Franchi Team

Η affinity είναι τιμιο ντουφεκακι για τα λεφτά της!καννα δυο που ξέρω που κυνηγάνε κυρίως βάλτο τα παιδιά είναι ικανοποιημένοι!
Φίλος στο διπλανό χωριό που την έχει λέει τα καλύτερα...πηγαίνει για παπί,γουρούνι κ μπεκάτσα....χέρεσαι να την κουβαλάς μου είπε.
 
Φίλος στο διπλανό χωριό που την έχει λέει τα καλύτερα...πηγαίνει για παπί,γουρούνι κ μπεκάτσα....χέρεσαι να την κουβαλάς μου είπε.
Κωστή από αυτά που ακουω κρατάω τα μισά,ξέρεις το κόμπλεξ που έχουμε οι περισσότεροι με τα όπλα μας!Ειδες και για τον σιδηρόδρομο είπα έχω ακουσει κάτι τέτοιο,είπα μόνο για τα δυο όπλα που έχω δει με τα μάτια μου,ούτε ζωντανά ούτε τίποτα...ειδικά το ενα που γαργαλήθηκε στον κώνο έγινε φωτιά μαύρη!
 
Έχει τυχει να το ακουσω,με τα μάτια μου δεν έχω δει κανένα όπλο να έχει θέμα!
Αυτο και εγω Ηλια....εχω ακουσει....την εχει ενας φιλος αρκετα χρονια αλλα δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα γιατι δεν εχει ριξει πολλα φυσιγγια...απο αυτα που εχει ριξει μεχρι στιγμης κανενα προβλημα
 
Εταιρείες με όνομα - παράδοση αποτελούν πιστεύω <<ασφαλείς>> επιλογές....ως βιομηχανικά προϊόντα ίσως έχουν κάποιες στιγμές κάποια κομμάτια στα χιλιάδες, κάτι....
Κώστα τα δικανα όμως δεν λένε ποιος τα φτιάχνει? Ξέρω ότι είναι η betinsolli (Όχι ότι είναι κακό αυτό αλλά?)
 
Εταιρείες με όνομα - παράδοση αποτελούν πιστεύω <<ασφαλείς>> επιλογές....ως βιομηχανικά προϊόντα ίσως έχουν κάποιες στιγμές κάποια κομμάτια στα χιλιάδες, κάτι....
Κώστα όλα τα σύγχρονα ειδικά αυτογεμη θεωρώ πως είναι λαχεία,ανεξάρτητα μαρκας
 
Κώστα τα δικανα όμως δεν λένε ποιος τα φτιάχνει? Ξέρω ότι είναι η betinsolli (Όχι ότι είναι κακό αυτό αλλά?)

Μπορεί...γνωρίζω οτι η εταιρία έχει αγοραστεί από την Benelli....τα δίκαννα ίσως τα φτιάχνει η Bettinsoli....όχι δεν είναι κακό αυτό...γίνεται από αρκετές εταιρείες...δηλαδή να δίνει σε κάποιο εργοστάσιο παραγγελία κάποια εταιρεία Α και να το παράγει μια εταιρεία Β. Και η Betinsolli τίμια όπλα βγάζει γα την τιμή τους και αυτά που δίνει, έχω και εγώ ένα).

Νομίζω σε εργοστάσιο της μητρικής στην Τουρκία, απ' ότι είχα διαβάσει παλιότερα!

Δεν το γνωρίζω αυτό περί Τουρκίας. Ξέρω οτι έχει εργοστάσιο η Bettinsoli στην Ιταλία...μάλιστα για την ακρίβεια έχει δύο εργοστάσια στο ένα παράγει και στο άλλο συναρμολογεί....Τώρα εάν αυτό που παράγει είναι Τουρκία και αυτό που συναρμολογεί είναι Ιταλία και έτσι καλύπτεται το Made in Italy που γράφει είναι άλλο....Μην ξεχνάμε ότι πολύ μεγάλα ονόματα φτιάχνουν και έφτιαχναν τις κάννες τους απέναντι....εκεί πάνω έτσι και αλλιώς δεν λέει Made...κάτι;)
 
Σίγουρα η betinsolli εδώ Βασίλη είναι άγνωστη, έχω δει πολλά diamond με την σφραγίδα της φρανκι?
https://www.gunsinternational.com/g...issance-elite---20-gauge.cfm?gun_id=101348517
Αρχές 2000 πουλούσαν πολύ εδώ, είχε πάρει και ένας ξάδερφος μου το diamond αλλά έμεινε ακυνηγητο διότι μετανάστευσε εξωτερικό!
 
Κώστα όλα τα σύγχρονα ειδικά αυτογεμη θεωρώ πως είναι λαχεία,ανεξάρτητα μαρκας

Ηλία αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αυτογεμή όπως Beretta, Benelli, Browning, Remington κλπ...ε θα τα εμπιστευτείς περισσότερο όπως και να το κάνουμε από κάτι ....μην λέμε ονόματα και θίγουμε υπολήψεις .sarcastic. .sarcastic.
 
Αρχές 2000 πουλούσαν πολύ εδώ, είχε πάρει και ένας ξάδερφος μου το diamond αλλά έμεινε ακυνηγητο διότι μετανάστευσε εξωτερικό!

'Εχω και εγώ ένα...και μπορώ να σου πω οτι έχει ρίξει σε κυνήγι σε σκοπευτήριο και το μόνο που είχε βγάλει ήταν να το πάω στον οπλουργό να μου ρυθμίσει τους εξολκείς κάποια στιγμή που είχαν...αποσυντονιστεί λίγο...από τοτε ολα μια χαρά...μέτριας ποιότητας όπως πολλά ιταλικά....τίμια για τα λεφτά τους...
 
Ηλία αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αυτογεμή όπως Beretta, Benelli, Browning, Remington κλπ...ε θα τα εμπιστευτείς περισσότερο όπως και να το κάνουμε από κάτι ....μην λέμε ονόματα και θίγουμε υπολήψεις .sarcastic. .sarcastic.
Είμαι απόλυτα συμφώνος σε αυτο,απλά παλιά νομίζω ήταν πιο αξιόπιστα τα όπλα....έρχονταν πιο λίγα ελαττωματικά στην αγορα!
 
'Εχω και εγώ ένα...και μπορώ να σου πω οτι έχει ρίξει σε κυνήγι σε σκοπευτήριο και το μόνο που είχε βγάλει ήταν να το πάω στον οπλουργό να μου ρυθμίσει τους εξολκείς κάποια στιγμή που είχαν...αποσυντονιστεί λίγο...από τοτε ολα μια χαρά...μέτριας ποιότητας όπως πολλά ιταλικά....τίμια για τα λεφτά τους...
έτσι είναι όπως τα λες, τυπικός εκπρόσωπος δίκαννου τύπου Brescia!
 
Back
Top