Remington Team

Αφού είναι κουβάδες όπλα ρε φίλε.
Τι θες να διαβάσεις ;
Ούτε εταιρία δεν υπάρχει τώρα ... φαλίρισε.
Να το χαίρεσαι το remington όπως χαίρομαι και εγώ το δικό μου.
Προσπέρνα σου είπα ... ή πμ
Αρα να μην διαβάζουμε δηλαδή πλέον το νήμα αυτό επειδή όπως λες τα όπλα της ρεμινγκτον είναι κουβάδες και η εταιρία έχει κλείσει και φαλίρισε ..... το θεωρείς αυτό απάντηση ;
 
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ αδέρφια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Κανείς δεν μπορεί να πείσει κάποιον για κάτι εάν δεν θέλει να πεισθεί η δεν ακούει,εδώ απόψεις λέμε κουβέντα κάνουμε για το χόμπι μας, δεν είμαστε μέτοχοι ούτε πουλάμε οπλα.
Δεν είμαστε μέτοχοι αλλά από την άλλη κάθε τρεις σελίδες στο νήμα ρεμινγκτον και να διαβάζω τα όπλα σπάνε , είναι μάπα , ... ,.... και δώστου γέλια και χαχανητά ! Ούτε στο νηπιαγωγείο .....
 
Δεν είμαστε μέτοχοι αλλά από την άλλη κάθε τρεις σελίδες στο νήμα ρεμινγκτον και να διαβάζω τα όπλα σπάνε , είναι μάπα , ... ,.... και δώστου γέλια και χαχανητά ! Ούτε στο νηπιαγωγείο .....
Πατρίδα θεμελιώδης αρχή της δημοκρατιας είναι να μπορεί να εκφράζει ο καθενας ελευθερα την γνώμη του.εαν ενόχλησαιμην την διαβάζεις η μην απαντάς.Σκεψου δε ότι επειδή έχει( καεί)είναι παθιασμένος περαν του δέοντος. Και γω πιστευω οτι τα συγκεκριμένα οπλα εχουν Θέματα όχι αξιόπιστιας, αλλα στο σημειο μια τέτοια εταιρία να σπαει βασεις μου φαίνεται παράλογο οταν δεν γνωρίζουμε την χρηση του οπλου,δεδομένου οτι εχουν πωληθεί εκατονταδες χιλιάδες.
 
Πατρίδα θεμελιώδης αρχή της δημοκρατιας είναι να μπορεί να εκφράζει ο καθενας ελευθερα την γνώμη του.εαν ενόχλησαιμην την διαβάζεις η μην απαντάς.Σκεψου δε ότι επειδή έχει( καεί)είναι παθιασμένος περαν του δέοντος. Και γω πιστευω οτι τα συγκεκριμένα οπλα εχουν Θέματα όχι αξιόπιστα, αλλα στο σημειο μια τέτοια εταιρία να σπαει βασεις μου φαίνεται παράλογο οταν δεν γνωρίζουμε την χρηση του οπλου,δεδομένου οτι εχουν πωληθεί εκατονταδες χιλιάδες.
Μαζί σου κορώνα μου , αλλά να το πούμε μια δυο τρεις εντάξει , εδώ το λεμε
Δυο φορές την εβδομάδα , το εμπεδώσαμε ! Εντάξει ! .big smile.
Μπορεί σε κάποια παρτίδα να βγήκαν κάποια με πρόβλημα , θεμιτό , συμβαίνει και στους καλύτερους , εδώ αυτοκίνητο έχω πληρώσει ένα σορό λεφτά και όλο μου πετάει έξω λειτουργίες το λογισμικό και πάλι στο σέρβις και πάλι τα ίδια , συμβαίνουν αυτά .
 
Δεν μπορώ να μιλήσω για την ρεμ γιατί δεν είχα στην κατοχή μου..
Αλλα ισχυει ότι οι απόψεις για την 1100 κ την 1187 απο παντα διίστανται..
Εχω γνωρίσει κ δυσαρεστημενους(εμπλοκές) κ πολυ ευτυχισμενους κατόχους...
Και όταν ξέρω δυο τσιχλαδες κατά κυριο λόγο που έχουν 1187,και έναν με 1100 κ τις κυνηγανε ανελλιπώς κ χωρίς προβλημα όμως μου λένε, Εγώ τους πιστευω......
Το ότι είναι όπλα που θέλουν καθαρισμα μετά από χρήση είναι νομιζω κάτι που δεν αμφισβητείτε από κανέναν...
Ο Βασίλης εχει δίκιο απο την μεριά του να μην ξαναεμπιστευτεί ποτε την Ρεμ...
Αλλά δεν σημαίνει επ ουδενί πως όλες οι 1187 του κόσμου έχουν βγάλει η θα βγάλουν προβλήματα...
 
