Perazzi

Καλησπέρα μια και ανοίξατε το θέμα perazzi να κάνω μια ερώτηση παιδιά..έχω ένα φίλο που θέλει να πάρει αποκλειστικά perazzi

θέλει να ασχοληθεί για hobbi με την σκοποβολή
η αλήθεια είναι ότι δεν έχει ίδια από όπλα ...αλλα έχει τα φράγκα
θέλει να πάρει ένα όπλο μέχρι και 12.000 χιλιάρικα
να έχει όπως μου λέει κάτι καλο και μελλοντικό και για τα παιδιά τον παιδιών του
και με ρώτησε..λες και εγώ ξέρω από superboze
ρε σι γιάννη τι να πάρο μια που μπερδεύεσαι με τα κυνήγια και με τα όπλα..του ηπα ότι ξέρω από RPG
M16.M4.G3.M5 και τα λοιπά αλλα από ακριβά όπλα δεν το κατέχω πια αξίζουνε να τα πλήρωσης και τι είναι καλο..φυσικά θα μου πείτε ότι είναι από 5.000 και πάνε καλο είναι μωρέ..ναι ok αλλα ξέρεις όταν ο άλλος θέλεις να τα σκάσει ψάχνει κάτι να κάνει και λεζάντα

παιδιά μου είπε να κοιτάξω για όπλο superboze του ηπα perazzi κατηγορια sporting μπας και το πάρο καμια φορα για κανένα τριγώνη..έχετε κάτι να με προτείνεται να κοιτάξω

να είναι
12gl

όχι 4 κιλά
όχι trap
και μέχρι 12.000




μια βοήθειαααααααα
 
perazzi.jpg


αυτός λες κάπως έτσι.?

τιμή ξέρουμε από αυτό το όπλο .?
 
αυτό είναι ,,,να κλείσει αεροπορικά για Brescia, πρέπει να του πάρουν μέτρα να το ρίξει στον βλητικό σταθμό τους ,να το ρίξει σε κανένα πιατάκι και να του πεις τα καλορίζικα μου

αν θέλει μπορώ να έρθω για το κουβάλημα :)
 
Με όλο το σεβασμό προς τον άνθρωπο. Απ'το κατάλαβα ο φίλος του Γιάννη δεν έχει ασχοληθεί με το άθλημα τόσο ενεργά που να δικαιολογεί ένα τέτοιο όπλο. Ωραία να πάει ο φίλος στη Perazzi και να τους πει τι; ξέρει τη κοντακι θέλει; πως θέλει το στήσιμο του όπλου; και τόσα άλλα. Λεω δηλαδή ότι θα πέσει στα βαθιά χωρίς να ξέρει καλό κολύμπι, με όλο το σεβασμό λέω και πάλι. Ίσως πρέπει να σκεφτεί το ξεκίνημα με ένα πιο χαμηλής κατηγορίας όπλο, υπάρχουν πολλή καλά όπλα για ξεκίνημα και μόλις αποφασίσει πως του αρέσει και θέλει να ασχοληθεί πιο εντατικά πέρνει το κορυφαίο. Αυτό είναι το δικό μου σκεπτικό.
 
Η εαν επιμενει ας παρει ενα καλο μεταχειρισμενο περαζζι στις 6-7000 κ σιγουρα μετα αν θα μπει βαθια εαν θελει το μεταπουλα παλι σε ψηλη αξια αφου κρατανε αυτα τα οπλα τηνναξια κ περνει πανω του καινουργιο κουστουμι που λεμε
 
Εντάξει ρε παιδιά άλλος δεν ξέρει να οδηγάει κ επειδή έχει € πέρνει Ferrari τι να λέει αυτό.
Ας παρει το εργαλείο ο κυριος ΑΛΛΑ πρώτα να συμβουλευτεί ένα δάσκαλο σκοποβολής και να κάνει μάθηματα έπειτα. Εεε αν χαλά €12000 για όπλο δεν θα τον πειράξουν τα επιπλεων €1000 και να ξεκινήσει αριστα
 
Η ταπεινη μου γνωμη συμφωνει με τους προλαλησαντες. Αφου ο ανθρωπος θελει να το κανει σαν χομπι ,μην βιαστει . Ας ξεκινησει με εναν δασκαλο στο σκοπευτηριο να μαθει αυτα που πρεπει για το αθλημα και την χρηση του οπλου ,για τα ιδια οπλα..κλπ. και αφου εχει αποχτησει γνωση για το αντικειμενο ας παρει οτι του αρεσει .
Σκεψου καποιος επειδη εχει λεφτα και καλα κανει και να τα χαιρετε ,να παρει μια φορμουλα και να αρχισει να οδηγει στους δρομους .....xm.
Συγνωμη...με καθε καλη προθεση μιλαω...!
 
