Cal.20

Αφιερωμένη στους λάτρεις αυτού του υπέροχου διαμετρήματος.....
Ειδικά για το φίλο μου τον Κωνσταντίνο που του έχει λείψει ένα τέτοιο κυνήγι...

upload
Να σε καλά Γιαννιό μου, αυτά έλεγα με τα φιλαράκια την περασμένη καλά και αγια όλα τα κυνηγια αλλά η τσίχλα είναι το κάτι άλλο.
 
Ένα ωραίο βιντεάκι με το αγαπημένο μας διαμέτρημα αλλά και με όπλο που δεν το συναντάμε εύκολα! Αν υπάρχει κάποιος γαλλόφωνος συνάδελφος ας μας πει τι λέει για το τουφέκι!
 
Ένα ωραίο βιντεάκι με το αγαπημένο μας διαμέτρημα αλλά και με όπλο που δεν το συναντάμε εύκολα! Αν υπάρχει κάποιος γαλλόφωνος συνάδελφος ας μας πει τι λέει για το τουφέκι!
Ωραίος τόπος! Της μπεκάτσας θα γίνεται εκεί
 
Ένα ωραίο βιντεάκι με το αγαπημένο μας διαμέτρημα αλλά και με όπλο που δεν το συναντάμε εύκολα! Αν υπάρχει κάποιος γαλλόφωνος συνάδελφος ας μας πει τι λέει για το τουφέκι!
Νικηφορε γαλλικά δεν ξέρω αλλά μου κάνει για φρανκι παλαιάς κοπής με επιρροές boss , βάση που δέχεται δύο σετ κανών σε διαμετρημα 12 και 20 .
 
Νικηφορε γαλλικά δεν ξέρω αλλά μου κάνει για φρανκι παλαιάς κοπής με επιρροές boss , βάση που δέχεται δύο σετ κανών σε διαμετρημα 12 και 20 .
Η βάση σίγουρα είναι 12άρα και δέχεται 2 σετ καννών 12 20. Αλλά η franchi δεν έβγαλε ποτέ όπλο με κλειδιά μπος.
 
Ισπανικό δεν είναι σίγουρα γιατί έχει ιταλικές σφραγίδες και η μόνες ισπανικές εταιρίες με Boss κλειδιά είναι η Kemmen και η Aramberi όπου είναι πιστές αντιγραφές της Perazzi άρα δεν είναι σίγουρα.
Είναι Ιταλικό και όχι από τις γνωστές Perazzi,Perugini,Famars,Salvinelli, R.Gamba,Fanfarilo,Piotti,Bosis και Fabri. Σύμφωνα με την διάταξη των κλειδιών πρέπει να είναι τα μέτριας ποιότητας Conteto! Κατασκευής δεκαετίας 70 σύμφωνα με τον μοχλό ανοίγματος και την ίσια χωρίς ενισχυτικά νεύρα βάση.
 
Σήμερα πήρα δύο κουτάκια για το 20άρι ένα Navaro 28 γραμμάρια οχτάρι για τις τσαρτσάρες που θα πάω το Σ/Κ,και μια δεκάδα B&P F2 Long Range επινικελωμένο νούμερο 4 για ειδικές περιπτώσεις!

Το navaro το δοκίμασα πρόσφατα Μ άρεσε πολύ!
Τα φτιάχνει ο Κύργιας.
 
Back
Top