Last edited:
Ομορφιές φίλε μου μήπως όμως η πραγματικότητα είναι σκληρή ;
Στη δικη μου περιπτωση φιλε μου η πραγματικοτητα ειναι πολυ σκληρη...αλλα μονο για τα θηραματα που τουφεκαω και δεν το αλλαζω αυτο το οπλο με τιποτα ;)
 
Δεν είμαστε μέτοχοι αλλά από την άλλη κάθε τρεις σελίδες στο νήμα ρεμινγκτον και να διαβάζω τα όπλα σπάνε , είναι μάπα , ... ,.... και δώστου γέλια και χαχανητά ! Ούτε στο νηπιαγωγείο .....
Συνεχίζεις δημόσια βλέπω και δεν στέλνεις pm ... Άκου λοιπόν.
Λογοκρισία δεν δέχομαι από κανέναν παρά μόνο από τους moderators.
Θα γράφω ότι πέφτει στην αντίληψή μου και θα γελάω όποτε θέλω.
Στο νηπιαγωγείο δεν πάω. Το έχω τελειώσει όπως και το πανεπιστήμιο με άριστα, το μεταπτυχιακό και πάει λέγοντας.

Έψαχνα λοιπόν το άρθρο

https://randywakeman.com/TheReliableSemiAutomaticShotgunStory.htm

γιατί είχα διαβάσει κάπου ότι κάποιος πρότεινε γράσσο στην 1100.
Διάβασε το άρθρο μιας και γνωρίζεις αγγλικά ... έχει ενδιαφέρον.
Το απόσπασμα με την 1100 έχει ενδιαφέρον όπως και το κομμάτι λίγο πριν από αυτό.
Αυτά δεν τα γράφω εγώ, τα γράφουν Αμερικάνοι φιλοRemintonάκηδες.

Αν περιμένεις να γράφουμε ότι εσένα σου κάνει κέφι να διαβάζεις, μάλλον θα απογοητευτείς.
 
Συνεχίζεις δημόσια βλέπω και δεν στέλνεις pm ... Άκου λοιπόν.
Λογοκρισία δεν δέχομαι από κανέναν παρά μόνο από τους moderators.
Θα γράφω ότι πέφτει στην αντίληψή μου και θα γελάω όποτε θέλω.
Στο νηπιαγωγείο δεν πάω. Το έχω τελειώσει όπως και το πανεπιστήμιο με άριστα, το μεταπτυχιακό και πάει λέγοντας.

Έψαχνα λοιπόν το άρθρο

https://randywakeman.com/TheReliableSemiAutomaticShotgunStory.htm

γιατί είχα διαβάσει κάπου ότι κάποιος πρότεινε γράσσο στην 1100.
Διάβασε το άρθρο μιας και γνωρίζεις αγγλικά ... έχει ενδιαφέρον.
Το απόσπασμα με την 1100 έχει ενδιαφέρον όπως και το κομμάτι λίγο πριν από αυτό.
Αυτά δεν τα γράφω εγώ, τα γράφουν Αμερικάνοι φιλοRemintonάκηδες.

Αν περιμένεις να γράφουμε ότι εσένα σου κάνει κέφι να διαβάζεις, μάλλον θα απογοητευτείς.
Αν δεν σου αρέσουν τα ρεμινγκτον δικό σου θέμα. Συγχαρητήρια για τις σπουδές σου αλλά να θυμάσαι ότι τα πανεπιστήμια δημιουργούν ειδικότητες και όχι προσωπικότητες που έχει πει και ο μέγας Ζωρζ .
 
Αν δεν σου αρέσουν τα ρεμινγκτον δικό σου θέμα. Συγχαρητήρια για τις σπουδές σου αλλά να θυμάσαι ότι τα πανεπιστήμια δημιουργούν ειδικότητες και όχι προσωπικότητες που έχει πει και ο μέγας Ζωρζ.
Αφού το είπε ο Ζώρζ έτσι θα είναι.
Διάβασε το άρθρο τώρα να δεις τι λέει ο μέγας Randy για τα Rem.
 
