Breda Team

Υπεροχο οπλο.θα σου κανει ολα τα γουστα.εμπλοκες τα εικοσι χρονια που την εχω θυμαμαι 5-6 λογω φυσιγγιου.βολες φαρμακι. Αν και η δικη μου ειναι με ρα εξωτερικα τσοκ.


Βασίλη σε ευχαριστώ για την απάντηση και η δικιά μου είναι με εξωτερικά τσοκ και εσύ κανη 72.5 με εξωτερικά έχεις ???
 
Καλησπέρα στο club !!! εδώ και περίπου ένα χρόνο κάτοχος και εγώ μιας breda Aries 2 72,5 cm κανη magnum με εξωτερικά τσοκακια το όπλο είναι σε πολύ καλή κατάσταση !!! θα ήθελα να μου πείτε γνώμες αν κάποιος από εσάς την έχει η ξέρει γενικά για το όπλο σας ευχαριστώ !!!!

το αναδημοσιευσα κανονικά με της φώτο αυτή την φορά ευχαριστώ για την κατανόηση !!!!!
IMG-20181024-212613.jpg
IMG-20181024-212610.jpg

N9QvXMgC
Παναγιώτη από τα τελευταίες καραμπίνες που συνδύαζαν ποιότητα,στιβαρότητα,απόδοση......πέρασαν από τα χέρια μου 13 απ αυτές 2 με την κάννη που έχεις η οποία είναι φαρμάκι :)
και για να γελάσουμε:
μία με την ίδια κάννη την πούλησα και την αγόρασα 3 φορές.....εδώ και χρόνια την έχει καλυβιέρης στον Έβρο ο οποίος ρωτούσε και ξαναρωτούσε τον φίλο μου που του την πήγε<<γιατί την πούλησε έτσι καινούργια αφού δεν έχει πρόβλημα>> .sarcastic.
 
Παναγιώτη από τα τελευταίες καραμπίνες που συνδύαζαν ποιότητα,στιβαρότητα,απόδοση......πέρασαν από τα χέρια μου 13 απ αυτές 2 με την κάννη που έχεις η οποία είναι φαρμάκι :)
και για να γελάσουμε:
μία με την ίδια κάννη την πούλησα και την αγόρασα 3 φορές.....εδώ και χρόνια την έχει καλυβιέρης στον Έβρο ο οποίος ρωτούσε και ξαναρωτούσε τον φίλο μου που του την πήγε<<γιατί την πούλησε έτσι καινούργια αφού δεν έχει πρόβλημα>> .sarcastic.
Να είσαι καλά Μάκη πέρα από την πλάκα αυτό που λες το είχε επιβεβαιώσει και άλλος φίλος στον Έβρο οι κανες αυτές ήσαν ανάρπαστες και στην αρχή δεν το πιστευα
 
Να είσαι καλά Μάκη πέρα από την πλάκα αυτό που λες το είχε επιβεβαιώσει και άλλος φίλος στον Έβρο οι κανες αυτές ήσαν ανάρπαστες και στην αρχή δεν το πιστευα

Κοιμήσου σε παρακαλώ πολύ θα πάμε για τσίχλες το πρωί...Αα και που είσαι φέρε την Breda αύριο να της κάνω ένα τεστ σε κάτι ψηλωμένες τσιχλίτσες με τον άσσο! .sarcastic.
 
Πάντως το συγκεκριμένο μοντέλο δεν παίζει να πολύ κυκλοφόρησε... Ή έτσι θα φαίνεται γιατί μάλλον οι κάτοχοι δεν θα τις δίνουν. Όλα αυτά τα χρόνια μόνο μια έχω δει και από τιμή... Καλύτερα καινούργιο που λεμε
 
Οκ ευχαριστώ!
Δε μπόρεσα ποτέ να καταλάβω γιατί η breda δεν ακολούθησε από ένα διάστημα και μετά δική της γραμμή παραγωγής και στηρίχτηκε σ αυτήν της beretta. Px aries 1&2 303 -304 και 3 beretta 390. Μάκη την εποχή εκείνη οι τιμές αυτών των μοντέλων της breda ήταν πιο ανεβασμένες σε σχέση με τις beretta?
 
Οκ ευχαριστώ!
Δε μπόρεσα ποτέ να καταλάβω γιατί η breda δεν ακολούθησε από ένα διάστημα και μετά δική της γραμμή παραγωγής και στηρίχτηκε σ αυτήν της beretta. Px aries 1&2 303 -304 και 3 beretta 390. Μάκη την εποχή εκείνη οι τιμές αυτών των μοντέλων της breda ήταν πιο ανεβασμένες σε σχέση με τις beretta?
Μήπως γιατί δεν κατασκεύασε ποτέ δικό της όπλο?....
 
Οκ ευχαριστώ!
Δε μπόρεσα ποτέ να καταλάβω γιατί η breda δεν ακολούθησε από ένα διάστημα και μετά δική της γραμμή παραγωγής και στηρίχτηκε σ αυτήν της beretta. Px aries 1&2 303 -304 και 3 beretta 390. Μάκη την εποχή εκείνη οι τιμές αυτών των μοντέλων της breda ήταν πιο ανεβασμένες σε σχέση με τις beretta?
όχι πάνω κάτω τις ίδιες τιμές είχαν η breda με τις ανάλογες,σχεδιαστικά και λειτoυργικά,beretta :)
Μήπως γιατί δεν κατασκεύασε ποτέ δικό της όπλο?....
ακριβώς,μόνο μηχάνημα κοπής καννών είχε η breda όλο το σώμα των όπλων της φιάχνοταν,ανάλογα το μοντέλο,σε beretta benelli όσο υπήρχε σαν βιομηχανική ονομασία
αργότερα σαν εμπορική ονομασία φιάχνοταν σε franchi(mira)antonio zoli(pegasus s.pose)
σήμερα έχει αγοραστεί η εμπορική ονομασία από την marocchi και φιάχνονται εκεί κι αλλού σε φασόν :)


Αυτό ρωτάω! Μόνο το μοντέλο Μίρα και οι παλιές ελατηρίου ξεχωρίζουν τουλάχιστον σχεδιαστικα

Για τις ελατηρίου δεν ξέρω αλλά το breda mira είναι franchi 612
σωστά μόνο οι ελατηρίου ήταν breda breda η mira ήταν κλώνος της 612 :)
 
Κανες και κλείστρα κατασκεύαζε βασικά ότι είχε σχέση με το ατσάλι τα μετέπειτα βελτιωμένα κλείστρα της beretta κλπ τώρα είτε φασον είτε δικές της κατασκευές σε βάσης μέχρι κάποιο σημείο έβλεπες δεμένες κατασκευές και τώρα νομίζω το παλεύει αρκετά με την γραμμή της αδράνειας
 
Καλησπέρα κι από εμένα. Σκέφτομαι να αγοράσω μια BREDA TITINO BLACK. Την έχει δοκιμάσει κανείς; Έχετε ακούσει για εμπλοκές; Ευχαριστώ.
Αντώνη επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει πολύ....δύσκολα να βρεις τεκμηριωμένες απόψεις!Προσωπικά άμα μου αρεσε τρέλα θα την έπαιρνα....ετσι και αλλιώς όλα λύνονται...διάθεση και λίγη γνώση να υπάρχει!
 
Back
Top