Cal.16

το ΤΟΖ με τις κομμενες καννες εχει σφραγιδες επαναδοκιμης στο Μπερμιγχαμ στις 700 ατμοσφαιρες
Ρωσικη ειναι η σφραγιδα 700ATM. τα παλια toz οπως κ τα παλια baikal σφραγιζαν σε ATM κ αργοτερα σε Μpa..παρομοια πραγματα.. Aπλως ο κυπριδημος δεν αναφερει το ΑΤΜ στις Ρωσικες σφραγιδες..

Αυτο που δεν γνωριζα κ μπερδευτηκα ειναι οτι ποιος ο λογος να γινει επαναδοκιμη σε ενα οπλο που κοπηκαν οι καννες?
....Βρηκα την απαντηση σε παρομοιο οπλο..
http://oplognosia.com/?p=9569 (3η ερωτηση)
 
Ρωσικη ειναι η σφραγιδα 700ATM. τα παλια toz οπως κ τα παλια baikal σφραγιζαν σε ATM κ αργοτερα σε Μpa..παρομοια πραγματα.. Aπλως ο κυπριδημος δεν αναφερει το ΑΤΜ στις Ρωσικες σφραγιδες..

Αυτο που δεν γνωριζα κ μπερδευτηκα ειναι οτι ποιος ο λογος να γινει επαναδοκιμη σε ενα οπλο που κοπηκαν οι καννες?
....Βρηκα την απαντηση σε παρομοιο οπλο..
http://oplognosia.com/?p=9569 (3η ερωτηση)
Μπράβο Τάσο μόνο για το ΑΤΜ δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος, άρα μιλάμε για 700 καθημερινής χρήσης να φανταστώ; Λογικά ρίχνει κανονικά όλα τα νορμάλ 16αρια με 65-70χιλ κάλυκα.
Οι αγγλικές σφραγίδες ίσως προέρχονται από αίτημα Άγγλου οπλουργου που προέβη στην κοπή των Καννών; Θεωρητικά μετά από οπλουργικη μετατροπή τα όπλα πρέπει να ξαναδοκιμαζονται άσχετα που στην Ελλάδα τα γαργαλαμε ελαφρά τη καρδία στον οποιοδήποτε.
 
cosmi standard boehler την πηρε ενα φιλαρακι μου μεταχειρισμενη αλλα σε υπεραριστη κατασταση καπου στα 20000.
Αν δεν έχεις κάνει λάθος το ποσό, τότε ο φίλος σου την πλήρωσε πιο ακριβή από ότι κάνει καινούρια!!! Μία Cosmi Standart άριστη δεν ξεπερνάει τα 5-6000 ευρά!
 
Αν δεν έχεις κάνει λάθος το ποσό, τότε ο φίλος σου την πλήρωσε πιο ακριβή από ότι κάνει καινούρια!!! Μία Cosmi Standart άριστη δεν ξεπερνάει τα 5-6000 ευρά!
Το ποσο σιγουρς δεν κανω λαθος γιατι κοντεψα να παθω εμφραγμα οταν κπυ εδειξε το καταθετηριο..μπορει στο μοντελο να κανω λαθος γιατι το οπλο πανω ειχε και σκαλισματα και ξυλα grade A
 
Το ποσο σιγουρς δεν κανω λαθος γιατι κοντεψα να παθω εμφραγμα οταν κπυ εδειξε το καταθετηριο..μπορει στο μοντελο να κανω λαθος γιατι το οπλο πανω ειχε και σκαλισματα και ξυλα grade A
Αν είναι σκαλιστή και λουσάτη τότε πάμε πρίμα!!!
 
άρα μιλάμε για 700 καθημερινής χρήσης να φανταστώ; Λογικά ρίχνει κανονικά όλα τα νορμάλ 16αρια με 65-70χιλ κάλυκα.
Σωστα..

Οι αγγλικές σφραγίδες ίσως προέρχονται από αίτημα Άγγλου οπλουργου που προέβη στην κοπή των Καννών;
Δεν νομιζω..ετσι κι αλλιως εφοσον εισηχθει τοτε στην Αγγλια επρεπε να περασει επαναδοκιμη.
Και ενα ακομα σοβιετικο baikal με αγγλικες σφραγιδες που δεν φαινεται "πειραγμενο"..
http://gunandknifeclassics.gr/baikal-ussr-mod-ij-18e-cal-12-x03791-πρόσφατης-παραλαβής/
Και ενα "παλιο" merkel με Αγγλικες σφραγιδες
(Ερωτηση 16η)
http://www.oplognosia.com/ea/ea213.php..