Συνεχίζεις δημόσια βλέπω και δεν στέλνεις pm ... Άκου λοιπόν.
Λογοκρισία δεν δέχομαι από κανέναν παρά μόνο από τους moderators.
Θα γράφω ότι πέφτει στην αντίληψή μου και θα γελάω όποτε θέλω.
Στο νηπιαγωγείο δεν πάω. Το έχω τελειώσει όπως και το πανεπιστήμιο με άριστα, το μεταπτυχιακό και πάει λέγοντας.

Έψαχνα λοιπόν το άρθρο

https://randywakeman.com/TheReliableSemiAutomaticShotgunStory.htm

γιατί είχα διαβάσει κάπου ότι κάποιος πρότεινε γράσσο στην 1100.
Διάβασε το άρθρο μιας και γνωρίζεις αγγλικά ... έχει ενδιαφέρον.
Το απόσπασμα με την 1100 έχει ενδιαφέρον όπως και το κομμάτι λίγο πριν από αυτό.
Αυτά δεν τα γράφω εγώ, τα γράφουν Αμερικάνοι φιλοRemintonάκηδες.

Αν περιμένεις να γράφουμε ότι εσένα σου κάνει κέφι να διαβάζεις, μάλλον θα απογοητευτείς.
Αφού το είπε ο Ζώρζ έτσι θα είναι.
Διάβασε το άρθρο τώρα να δεις τι λέει ο μέγας Randy για τα Rem.
Τι να πει και αυτός ; Είπαμε σπάνε τα όπλα και είμαι μάπα .....sarcastic.
 
Μιας και λεμε για σπασιματα, πατησα στο google να δω αν σπαει κατι στις benelli που ειναι απο τα πιο αξιοπιστα οπλα, βρηκα να λενε στο Αμερικα για σπασμενα δαχτυλιδια παπιας σε m2 και σε sbe ακομα και σπασιματα στο δαχτυλιδι της κανης με αποτελεσμα στην τουφεκια να πεσουν κανες στο νερο...ηταν σε κυνηγι παπιας.
Αρα ολα χαλανε και ολα σπανε!! Να μη σου τυχει η στραβη ειναι το θεμα...
 
Σε σάιτ για αυτοάμυνα προτείνει κάποιος λάδι αυτοκινήτων ,δηλ. να πάρεις ένα 5λιτρο και να χρειαστείς πάλι σε 250 χρόνια , όχι σαν εμάς σε συσκευασίες όπως τα ακριβά αρώματα.
Αν το όπλο καθαριστεί από κατάλοιπα καύσης, και βάλεις λάδι μηχανής θα σου δώσει προστασία.
Το ιξωδες του είναι παχυρευστο και στον μηχανισμό δεν το θεωρώ ιδανικό.

Οπότε πηγαίνεις σε ένα λαδι για όπλα και κάνεις την δουλειά σου.
Αν ξεμενα από λάδι κάποια στιγμή πχ θα έβαζα μηχανής σαν προσωρινή λύση.
 
Ρε που ντα,που ντα..ρε να τα, να τα.......
τι σκέψεις κάνουμε εδώ πέρα??????
Κάτι σου είχα πει κάποτε......
Όμως μην αγχώνεσαι καλε μου φίλε ποτε δεν είναι αργά....yel.
Αργότερα κοιτας στα μεταχειρισμενα,γερά όπλα με τιμές πατωμα(που θα έλεγε κ ο Κωτσοβολος χαχα)..
Τάσο αν δεν ξαναπάρω πίσω το ίδιο για δικούς μου λόγους θα πήγαινα σε Toz 34 ;)

Sorry για το off topic.
 
Λογοκρισία δεν δέχομαι από κανέναν παρά μόνο από τους moderators.

Δεν έκρινα τον λόγο σου , σχολίασα την στάση σου απέναντι σε μια εταιρία κατασκευής όπλων ....
Θα γράφω ότι πέφτει στην αντίληψή μου και θα γελάω όποτε θέλω.

Να γράφεις ότι αγαπάς και να γελάς όσο πιο πολύ μπορείς .... είναι αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε ενός μας να χαριεντίζεται ....
Στο νηπιαγωγείο δεν πάω. Το έχω τελειώσει όπως και το πανεπιστήμιο με άριστα, το μεταπτυχιακό και πάει λέγοντας.

Δεν είπα ότι πας σε νηπιαγωγείο , αλλά ότι αντιλαμβάνομαι συμπεριφορά νηπιαγωγείου ....
Αν περιμένεις να γράφουμε ότι εσένα σου κάνει κέφι να διαβάζεις, μάλλον θα απογοητευτείς.
Δεν με απογοητεύει τίποτα .... ;)
 
Back
Top