Epagneul Breton

Μέχρι να έρθουν οι μακρομύτες, ας φερμάρουμε καμία γίδα για να μην χάσουμε την αίσθηση :p
20180912_191029.jpg


Πολλές φορές γυρνάει και με κοιτάει σαν να με ρωτάει: "Να προχωρήσω;"
20180912_191031.jpg
 
Μέχρι να έρθουν οι μακρομύτες, ας φερμάρουμε καμία γίδα για να μην χάσουμε την αίσθηση :p
20180912_191029.jpg


Πολλές φορές γυρνάει και με κοιτάει σαν να με ρωτάει: "Να προχωρήσω;"
20180912_191031.jpg
Να (την τον) χαίρεσαι φίλε, από τα ομορφότερα επανιελ που έχω δει .
Προσοχή στα οικόσιτα αν δειξει ενδιαφέρον αν και δεν έχω δει πολλά επανιελ να δείνουν πρόβλημα
 
Σε ευχαριστώ πολύ Κώστα.
Που να την δεις και πιο αδύνατη. Τώρα στο off-season έχει γίνει τόφαλος :p
Μια χαρά είναι θα τα χάσει στο κυνήγι , έχουν μια τάση λαιμαργιας αλλά είναι και το καλούπι τους έτσι κομπακτ.
 
η Πέλλα μου η γλυκιά κοπέλα μου
επιτέλους μετά την περιπέτεια της πάλι μαζί στους κυνηγότοπους δυνατή
κάναμε μια βόλτα μισής ώρας για να μην την κουράσω :)

[/img]
P80923-070404.jpg
[/URL]
Σιδερένια να είναι Μάκη. Είδες διαφορά στην συμπεριφορά της στο βουνό?
 
η Πέλλα μου η γλυκιά κοπέλα μου
επιτέλους μετά την περιπέτεια της πάλι μαζί στους κυνηγότοπους δυνατή
κάναμε μια βόλτα μισής ώρας για να μην την κουράσω :)

[/img]
P80923-070404.jpg
[/URL]

Σιδερένια η κοπελάρα! Και πολύ σημαντική η βόλτα για πρακτικούς και ψυχολογικούς λόγους για όλους.

Τρομερή προσοχή όμως από εδώ και στο εξής στην αποκατάσταση, στο σωματικό της βάρος και στη διαχείριση του τραυματισμένου μέλους! Μπορεί πολύ εύκολα σε μεγάλη καταπόνηση να κάνει κάταγμα κόπωσης ή οστεοαρθίτιδα ακόμα και σε ανύποπτη στιγμή στο μέλλον όταν θα είναι πλήρως καλά και δεν θα θυμίζει τίποτα ότι κάποτε είχε αυτή την ατυχία.

Καλό είναι πάντα να υπάρχει "προνομιακή" και συντηρητική μεταχείριση από άποψη κούρασης για είναι πλήρως λειτουργική μέχρι τα βαθιά της γεράματα.
 
σας ευχαριστώ όλους :)
Σιδερένια να είναι Μάκη. Είδες διαφορά στην συμπεριφορά της στο βουνό?
Βασίλη σε αμπέλια και σταριές βγήκε,σε κάμπο και στρωτό μέρος και τα πήγε μια χαρά σαν να μην είχε σπάσει το πόδι της
η συμπεριφορά της δεν είναι γενικά το σκυλί με το πολύ τρέξιμο αλλά με ήπιο και σταθερό τέμπο ,μόνο όταν έβλεπε(2 φορές)τα άλλα σκυλιά της παρέας έκανε 2 κούρσες 60-70 μέτρων με πολύ ταχύτητα
κάποια στιγμή την είδα να το κρατά σηκωμένο όταν σταματούσε,ίσως από κούραση της αδράνειας 1μιση μήνα τώρα,όταν όμως ξεκινούσε πάλι το πατούσε κανονικότατα
την μάζεψα τότε φοβούμενος το κούρασε :)


Σιδερένια η κοπελάρα! Και πολύ σημαντική η βόλτα για πρακτικούς και ψυχολογικούς λόγους για όλους.

Τρομερή προσοχή όμως από εδώ και στο εξής στην αποκατάσταση, στο σωματικό της βάρος και στη διαχείριση του τραυματισμένου μέλους! Μπορεί πολύ εύκολα σε μεγάλη καταπόνηση να κάνει κάταγμα κόπωσης ή οστεοαρθίτιδα ακόμα και σε ανύποπτη στιγμή στο μέλλον όταν θα είναι πλήρως καλά και δεν θα θυμίζει τίποτα ότι κάποτε είχε αυτή την ατυχία.

Καλό είναι πάντα να υπάρχει "προνομιακή" και συντηρητική μεταχείριση από άποψη κούρασης για είναι πλήρως λειτουργική μέχρι τα βαθιά της γεράματα.
Γρηγόρη της συνεχίζω δίαιτα με μαγειρευτό κοτόπουλο η κιμά ρύζι κολοκύθι και καρότο και τώρα είναι 12,300 σε κιλά από 15,500 που ήταν όταν έπαθε το ατύχημα
επίσης της δίνω χάπια με κολλάγονο μετά από συμβουλή του δικού μου κτηνιάτρου που βοηθά σε περιπτώσεις δυσπλασίας και μετά από χειρουργικές επεμβάσεις στα οστά 0,90 το χάπι
https://www.petshopmarko.gr/ΣΚΥΛΟΣ-PET-SHOP-MARKO/ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ-ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ-ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ-ΣΚΥΛΟΥ/OPKO-ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ-ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ/οστα-αρθρωσεις-σκυλου-χονδροιτινη-γλυκοζαμινη-συμπληρωμα-διατροφησ-opko-hyaloral.html
το κυνήγι που κάνω είναι καρτέρι με μικρές μετακινήσεις και τα σκυλιά μου πάντα ήταν ξεκούραστα :)
το επανιέλ που βλέπεις στην φωτό μαζί της είναι η Λίζα και την μεγάλωσα εγώ μέχρι ηλικία 10 μηνών αλλά είναι σκυλί σίφουνας με πολλά πνευμόνια
δεν έκανε για τα κυνήγια μου και την επέστρεψα στον φίλο που μου την έδωσε κουτάβι που την κυνηγάει φέρμα
σκέφτηκα ότι ένα τέτοιο σκυλί κρίμα να χαραμιστεί σε απόρτ
μετά πήρα την Πέλλα που μου κάνει ακριβώς γι αυτό που θέλω :)
 
Last edited:
Back
Top