Cal.16

Έκανα μια τσιχλοεξόρμηση σήμερα με το αγαπημένο πλέον 16αράκι. Διαφορά απο το 12αρι δεν αντιλήφθην μέχρι στιγμής. Φυσίγγια ιδιογόμωσης στα 24 και 26 γραμμάρια με την csb-1. Η μια συνταγή φαίνεται πανω στο φυσίγγι.
20211202_122803.jpg
Και εδώ μια που την έψαχνα τουλάχιστον μισή ώρα.
20211202_111114.jpg
Το αποτέλεσμα..... 8 τσιχλίτσες.
20211202_125308.jpg
Περίπου ενα τριωράκι περπατητό έκανα απο τις 9 και μετά. Πολλά πουλιά πάντως.
 
Λέμε (και καλα κάνουμε) οτι το κοντάκι ρίχνει τα πουλιά αλλα αν σου εμπνέει εμπιστοσύνη και το φυσηγγιο ολα ειναι τέλεια. Η σημερινή βασίλισσα επεσε με fantom διασποράς ( ευτυχώς εχω ακόμα καμιά 30αρια .my man.) . Παρόλο που στο γιλέκο εχω ακόμα τα b&p dispersante και τα Mary arm corsilion.....το χερι πάει στα fantom.....:):):)
20211202_115353.jpg
 
Έκανα μια τσιχλοεξόρμηση σήμερα με το αγαπημένο πλέον 16αράκι. Διαφορά απο το 12αρι δεν αντιλήφθην μέχρι στιγμής. Φυσίγγια ιδιογόμωσης στα 24 και 26 γραμμάρια με την csb-1. Η μια συνταγή φαίνεται πανω στο φυσίγγι.
View attachment 36960
Και εδώ μια που την έψαχνα τουλάχιστον μισή ώρα.
View attachment 36961
Το αποτέλεσμα..... 8 τσιχλίτσες.
View attachment 36962
Περίπου ενα τριωράκι περπατητό έκανα απο τις 9 και μετά. Πολλά πουλιά πάντως.
Μπράβο Μιχάλη!

Ειδές πως πέφτουν ε, με 24-26 γρ.!!!
 
Λέμε (και καλα κάνουμε) οτι το κοντάκι ρίχνει τα πουλιά αλλα αν σου εμπνέει εμπιστοσύνη και το φυσηγγιο ολα ειναι τέλεια. Η σημερινή βασίλισσα επεσε με fantom διασποράς ( ευτυχώς εχω ακόμα καμιά 30αρια .my man.) . Παρόλο που στο γιλέκο εχω ακόμα τα b&p dispersante και τα Mary arm corsilion.....το χερι πάει στα fantom.....:):):)
View attachment 36967
Εύγε συνονόματε!

Εύχομαι και άλλες!

Πανέμορφη αυτή!
 
Καλημέρα σε όλους τους φίλους του Cal.16!

Πέντε (5) κυνηγίσιμες μετράω από τις 2 του Δεκέμβρη που ποστάρισε ο Γιάννης...

Δεν πήγε κανείς κυνήγι με το 16αρι;

Υποχρεώσεις; , κακοκαιρίες ; , θηραματική φτώχεια ; (αυτό να λέγεται...κατά τόπους!), παροπλίσαμε το αγαπημένο 16αρι; (Θεός φυλάξει!), πέσαμε στα μελομακάρονα και πήραμε κιλά;.sarcastic.,τι γίνεται;
 
Καλημέρα σε όλους τους φίλους του Cal.16!

Πέντε (5) κυνηγίσιμες μετράω από τις 2 του Δεκέμβρη που ποστάρισε ο Γιάννης...

Δεν πήγε κανείς κυνήγι με το 16αρι;

Υποχρεώσεις; , κακοκαιρίες ; , θηραματική φτώχεια ; (αυτό να λέγεται...κατά τόπους!), παροπλίσαμε το αγαπημένο 16αρι; (Θεός φυλάξει!), πέσαμε στα μελομακάρονα και πήραμε κιλά;.sarcastic.,τι γίνεται;
Αν πας στην "μπεκάτσα" στην προηγουμενη σελίδα θα δεις που ο συνονοματος σου απο Κέρκυρα χτες πηρε δυο πουλια με το πλαγιοκαννιαρικο 16αρι του!

Αργότερα θα παει κ για καμιά τσίχλα...

