Epagneul Breton

παληκάρια ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και τις ευχές σας
θετικά δείγματα 6 μέρες....όταν βγαίνει να την ταίσω και να καθαρίσω τον χώρο της πατάει το πόδι όταν ξεχνιέται χωρίς να πονάει :)
Μακη τον δικο μου τον ειχα πατησει με τον πισω αξονα του Hi lux κανοντας οπισθεν.Οταν τον ειδα ξαπλα αναμεσα στους αξονες,παγωσε το αιμα μου.
Ο γιατρος που τον πηγα μου ειπε..Δεν επαθε τιποτα απο το πατημα, μην νιωθεις τυψεις..Εδω απορουμε πως ζει ακομα .Με αυτα που ειχε περασει, τα ζωτικα του οργανα ηταν χαλια και αυτος ζουσε και ηθελε και κυνηγια ο φουκαρας.
Μια χαρα θα γινει η σκυλα σου,ειναι παρα μα παρα πολυ σκληρα σκυλια.
 
Μακη τον δικο μου τον ειχα πατησει με τον πισω αξονα του Hi lux κανοντας οπισθεν.Οταν τον ειδα ξαπλα αναμεσα στους αξονες,παγωσε το αιμα μου.
Ο γιατρος που τον πηγα μου ειπε..Δεν επαθε τιποτα απο το πατημα, μην νιωθεις τυψεις..Εδω απορουμε πως ζει ακομα .Με αυτα που ειχε περασει, τα ζωτικα του οργανα ηταν χαλια και αυτος ζουσε και ηθελε και κυνηγια ο φουκαρας.
Μια χαρα θα γινει η σκυλα σου,ειναι παρα μα παρα πολυ σκληρα σκυλια.
ευχαριστώ Βασίλη νασαι καλά :)
 
Εγώ τελικά πήρα το κουταβάκι. Εδώ στην προσωρινή του κατοικία μέχρι να ξεπεταχτεί.
qFxGCO8.jpg
 
Last edited:
Εγώ τελικά πήρα το κουταβάκι. Εδώ στην προσωρινή του κατοικία μέχρι να ξεπεταχτεί.
qFxGCO8.jpg
καλότυχο
το επανιέλ που με τρελλαίνει
αραιές καφέ στάμπες και ο ασπρος διαχωρισμός στο κεφάλι
πολύ μικρό για να κριθεί αλλά έχει τρομερή ανατομία μπρός και πίσω πόδια με ωραίο στέρνο σε συνέχεια της κοιλιάς
τρέξιμο τρέξιμο τρέξιμο μετά τους 7-8 μηνες ζωής θα σου δώσει ένα κουκλί ένα μανεκέν
θηλυκό είναι αν δεν γελιέμαι;;;;;; :)
 
Μάκη, έχουμε νέα για την Πέλλα;
η τελευταία ακτινογραφία έδειξε ότι το κόκκαλο έχει κολλήσει
άρχες άλλης εβδομάδας βγαίνει ο ήλος(καρφί)που την ενοχλεί να πατάει συνεχώς το πόδι και μένει η πλάκα με τις βίδες
η κινητικότητα της είναι όπως πρίν χτυπήσει όταν την βγάζω καθημερινά για 5-7 λεπτά για καθάρισμα και τάισμα :)
 
η τελευταία ακτινογραφία έδειξε ότι το κόκκαλο έχει κολλήσει
άρχες άλλης εβδομάδας βγαίνει ο ήλος(καρφί)που την ενοχλεί να πατάει συνεχώς το πόδι και μένει η πλάκα με τις βίδες
η κινητικότητα της είναι όπως πρίν χτυπήσει όταν την βγάζω καθημερινά για 5-7 λεπτά για καθάρισμα και τάισμα :)
.shake hands.
 
καλότυχο
το επανιέλ που με τρελλαίνει
αραιές καφέ στάμπες και ο ασπρος διαχωρισμός στο κεφάλι
πολύ μικρό για να κριθεί αλλά έχει τρομερή ανατομία μπρός και πίσω πόδια με ωραίο στέρνο σε συνέχεια της κοιλιάς
τρέξιμο τρέξιμο τρέξιμο μετά τους 7-8 μηνες ζωής θα σου δώσει ένα κουκλί ένα μανεκέν
θηλυκό είναι αν δεν γελιέμαι;;;;;; :)
Ευχαριστώ όλους για τις ευχές.
Μάκη εύχομαι γρήγορη επάνοδο στη δικιά σου. Για το κουτάβι (ναι θηλυκό είναι) τα πρώτα σημάδια σωματοδομής και χαρακτήρα είναι ενθαρρυντικά.
Ανδρέα, καλορίζικο με υγεία! Κάτι μου λέει ότι από αυτό το κουτάβι θα δεις φέρμα πολύ νωρίς... ;)
Το έχω σκεφτεί αυτό που λες Χρήστο. Έχει την τάση να κολλάει το βλέμμα σε ό,τι περίεργο βλέπει.
 
Back
Top