Αναφερεται σε ολα η λεξη "εισηχθη" κ επανασφραγιστηκαν κ οχι γιατι ενδεχομενως εγινε καμμια μετεπειτα μετατροπη..
Οποτε κ με βαση οσα λεει ο Κυπριδημος οι Αγγλοι σε οπλα χωρων που (τοτε) δεν ηταν μελη της cip τα επαναδοκιμαζαν συμφωνα με τα δικα τους προτυπα κ υστερα τα εδιναν στην αγορα..
 
Μ'έχει βάλει στη πρίζα ο κουμπάρος μου για το uberto που θέλει να δώσει. Η τιμή είναι χώμα και μου λέει πάρτο και δωστα οπως θέλεις. 68 εκ και τσοκ 4-2, ονειρικό ζυγισμα, ανέβαινει το γαμημένο αέρας. Μπελάς που με βρήκε......
Έρωτας είναι το γα#&#*νο.......
Με καψουρεψε σήμερα ....
20200121_185410.jpg
Μπορεί να καλμπανισα την μπεκατσα δυο φορές το Σάββατο αλλά σηνερα μετά κάποιες επεμβάσεις στο κοντάκι το χάρηκα το οπλακι. Ήθελα να το δω στις μπηχτές και έτσι σήμερα έκανα ένα απογευματινό περπάτημα κάνα μισάωρο και μετά κάθησα σε ένα κλειστό κομμάτι που σου βγαίνουν τα πουλάκια σφαίρα και χαμηλά. Τα τέσσερα πουλάκια που πήρα μονοτουφεκα στο περπατητο με έφτιαξαν μιας και έφυγαν σαν διάβολοι, μετά στο βραδυνό έδεσε το γλυκό.. 14 τουφεκιές, 12 πουλιά.....ανεβαίνει το γαμημένο όνειρο.....έτοιμος είμαι να το κλείσω του κουμπάρου μου..... .hair.
 
Έρωτας είναι το γα#&#*νο.......
Με καψουρεψε σήμερα ....
View attachment 8620
Μπορεί να καλμπανισα την μπεκατσα δυο φορές το Σάββατο αλλά σηνερα μετά κάποιες επεμβάσεις στο κοντάκι το χάρηκα το οπλακι. Ήθελα να το δω στις μπηχτές και έτσι σήμερα έκανα ένα απογευματινό περπάτημα κάνα μισάωρο και μετά κάθησα σε ένα κλειστό κομμάτι που σου βγαίνουν τα πουλάκια σφαίρα και χαμηλά. Τα τέσσερα πουλάκια που πήρα μονοτουφεκα στο περπατητο με έφτιαξαν μιας και έφυγαν σαν διάβολοι, μετά στο βραδυνό έδεσε το γλυκό.. 14 τουφεκιές, 12 πουλιά.....ανεβαίνει το γαμημένο όνειρο.....έτοιμος είμαι να το κλείσω του κουμπάρου μου..... .hair.
Τρομερη επιτυχια...shake hands.
Παρτο Γιαννηηηηη για να ξεκουραστει κ λιγο η χρατς-χρουτς... .sarcastic.
4-2 κιολας που θα το ξαναβρεις..
Κατι λειπει απο την φωτο..ρε τι λειπει..ρε τι λειπει..
τα πουλια μονα τους επεσαν με αδειο οπλο?.yelling.
 
Τρομερη επιτυχια...shake hands.
Παρτο Γιαννηηηηη για να ξεκουραστει κ λιγο η χρατς-χρουτς... .sarcastic.
4-2 κιολας που θα το ξαναβρεις..
Κατι λειπει απο την φωτο..ρε τι λειπει..ρε τι λειπει..
τα πουλια μονα τους επεσαν με αδειο οπλο?.yelling.
Αααααααα sorry......ζωχιος grand prix 27 γρ.......
 
Τελικά έκλεισα ένα hurier delux από τον Χατζιωτη...σε 10 μέρες άντε 15 μέχρι να βγει η άδεια θα το έχω στα χέρια μου....έχω φτιάξει ήδη καμμία 40ανταρια φυσιγγια,αλλά υπάρχει μεγάλη έλλειψη υλικών....εάν υπάρχει κάποιο παιδί που κάνει ιδιογωμοση και ενδιαφερεται μήπως κάναμε παραγγελία από siarm !
 
Τελικά έκλεισα ένα hurier delux από τον Χατζιωτη...σε 10 μέρες άντε 15 μέχρι να βγει η άδεια θα το έχω στα χέρια μου....έχω φτιάξει ήδη καμμία 40ανταρια φυσιγγια,αλλά υπάρχει μεγάλη έλλειψη υλικών....εάν υπάρχει κάποιο παιδί που κάνει ιδιογωμοση και ενδιαφερεται μήπως κάναμε παραγγελία από siarm !
Καλοντουφεκο να είναι, να'σαι γερός να το χαρείς.
 
Back
Top