Καλά δεν λεω ρε Γιάννηηηηη?????
 
Αν πας στην "μπεκάτσα" στην προηγουμενη σελίδα θα δεις που ο συνονοματος σου απο Κέρκυρα χτες πηρε δυο πουλια με το πλαγιοκαννιαρικο 16αρι του!

Αργότερα θα παει κ για καμιά τσίχλα...

Καλά δεν λεω ρε Γιάννηηηηη?????
Τάσο είσαι όπως πάντα...απίκο!

Καλά τα λες, αλλά που να το φέρεις βόλτα όλο το φόρουμ!!!

Δεν είμαι και "μπεκατσάς"...
Πάντως πολύ "μπεκάτσα" στην "μπεκάτσα"!!! .sarcastic....Μπράβο σε όλους για τις εξορμήσεις και τις καρπώσεις!

Ξεράθηκα να κάνω Love & Like!!!! .sarcastic.
 
Αν πας στην "μπεκάτσα" στην προηγουμενη σελίδα θα δεις που ο συνονοματος σου απο Κέρκυρα χτες πηρε δυο πουλια με το πλαγιοκαννιαρικο 16αρι του!

Αργότερα θα παει κ για καμιά τσίχλα...

Καλά δεν λεω ρε Γιάννηηηηη?????
Καλα τα λες Τάσο μου ......αγαπάμε τις βασίλισσες αλλα και τις κιχλίτσες.. ...
 
Έκανα μια τσιχλοεξόρμηση σήμερα με το αγαπημένο πλέον 16αράκι. Διαφορά απο το 12αρι δεν αντιλήφθην μέχρι στιγμής. Φυσίγγια ιδιογόμωσης στα 24 και 26 γραμμάρια με την csb-1. Η μια συνταγή φαίνεται πανω στο φυσίγγι.
View attachment 36960
Και εδώ μια που την έψαχνα τουλάχιστον μισή ώρα.
View attachment 36961
Το αποτέλεσμα..... 8 τσιχλίτσες.
View attachment 36962
Περίπου ενα τριωράκι περπατητό έκανα απο τις 9 και μετά. Πολλά πουλιά πάντως.
Μιχαλη τι μάρκα είναι το όπλο;
 
Σήμερα πήρα 2 κουτιά. Για να τα δούμε στο τερέν..View attachment 38148
Καλόριχτα Διονύση, καλές επιτυχίες !!!Πολύ καλά! Παλαιότερα που τα είχα πάρει. Πιστεύω να μην τα έχουν αλλάξει !!!
Αλλά 7,5 ???? Για τσίχλες δεν τα θέλεις??? Νούμερο 9 θα ήταν καλύτερα !
 
Ευχαριστω παιδια,Φιλε Στελιο, λεω να ριξω κανεν στο καρτερι (σπανια παω καρτερι, γιατι με νευριαζει, οταν βλεπω τσιχλα να πεταει στα 100μ, να πεφτει μια ντουφεκια απο αλλο σημειο, και αυτη να κανει ζικ-ζακ.hair.) και μερικα, πρωτα ο θεος τον Αυγουστο στα Τρυγονια..
 
Ευχαριστω παιδια,Φιλε Στελιο, λεω να ριξω κανεν στο καρτερι (σπανια παω καρτερι, γιατι με νευριαζει, οταν βλεπω τσιχλα να πεταει στα 100μ, να πεφτει μια ντουφεκια απο αλλο σημειο, και αυτη να κανει ζικ-ζακ.hair.) και μερικα, πρωτα ο θεος τον Αυγουστο στα Τρυγονια..
Διονύση, είναι μαλακά και συγκεντρωτικά!

Πιστεύω θα τα ευχαριστηθείς!
 
Λέμε (και καλα κάνουμε) οτι το κοντάκι ρίχνει τα πουλιά αλλα αν σου εμπνέει εμπιστοσύνη και το φυσηγγιο ολα ειναι τέλεια. Η σημερινή βασίλισσα επεσε με fantom διασποράς ( ευτυχώς εχω ακόμα καμιά 30αρια .my man.) . Παρόλο που στο γιλέκο εχω ακόμα τα b&p dispersante και τα Mary arm corsilion.....το χερι πάει στα fantom.....:):):)
View attachment 36967
Εμπιστευσου το χέρι.
Το χέρι ξέρει πάντα τι κάνει.
 
Back
Top