Cal.20

Φίλε Κώστα το super x δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα και ότι και να σου πω θα είναι ψέμα. Για τον φίλο ppv να πω ότι τα πήρα από τον καλκατζακο 10 ευρώ το κουτί. Δηλαδή 1 ευρώ το φυσίγγι.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Τα rotweil τα βρίκα στην Βέρνη στην Ελβετία στα 5,6 fraga και τα χάρτινα 1 φράγκο παραπάνω!!!! Η πιο ακριβή χώρα του κόσμου πουλάει στην μισή τιμή από ότι η πιο φτωχή ευρωπαική!!!!
Για αυτό σε ρώτησα! Ξεκίνα και εσύ την ιδιογόμωση γιατί δεν παλευόμαστε με τίποτα!!
 
ΜΒ36 145Χ26 νο9 η 10 ρελιαστο με μάλλινη τάπα να δεις τι τους κανει
Ευχαριστώ πολύ για την συνταγή. Ο αδερφός μου γεμίζει αρκετά χρόνια σε cal12. Φέτος θα δοκιμάσουμε στο cal20 και ελπίζω να έχουμε καλά αποτελέσματα.
 
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Τα rotweil τα βρίκα στην Βέρνη στην Ελβετία στα 5,6 fraga και τα χάρτινα 1 φράγκο παραπάνω!!!! Η πιο ακριβή χώρα του κόσμου πουλάει στην μισή τιμή από ότι η πιο φτωχή ευρωπαική!!!!
Για αυτό σε ρώτησα! Ξεκίνα και εσύ την ιδιογόμωση γιατί δεν παλευόμαστε με τίποτα!!
Εδώ σου λένε δεν έχει μεγάλη ζήτηση άρα κοστίζει. Δυστυχώς δεν βγάζουμε άκρη.
 
Κάλυκας 65mm καψούλι 615 MB36 145X26 no 9 η 10 χαρτάκι πανω στην πυρίτιδα μάλλινη τάπα ( οχι Diana) χαρτάκι σκάγια κενός χώρος 5mm ρέλιαζεις στα 60mm. Αν δεν σου βγενει ο κενος χώρος με την μάλλινη που διαθετης βάλε απο πανω της φελλό χαρτάκι και σκάγια.
 
Κάλυκας 65mm καψούλι 615 MB36 145X26 no 9 η 10 χαρτάκι πανω στην πυρίτιδα μάλλινη τάπα ( οχι Diana) χαρτάκι σκάγια κενός χώρος 5mm ρέλιαζεις στα 60mm. Αν δεν σου βγενει ο κενος χώρος με την μάλλινη που διαθετης βάλε απο πανω της φελλό χαρτάκι και σκάγια.
Σε Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Όταν έρθει η ώρα θα σε ( ενοχλήσω ) για να μου δώσεις τις γνώσεις και την εμπειρία σου. Σε Ευχαριστώ πολύ.
 
Επειδή τα φυσίγγια του Cal 20 είναι δυσεύρετα στην αγορά θα πρότεινα να αναφέρουμε ποια φυσίγγια έχουμε δει ή αγοράσει και από ποια καταστήματα ώστε να βοηθηθούμε μεταξύ μας.
Στην Κόρινθο που μένω έχει μόνο ένα μαγαζί και έχει μόνο τα lambro. Έχω ανέβει 2 φορές Αθήνα στον καλκατζακο και είχα πάρει αρκετά. b&p, rc, chedide, sellier belot, 3a, navaro. Και από τον jordan τα fob που τα εισάγει ο ίδιος. Έχω πάρει και τα rio και imperial και diana. Αυτά είναι ισπανικά. Αυτά που δεν έχω δοκιμάσει είναι nobel sport και fiochi.
 
Φέτος το Φλεβάρη επέστρεψα στο 20αρι.
Κυνήγησα κιχλοκότσυφα με Navarro (9.20€), ζωχιος (τοπικός κατασκευαστής 7.00€), nsi speed, imperial (7.20€) και f2 classic που είχα από παλιά . Το όπλο ήταν benelli montefltro. Με όλα τα παραπάνω φυσίγγια έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος σε απογευματινά κυνήγια.
Στις αγαπημένες μου βασίλισσες χρησινοποησα μερικά φυσίγγια ιδιογομοσης διασποράς, ευγενική παραχώρηση μέλους του φόρουμ από πέρσι και nsi διασπορας (10€) με απόλυτη επιτυχία.
 
Στην Κόρινθο που μένω έχει μόνο ένα μαγαζί και έχει μόνο τα lambro. Έχω ανέβει 2 φορές Αθήνα στον καλκατζακο και είχα πάρει αρκετά. b&p, rc, chedide, sellier belot, 3a, navaro. Και από τον jordan τα fob που τα εισάγει ο ίδιος. Έχω πάρει και τα rio και imperial και diana. Αυτά είναι ισπανικά. Αυτά που δεν έχω δοκιμάσει είναι nobel sport και fiochi.
Το fob διασποράς καλό?
 
