Perazzi

Καλοτούφεκο να είναι! Έκανες πολύ καλή αγορά και μάλιστα και με 81εκ κάννη! Δεν θες κάτι άλλο..... μόνο άλλο ένα Perazzi! Γιατί όταν θα δεις πόσο μεγάλο όπλο είναι, θα πεις να πάρω και ένα mx8 έτσι για να υπάρχει.....!
Υστερόγραφο!
Και εγώ ήμουν κάτοχος B25 πάρα πολύ ικανοποιημένος αλλά όταν έπιασα και κυνήγησα με το αδέρφι του δικού σου, άλλαξα γνώμη! Δεν το ξανά κυνήγησα και το πούλησα χωρίς να το έχω μετανιώσει.
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Το σίγουρο είναι ότι είναι ένα πολύ καλό όπλο από το"ράφι" και όχι κατά παραγγελία. Ελπίζω να έχω κάνει καλή επιλογή αν και τα σχόλια που διαβάζω από τα τεστ που έχουν γίνει και τους κατέχοντες είναι μόνο θετικά. Ευχαριστώ και πάλι.
 
Δεν θες κάτι άλλο..... μόνο άλλο ένα Perazzi! Γιατί όταν θα δεις πόσο μεγάλο όπλο είναι, θα πεις να πάρω και ένα mx8 έτσι για να υπάρχει.....!
Υστερόγραφο!
Και εγώ ήμουν κάτοχος B25 πάρα πολύ ικανοποιημένος αλλά όταν έπιασα και κυνήγησα με το αδέρφι του δικού σου, άλλαξα γνώμη! Δεν το ξανά κυνήγησα και το πούλησα χωρίς να το έχω μετανιώσει.


Μην λές τέτοια ρε φίλε..:D (με τρέλανε και το ΜΧ2-L)
Yστερόγραφο.
Το mx2-L είναι ένα mx8 (map) με υπερυψωμένη παραλληλη σφηνωηδής ρίγα χωρίς επιλογέα όπως και τα περισότερα mx8 ΑΛΛΑ ρίχνει πρώτα την πάνω καννη..
 
καλορίζικο Άρη,

το έχει ο κολλητός που ρίχνουμε μαζί σε 81 ,το έχω ρίξει αρκετές πούλες φοβερή σκανδάλη ωραίες κάννες γενικά σφιχτή τουφεκιά,,,λίγο στο βάρος και ζύγισμα δεν τα βρήκαμε αλλά γούστα είναι αυτά

να το χαρείς !
 
Μην λές τέτοια ρε φίλε..:D (με τρέλανε και το ΜΧ2-L)
Yστερόγραφο.
Το mx2-L είναι ένα mx8 (map) με υπερυψωμένη παραλληλη σφηνωηδής ρίγα χωρίς επιλογέα όπως και τα περισότερα mx8 ΑΛΛΑ ρίχνει πρώτα την πάνω καννη..
Εγώ δεν λέω τίποτα!!!!!!
Όλα τα perazzi εκτός του mxs είναι φτιαγμένα πάνω στην βάση του mx8 από από το καινούριο high-tech - sco super..... Τα παλιά map είχαν και την βάση του sc1 και με ονομασίες mx4 mx2l κτλ.
Όλα έχουν τις ίδιες κάννες, που είναι και το βασικό τους όπλο. Και όλα είναι εξίσου καλοφτιαγμένα, συλλεκτικό ενδιαφέρον έχουν της δεκαετίας 60 και 70 όπου δούλευε και ο ίδιος ο Ντανιέλε στην κατασκευή τους.
 
Λόγω ότι πέρσι σχεδόν κάθε εβδομάδα ήμουν στο σκοπευτήριο αποφάσισα να πάρω ένα ποιό (καθαρόαιμο) όπλο από αυτά που έχω και έπαιζα.
Ψάχνοντας και μέσω γνωστού πήρα ένα ΜΧS με 81cm , τσοκ, ρυθμιζόμενο κοντάκι και 11-7 ρίγα .
Δεν έχω προλάβει να το ρίξω στο σκοπευτήριο αλλα από δύο φορές που το έριξα στο βουνό το όπλο είναι αλλού. Αν και βαρύ σε σύγκριση με τά άλλα που έχω κουνάει ΠΆΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ , έχει τρομερή σκοπευτική γραμμή και η αίσθηση της σκανδάλης είναι άπαιχτη.δοκίμασα πριν το πάρω και άλλα τρία.
ενα granditalia ένα MX2-L και ένα MX-8 όλα 75CM. ζυγίστηκα ανάμεσα στο MX2-L και στο MXS


Καλοριζικο με πολλες και αξεχαστες τουφεκιες!
 
Back
Top