παιδιά κάποια άτομα δεν θέλουνε καν να πάνε στο σκοπευτήριο απλά να έχουνε ένα εργαλείο η 2 - 3 καλά όπλα στην βιτρίνα τους και δεν τα έχει πιάσει ποτε του στα χερια τρέπομε να του πω δώσε κανένα ρε ΜΑΛΑΚΑ άσε που φοβάμαι μην πάθη κάτι στα χερια μου .. έχω πάει σε ένα τυπά και μου έδειχνε τα κρασιά του 2000..3500..και βάλε euro εκεί τι μπορείς να πεις που θα το άνοιξης και θα το κανεις ένα κλουτς και μετά θα το κατουρήσεις μην μπερδεύεται τα πράγματα..πολύ σωστά τα λέτε αλλα δεν ξέρουμε ο καθένας τι έχει στο μυαλό του
αν είχα τα φράγκα του μπορεί να είχα και αλλα 5 απλά να κρέμονται ..απλά λέμε όταν το θέλεις να το δουλέψεις και σου έρθει ο Πούτιν να πάτε στο σκοπευτήριο να βγάλεις και εσύ το πουτανι σου και ας μην ξέρεις που είναι ο επιλογέας..
 
παιδιά κάποια άτομα δεν θέλουνε καν να πάνε στο σκοπευτήριο απλά να έχουνε ένα εργαλείο η 2 - 3 καλά όπλα στην βιτρίνα τους και δεν τα έχει πιάσει ποτε του στα χερια τρέπομε να του πω δώσε κανένα ρε ΜΑΛΑΚΑ άσε που φοβάμαι μην πάθη κάτι στα χερια μου .. έχω πάει σε ένα τυπά και μου έδειχνε τα κρασιά του 2000..3500..και βάλε euro εκεί τι μπορείς να πεις που θα το άνοιξης και θα το κανεις ένα κλουτς και μετά θα το κατουρήσεις μην μπερδεύεται τα πράγματα..πολύ σωστά τα λέτε αλλα δεν ξέρουμε ο καθένας τι έχει στο μυαλό του
αν είχα τα φράγκα του μπορεί να είχα και αλλα 5 απλά να κρέμονται ..απλά λέμε όταν το θέλεις να το δουλέψεις και σου έρθει ο Πούτιν να πάτε στο σκοπευτήριο να βγάλεις και εσύ το πουτανι σου και ας μην ξέρεις που είναι ο επιλογέας..
Ενταξει με αυτο το σκεφτηκο απλα να ειναι κατοχος θελει περισσοτερο κ οχι χρηστης ο ανθρωπος οποταν ας παρει οτι θελει και για οσα θελει
Απλα ειπαμε αφου τα χει τα χρηματα ας τον.μ βοηθησουμε να κανει οσο το δυνατο καλυτερη αρχηκη επιλογη ωστε τουκαχιατον εαν θελει μετα αλλαγες που τωρα λογο απειριας δεν "βλεπει" να τις κανει ευκολα και συμφεροντα
Οποταν Γιαννη αν με ρωτας οτι και να του βαλεις μπροστα του ουσιαστηκα η πιο ψηλη τιμη μετραει μονο και ουτε καν το πιο βασικο που ειναι το κοντακι λαμβανει υποψη
Πρωτα θελει ενα ακριβο οπλο και αν τυχον και το ριξει κιολας καλως
Ο καθε ενας αμα ταχει τα χρηματα τα ξοδευει οπως θελει και μακαρι να ναι καλα παντα να τα χαιρετε
Ας επιλεξει λοιπον οτι τον ευχαριστα και στο κατω κατω ας μην σε ταλαιπωρει και εσενα
 
Ένα από τα εξαιρετικά σπάνια Perazzi με μηχανισμό με ολόκληρες φωτιές! Κατασκευασμένα από τον Daniele Perazzi τέλη της δεκαετίας 60 και του 70, πολλά από τα πρώιμα αυτά είναι και από την συνεργασία των Daniele Perazzi και Ivo Fabri! Με την επωνυμία: armi D,I Brescia!
 
Back
Top