Breda Team

Εάν νομίζεις ότι μετά από τόσα χρόνια θέλει ρετουσαρισμα ,βαφή κλπ ναι. Προσωπικά διαφωνώ με τις κεραμικές βαφές σε τέτοια όπλα αν έχεις κάτι κατά νου.
Μάντης κοντάκι και κρατά την . Μην πειράξεις την κάννη . Αν και έχεις τα Κουίκ τσοκς υπάρχει κι εδώ μεγάλη γκαμα
 
Εάν νομίζεις ότι μετά από τόσα χρόνια θέλει ρετουσαρισμα ,βαφή κλπ ναι. Προσωπικά διαφωνώ με τις κεραμικές βαφές σε τέτοια όπλα αν έχεις κάτι κατά νου.
Μάντης κοντάκι και κρατά την . Μην πειράξεις την κάννη . Αν και έχεις τα Κουίκ τσοκς υπάρχει κι εδώ μεγάλη γκαμα
Καλησπέρα! Φαντάζομαι σε εμένα απευθύνεσαι. Βαφή βασικά χρειάζεται και περιποίηση στα ξύλα γιατί έχει του κόσμου τις γρατζουνιές, είχε φάει και μια πτώση πριν χρόνια και λύγισε η ρίγα σε ένα σημείο. Έχω στο μυαλό μου να επανέλθει όσο το δυνατόν στην αρχική κατάσταση. Όχι χρωματικές παρεμβάσεις
 
το 12 δείχνει ότι το όπλο είναι cal 12 σε διάμετρο κάννης που είναι το πιο διαδεδομένο διαμέτρημα στα λειόκανα και υπάρχουν τα cal 20 16 28 36 κ.λ.π.
το 76 είναι το μήκος της θαλάμης του όπλου και είναι μάγκνουμ,ρίχνει δηλαδή και φυσίγγια μέχρι φυσίγγια 52 γρ.ίσως και περισσότερο
υπάρχουν επίσης οι απλές θαλάμες 70 mm που ρίχνουν μέχρι φυσίγγια semimagnum και οι θαλάμες 89 mm που είναι supermagnum
ρίξε και εδώ μια ματιά
http://www.amynastospiti.gr/sygxrona-leiokana-opla-genika-xaraktiristika/
η κάννη σου βέβαια δεν είναι σαν του φίλου Μιχάλη κατασκευής BREDA η δική σου είναι κατασκευής MAROCCHI όπου έχει πουληθεί η φίρμα BREDA
.shake hands.
 
Τα 12/70-76-89 που γραφουν οι κανες μας επανω εχει να κανει με το μηκος καλυκα που μπορει να ρηχτη με ασφαλεια απο το οπλο μας.
 
Μιας και εχασα το εξωτερικο τσοκ απο την aries 2 μου παω για καινουριο.εριξα μια προχειρη ματια αλλα μαμα τσοκ 0,25 ic μαλλον δεν μπορω να βρω. Το αντιστοιχο gemini στα 5.6 εκατοστα ταιριαζει;θα εχω την ιδια αποδοση με το μαμα τσοκ;ο αυλος ειναι 18,3.
 
Καλησπέρα σε όλους.εχω μια breda altair από το 1990 που είχα αγοράσει μεταχειρισμένη με 62 ποντους και παρόλο που έχω αγοράσει/πουλήσει και άλλα τουφέκια το συγκεκριμένο δεν το αλλάζω.θελω αν γνωριζει κανείς την καινουρια breda astro model 2018 γιατί σκέφτομαι να την πάρω.
 
Καλησπέρα σε όλους.εχω μια breda altair από το 1990 που είχα αγοράσει μεταχειρισμένη με 62 ποντους και παρόλο που έχω αγοράσει/πουλήσει και άλλα τουφέκια το συγκεκριμένο δεν το αλλάζω.θελω αν γνωριζει κανείς την καινουρια breda astro model 2018 γιατί σκέφτομαι να την πάρω.
Πολύ φτηνοδουλειά μου φαίνεται η καινούρια Astro σε σχέση με την παλιά. Βλητικά δεν έχω εικόνα βέβαια.
 
Καλησπέρα σε όλους.εχω μια breda altair από το 1990 που είχα αγοράσει μεταχειρισμένη με 62 ποντους και παρόλο που έχω αγοράσει/πουλήσει και άλλα τουφέκια το συγκεκριμένο δεν το αλλάζω.θελω αν γνωριζει κανείς την καινουρια breda astro model 2018 γιατί σκέφτομαι να την πάρω.
Μια καινούργια καραμπίνα όπως όλες οι καινούργιες που δεν είναι σαν τις παλιές από θέμα υλικών αλλά σαν κάννες σε συνδυασμό με την εξέλιξη στα φυσίγγια έχουν καλή βλητική απόδοση
στις κάννες breda υπάρχει μια μεγάλη ένσταση από του λάτρεις της φίρμας σε σχέση με τις παλιές breda R με τις νέες breda-marocchi,ως προς την απόδοση τους
προσωπικά είμαι υπέρ των παλιών :)
 
Καλησπέρα σε όλους.εχω μια breda altair από το 1990 που είχα αγοράσει μεταχειρισμένη με 62 ποντους και παρόλο που έχω αγοράσει/πουλήσει και άλλα τουφέκια το συγκεκριμένο δεν το αλλάζω.θελω αν γνωριζει κανείς την καινουρια breda astro model 2018 γιατί σκέφτομαι να την πάρω.

Μακριά.

Εδώ είσαι:
https://www.car.gr/parts/view/18850931-hunting-weapons-carbine
 
Υπάρχει και μια Ερμής 2000 στα 1000 ευρώ...μπορεί πιστεύω να πέσει και επιβάλεται να πέσει. Αν είσαι άνετος για νέο όπλο αντί να πάρει το εκτροπο που βγάλανε δες εκεινη
 
Καλησπέρα σε όλους.εχω μια breda altair από το 1990 που είχα αγοράσει μεταχειρισμένη με 62 ποντους και παρόλο που έχω αγοράσει/πουλήσει και άλλα τουφέκια το συγκεκριμένο δεν το αλλάζω.θελω αν γνωριζει κανείς την καινουρια breda astro model 2018 γιατί σκέφτομαι να την πάρω.
Φίλε χάρη αν ήθελα ντε και καλά να πάρω αυτογεμες Μπρέντα,αυτή την στιγμή η Τιτανο ειναι μονόδρομος!!!
 
Breda Altair Lusso η παλιά και τα μυαλά στα κάγκελα, με 61 πόντους και το 0.25 πάνω κολλημένο. Πρέπει να πάρω απόφαση να της φτιάξω ενα κουστουμακι καινούριο.
Μαγικά σκοτώματα με βοριά, μου έβγαζε το χτικιό με τον νοτιά.
 
Breda Altair Lusso η παλιά και τα μυαλά στα κάγκελα, με 61 πόντους και το 0.25 πάνω κολλημένο. Πρέπει να πάρω απόφαση να της φτιάξω ενα κουστουμακι καινούριο.
Μαγικά σκοτώματα με βοριά, μου έβγαζε το χτικιό με τον νοτιά.
Σώπα ρε Γιώργο, την έχεις ακόμα;; Θυμάμαι που έγραφες από πόσο παλιά την έχεις! Να την κανεις
 
Back
Top