MAX GEAR

Status
Not open for further replies.
Eιδα το γιλεκο της Max Gear εχθες φορεμενο στο σκοπευτηριο της Μαλακασσας σε μπλε κ εκτος του οτι ηταν πανεμορφο φαινοταν κ πολυ ποιοτικο... .shake hands.

Και η μπλούζα η πόλο η μαύρη ήταν εξαιρετική που την είδα να την φοράνε.

Και το καπελακι. Και το t-shirt


.victory.
 
Σε λίγες μέρες θα είναι διαθέσιμο το νέο μας προιον απο την εταιρεία TwentyFiveStraight και δεν είναι άλλο από το βολικό και στο κυνήγι και στην σκοποβολή δερμάτινο χειροποίητο Pouch.

295s32d.jpg


1zexb1j.jpg


http://www.maxgearshop.com/index.php/el/proionta/twenty-five-straight/exoplismos/πουγκί-φυσιγγίων-1534-detail
 
Το σκοπευτικό γεγονός της χρονιάς! Σας περιμένουμε όλους στις 11 Δεκεμβρίου ημέρα Κυριακή στο ολοκαίνουργιο σκοπευτήριο Ασπροπύργου, για να παρακολουθήσετε έναν αγώνα μεταξύ των καλύτερων 18 Ελλήνων σκοπευτών. Ο μεγάλος νικητής θα κερδίσει 1500€ σε εξοπλισμό της εταιρείας μας! Εκτός του αγώνα θα υπάρχει και Fun Shooting για το κοινό με FLASH δίσκους! Επίσης εκπλήξεις, διαγωνισμοί, πλούσια δώρα και προσφορές για τους θεατές. Θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε από κοντά και να σας κεράσουμε ένα ποτό ή αναψυκτικό.

iqvghw.jpg
 
Ε[ειδή έχω μπερδευτεί λίγο, ποιες είναι οι διαφορές ανάμεσα στα Competition και στα Waterfowl;
Τα competition είναι φτιαγμένα από αλουμίνιο και το μεγσλυτερο μέγεθος σκαγιού που μπορεί να βληθει είναι νούμερο 6 μολύβδινο τα ατσάλινα σκάγια δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα τσοκ αλουμινίου, υπάρχουν και competition φτιαγμένα από ατσάλι αλλά μόνο για beretta optima hp και για beretta-benelli (optima,crio) που νομίζω είναι τα παλιά σπειρωματα που χρησιμοποιούσαν αυτές οι εταιρίες και δεν νομίζω να υπάρχει σε αυτά περιορισμός νούμερο και υλικού σκαγιών.
Χαρακτηριζονται από την διπλή σύσφιξη που διαθέτουν.
U0=κυλινδρος-σκητ.
U1=σκητ-βελτιωμενος κυλινδρος.
U2=μισό ντεμι- ντεμι.
U3=ντεμι-βελτιωμενο ντεμι
U4=φουλ-εξτρα φουλ.

Τα Waterfowl είναι φτιαγμένα από ατσάλι και είναι σχεδιασμένα για κυνήγι υδροβιων με ατσάλινα σκάγια και χοντρά νούμερα.

Decoy για κοντινές βολές 25-30 μετρα αναλόγως και το νούμερο βέβαια και προτείνονται για χρήση από νούμερο 3 και για πιο χοντρά σκάγια.

Passing για πιο μακρινές βολές και αυτά από νούμερο 3και πιο χοντρά.

UFO για εξωπραγματικες βολές πέρα από τα όρια προτείνονται από νούμερο 2 και πιο χοντρά.

Τα σκοπευτικα είναι ιδανικά για σκοπευτηριο και κυνήγι για κάποιον που χρησιμοποιεί μέχρι νούμερο 6 μολύβδινα για τα κυνήγια του.
Τα Waterfowl είναι πιο εξειδικευμενα τσοκάκια και δεν ξέρω τη συμπεριφορά τους με μολύβδινα ψιλά σκάγια, αυτό θα μας το πουν τα φιλαράκια εδώ αν τα έχουν δοκιμάσει με τέτοια σκάγια, το Decoy και το Passing ίσως να είναι πιο κοντά για πρακτικό κυνήγι. Το UFO είναι από μόνο του άλλη κατηγορία και πολύ εξηδηκευμενο τσοκ από ότι έχω διαβάσει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top