Επειδή τα φυσίγγια του Cal 20 είναι δυσεύρετα στην αγορά θα πρότεινα να αναφέρουμε ποια φυσίγγια έχουμε δει ή αγοράσει και από ποια καταστήματα ώστε να βοηθηθούμε μεταξύ μας.
Μπράβο ψηλέ ωραία ιδέα.
Φέτος το Φλεβάρη επέστρεψα στο 20αρι.
Κυνήγησα κιχλοκότσυφα με Navarro (9.20€), ζωχιος (τοπικός κατασκευαστής 7.00€), nsi speed, imperial (7.20€) και f2 classic που είχα από παλιά . Το όπλο ήταν benelli montefltro. Με όλα τα παραπάνω φυσίγγια έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος σε απογευματινά κυνήγια.
Στις αγαπημένες μου βασίλισσες χρησινοποησα μερικά φυσίγγια ιδιογομοσης διασποράς, ευγενική παραχώρηση μέλους του φόρουμ από πέρσι και nsi διασπορας (10€) με απόλυτη επιτυχία.
Το καλό που σου θέλω o_O, το 7€ κάπως τρώγεται τα 9,20 € και 10 € που έχουν συνήθως στην τσίχλα ασυμφορα. Οι μόνες βιοτέχνιες που προσφέρουν σε λογικές τιμές είναι η Φαντομ και ο Ρουμελιώτης , για του πρώτου εχω ακούσει τα καλύτερα λόγια απο φίλο δοκιμασμένα σε αυτογεμες και δικαννο έμεινε αρκετά ευχαριστημένος στην τσίχλα όπως και σε μακρινές βολές σε κουρουνες με νο8, αν κρατήσουν τις τιμές τούς και την ανάλογη ποιότητα άξιζουν και την ανάλογη βοήθεια από μας.
 
Franchi 20αρα με τσοκάκια τύπου franchoke πολύ καλή κάννη την έχει γιός φίλου την έχω τουφεκίσει(όχι κυνηγήσει)και μου άρεσε πολύ,απροβλημάτιστη χωρίς εμπλοκές και καλές βολές όπως είχα δεί τον Μανωλάκη που την είχε πάρει στα πρώτα του κυνηγητικά βήματα
τσοκ εξωεργοστασιακά δεν υπάρχουν η είναι πάααρα πολύ δύσκολο να βρεθούν
ο σιδηρόδρομος που αυτά τα όπλα πονάνε δύσκολα κι αυτός να βρεθεί όπως δεν βρίσκεται σε 12αρα
για περπατητό θα έλεγα ότι είναι καλή επιλογή :)
 
Μπράβο ψηλέ ωραία ιδέα.

Το καλό που σου θέλω o_O, το 7€ κάπως τρώγεται τα 9,20 € και 10 € που έχουν συνήθως στην τσίχλα ασυμφορα. Οι μόνες βιοτέχνιες που προσφέρουν σε λογικές τιμές είναι η Φαντομ και ο Ρουμελιώτης , για του πρώτου εχω ακούσει τα καλύτερα λόγια απο φίλο δοκιμασμένα σε αυτογεμες και δικαννο έμεινε αρκετά ευχαριστημένος στην τσίχλα όπως και σε μακρινές βολές σε κουρουνες με νο8, αν κρατήσουν τις τιμές τούς και την ανάλογη ποιότητα άξιζουν και την ανάλογη βοήθεια από μας.
Μπορεί ο καθένας να καταθέτει την άποψή του για φυσίγγια ιδιωτών, αλλά για το φυσίγγι του Ρουμελιώτη δεν έχω καλά λόγια. Φέτος πήγα να σκοτωθώ από ένα φυσίγγι δικό του. Κι έχω κρατήσει και το κουτί γιατί σχεδόν όλα τα φυσίγγια του είναι χάλια. Έφτασα στο συνήγορο του καταναλωτή αλλά και στην ΠΕΒΕΚΕ και δίκιο δε βρήκα, καθώς η ευθύνη για την επιλογή φυσιγγιου χωρίς στοιχεία επώνυμα, είναι δική μου όπως είπαν όλοι... Ο ίδιος ο Ρουμελιώτης, όσο κράτησε το τρίμηνο που θα μπορούσα να του κάνω μύνηση ήταν φιλικός και υποσχόταν λαγούς με πετραχίλια για να μην το φανερώσω. Όταν εξέπνευσε το τρίμηνο, έκανε πως δεν ήξερε τίποτε....
 
Back
Top