Cal.20

"... ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΑΣΥΓΚΡΙΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΩΝ ΣΗΜΕΡΙΝΩΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΚΑΖΟΝΤΕΝΕΚΕΔΩΝ."
.sarcastic..big smile..RESPECT..very funny.
Αν πρέπει να του φύγει από τα χέρια, θα πει και το κάτι τις του...
Ήταν άραγε το 56 της beretta απόλυτα χειροποίητο ????
 
Αν πρέπει να του φύγει από τα χέρια, θα πει και το κάτι τις του...
Ήταν άραγε το 56 της beretta απόλυτα χειροποίητο ????
Μεγάλη κουβέντα το "απόλυτα χειροποίητο" !!! Απόλυτα χειροποίητα δεν είναι ούτε τα Holland & Holland ...
Εξάλλου κι ο ίδιος παρακάτω στην περιγραφή το "μαζεύει" κάπως: ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ την ΕΠΟΧΗ που ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ και ΦΙΝΙΡΙΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΑ .....
;) :rolleyes::)
 
Αν πρέπει να του φύγει από τα χέρια, θα πει και το κάτι τις του...
Ήταν άραγε το 56 της beretta απόλυτα χειροποίητο ????
Όχι βέβαια αλλά και πάλι ωραίο όπλο σε καλή τιμή

Και σίγουρα καλύτερη ποιότητα κατασκευής από αρκετά σημερινά
 
Αν πρέπει να του φύγει από τα χέρια, θα πει και το κάτι τις του...
Ήταν άραγε το 56 της beretta απόλυτα χειροποίητο ????
Όχι! Ποτέ δεν ήταν! Και η ίδια η Beretta το αναφέρει ξεκάθαρα ως το πρώτο οικονομικό αλληλεπιθετο μαζικής παραγωγής!
Πάντως θα συμφωνήσω ότι είναι πιο καλοκατασκευασμενο από τα σημερινά. Έχω 2, s55 s56 12ρια , πολύ πιο κυνηγετικά ακόμα και από τα 86 87
 
Ναι τα λέει χύμα και τσουβαλατα ο θείος Επιμενιδης

-Διόρθωση-
Χύμα μπορεί να τα λέει αλλά την ακρίβεια των cnc σήμερα δε τι πετυχαίνει κανένα χέρι πλέον .Το χειροποίητο είναι μια μαλακιά που παίζει πολύ σιγά μη ματσακονιζανε και τις κανες σε καλυμπρα , απλά ίσως να έπαιζε λίμα στις εφαρμογές
 
Χύμα μπορεί να τα λέει αλλά την ακρίβεια των cnc σήμερα δε τι πετυχαίνει κανένα χέρι πλέον .Το χειροποίητο είναι μια μαλακιά που παίζει πολύ σιγά μη ματσακονιζανε και τις κανες σε καλυμπρα , απλά ίσως να έπαιζε λίμα στις εφαρμογές
Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή! Υπάρχουν cnc και cnc μηχανές και χέρια με χέρια!
 
Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή! Υπάρχουν cnc και cnc μηχανές και χέρια με χέρια!
Δε θα διαφωνήσω αλλά θα επιμείνω πως πλέον ένα ρομποτικό μπορεί να κάνει τη δουλειά με ακρίβεια που δεν την βλέπουμε καν βέβαια το συναισθηματικό κομμάτι και οι ώρες εργασίας ενός χεριού απλά δεν έχουν μέτρο αλλά για τον ανθρώπινο παράγοντα και μόνο όχι για την ποιότητα πλέον εκεί που έφτασε η τεχνολογία.Συντομα βλέπω όπλα από παντογράφο.
 
Αύριο παίρνω στα χέρια μου το 20αρακι μάγκες έχω πάρει ένα κουτί 10 αράκια 28 γρ της RM από τον Ασπρογέρακα σήμερα και θα προσπαθήσω κάπου κοντά το απόγευμα να πάω να το δοκιμάσω γιατί με έχει αρπάξει και η μέση .Ελπίζω να περάσει καμία τσίχλα μη τη πληρώσει κάνα μικροπουλο πιο πολύ από λαχτάρα για να δω τι κάνει.Θα έπαιρνα και το μονοκανο ζιγκλινα αλλά μετάνιωσε ο φίλος και δε το δίνει.
 
Αύριο παίρνω στα χέρια μου το 20αρακι μάγκες έχω πάρει ένα κουτί 10 αράκια 28 γρ της RM από τον Ασπρογέρακα σήμερα και θα προσπαθήσω κάπου κοντά το απόγευμα να πάω να το δοκιμάσω γιατί με έχει αρπάξει και η μέση .Ελπίζω να περάσει καμία τσίχλα μη τη πληρώσει κάνα μικροπουλο πιο πολύ από λαχτάρα για να δω τι κάνει.Θα έπαιρνα και το μονοκανο ζιγκλινα αλλά μετάνιωσε ο φίλος και δε το δίνει.
Για καρακαξες κουρούνες πήγαινε να γουστάρεις
 
Δε θα διαφωνήσω αλλά θα επιμείνω πως πλέον ένα ρομποτικό μπορεί να κάνει τη δουλειά με ακρίβεια που δεν την βλέπουμε καν βέβαια το συναισθηματικό κομμάτι και οι ώρες εργασίας ενός χεριού απλά δεν έχουν μέτρο αλλά για τον ανθρώπινο παράγοντα και μόνο όχι για την ποιότητα πλέον εκεί που έφτασε η τεχνολογία.Συντομα βλέπω όπλα από παντογράφο.
Ακόμα και με cnc που μιμείται το τέλειο χέρι το θέμα είναι τι ποιότητα θέλεις να βγάλεις τα κοψίματα γίνονται τα υλικά είναι η ουσία
 
Back
Top