Franchi Team

Εγώ γι'αυτό το λόγο δεν το πήρα γιατί έφυγα, ήμουν μεταξύ Betinsolli και Lanber.

Τότε αυτά τα δύο έπαιζαν σ'αυτά τα χρήματα και το πήρε ο πατέρας μου ως δεύτερο όπλο να το έχει (το Βεttinsoli). Τί μου θύμησες τώρα...μαζί είχαμε πάει να το πάρουμε από την Οπλοτεχνική στην Αχαρνών τότε εάν θυμάμαι καλά....
 
Κώστα τα δικανα όμως δεν λένε ποιος τα φτιάχνει? Ξέρω ότι είναι η betinsolli (Όχι ότι είναι κακό αυτό αλλά?)
Το franchi το sporting πάντως στις κανες γράφει benelli κι έχει 18,5 αυλούς παντως.τουλαχιστον αυτά εδώ στα Χανιά.βγαινει και με 18,4
 
Το franchi το sporting πάντως στις κανες γράφει benelli κι έχει 18,5 αυλούς παντως.τουλαχιστον αυτά εδώ στα Χανιά.βγαινει και με 18,4
Η μπενελι είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος τουλάχιστον στην Αμερική γιαυτο ισως?
 
Λοιπόν...τα αυτογεμή της Franchi φτιάχνονται από την Benelli στο εργοστάσιο της στην Ιταλία....όπως και οι κάννες γιάυτό γράφουν Benelli όπως έδειξα και στο δικό μου παραπάνω.. Τώρα είδα το Affinity ....είναι το ίδιο σχεδόν με το δικό μου το Fast...πολύ μικρές αλλαγές στον σχεδιασμό του υποφυλακτήρα είδα και της βίδας της πάπιας κατά τα άλλα ΙΔΙΟΣ μηχανισμός ακριβώς με την Fast....
Τα δίκαννα τώρα δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά ..οπότε δεν θα το κάνω γιατί δεν το γνωρίζω...
Παρακάτω βρήκα και βίντεο του Ιορδάνογλου που είδα να λύνει Affinity και έγραψα τα παραπάνω τώρα γιατί λέει οτι ο μηχανισμός σχεδιάστηκε από την αρχή αφού είναι ο ίδιος με την Fast...... δεν ξερω..

 
Καλησπερα στην παρεα,θελω τη βοηθεια σας!
Εχω στην κατοχη μου μια Luigi Franchi elite,σημερα που την καθαριζα παρατηρησα οτι δυο λαστιχακια εχουν αλλοιωθει εντελως!
Οποτε ψαχνω για καινουρια,οποιος μπορει ας μου πει που μπορω να βρω ανταλλακτικα!
Συγκεκριμενα ψαχνω το νουμερο 42 και το 58.
Το πρωτο ειναι το λαστιχο που φοριεται στη βαση της αποθηκης φυσιγγιων και το δευτερο ειναι που βρισκεται στο πισω μερος της βασης και αποσβαινει τους κραδασμους της επαναφορας του κλειστρου!
 

Attachments

  • 6803D90B-5EDF-43BB-9E66-35510AA29E11.jpeg
    6803D90B-5EDF-43BB-9E66-35510AA29E11.jpeg
    146,5 KB · Προβολές: 16
Καλησπερα στην παρεα,θελω τη βοηθεια σας!
Εχω στην κατοχη μου μια Luigi Franchi elite,σημερα που την καθαριζα παρατηρησα οτι δυο λαστιχακια εχουν αλλοιωθει εντελως!
Οποτε ψαχνω για καινουρια,οποιος μπορει ας μου πει που μπορω να βρω ανταλλακτικα!
Συγκεκριμενα ψαχνω το νουμερο 42 και το 58.
Το πρωτο ειναι το λαστιχο που φοριεται στη βαση της αποθηκης φυσιγγιων και το δευτερο ειναι που βρισκεται στο πισω μερος της βασης και αποσβαινει τους κραδασμους της επαναφορας του κλειστρου!

Επικοινώνησες με την αντιπροσωπεία στον Ναυπλιώτη;
 
Καλησπερα στην παρεα,θελω τη βοηθεια σας!
Εχω στην κατοχη μου μια Luigi Franchi elite,σημερα που την καθαριζα παρατηρησα οτι δυο λαστιχακια εχουν αλλοιωθει εντελως!
Οποτε ψαχνω για καινουρια,οποιος μπορει ας μου πει που μπορω να βρω ανταλλακτικα!
Συγκεκριμενα ψαχνω το νουμερο 42 και το 58.
Το πρωτο ειναι το λαστιχο που φοριεται στη βαση της αποθηκης φυσιγγιων και το δευτερο ειναι που βρισκεται στο πισω μερος της βασης και αποσβαινει τους κραδασμους της επαναφορας του κλειστρου!
Τα άλλαξα κι εγώ φέτος στη δικιά μου στον Δίελλα στο Μενίδι, αλλά μάλλον σου πέφτει λίγο μακριά. Επίσης σχεδόν σίγουρα θα έχει ο Μανώλης στα κάτω Πατήσια. Δεν ξέρω αν στέλνουν όμως.
 
Τα άλλαξα κι εγώ φέτος στη δικιά μου στον Δίελλα στο Μενίδι, αλλά μάλλον σου πέφτει λίγο μακριά. Επίσης σχεδόν σίγουρα θα έχει ο Μανώλης στα κάτω Πατήσια. Δεν ξέρω αν στέλνουν όμως.
Καλημερα Παντελη,μπορεις να μου πεις ποσο σου κοστισαν;
 
Μόλις μίλησα με τον Βαγγέλη τον Δίελλα, έχει ανταλλακτικά και μπορεί να στείλει. Εσύ έχεις την PG80 με το ελατήριο πίσω, όχι την PG85 με το ελατήριο μπροστά στην αποθήκη, σωστά;
Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω τηλέφωνο για τιμές και συνενόηση
 
Μόλις μίλησα με τον Βαγγέλη τον Δίελλα, έχει ανταλλακτικά και μπορεί να στείλει. Εσύ έχεις την PG80 με το ελατήριο πίσω, όχι την PG85 με το ελατήριο μπροστά στην αποθήκη, σωστά;
Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω τηλέφωνο για τιμές και συνενόηση
Παντελη μιλησα ηδη φιλε με τον Διελλα,τα εχει,θα μου τα στειλει σημερα,να σαι καλα!
 
Back
Top