Breda Team

Το ξερω φιλε μου,αλλα οπως εχω δει σε πολλα τοπικ περι οπλων και τσοκ,γινεται χαμος.Σε βαθμο παρεξηγησεων.Μιλησα γενικα....
Ειπα απλα την γνωμη μου......
Αλέξανδρε σε αυτό είμαι μαζί σου...έχεις απόλυτο δίκαιο,ούτε μεροκαματακι να παίρνανε μερικοί!!!απλά είναι και παιδιά που λέμε τα καλά και τα κακα για να βοηθήσουμε και τους υπόλοιπους!.shake hands.
 
Φιλε Ηλια το δικο σου το οπλο δουλευει ειναι καλο το γουσταρεις ? ασε τα αλλα αυτο θα κοιτας σε εμενα μια φορα στο σκοπευτηριο ενας φωτεινος παντογνωστης μου εκανε την καρδια περιβολη μου εβγαλε την Α400 στραβη thinkμε εμπλοκες bbq2με στραβα τσοκ.tired. αρχισαν να την κοιτανε 5 ατομα να δουνε τι λεει για το οπλο . ΕΚ το υστερον εμαθα οτι ειχε καει απο μια Α400 οταν ειχε πρωτοβγει στην αγορα
 
Φιλε Ηλια το δικο σου το οπλο δουλευει ειναι καλο το γουσταρεις ? ασε τα αλλα αυτο θα κοιτας σε εμενα μια φορα στο σκοπευτηριο ενας φωτεινος παντογνωστης μου εκανε την καρδια περιβολη μου εβγαλε την Α400 στραβη thinkμε εμπλοκες bbq2με στραβα τσοκ.tired. αρχισαν να την κοιτανε 5 ατομα να δουνε τι λεει για το οπλο . ΕΚ το υστερον εμαθα οτι ειχε καει απο μια Α400 οταν ειχε πρωτοβγει στην αγορα
Γιαννη ενα απογευμα στο σχιστο μου ελεγε ενας οτι ηξερε ενα οπλο που αλλαξε τρεις φορες σκανδαλη,οτι εβγαζε κακιες ντουφεκιες,εμπλοκες και αναρωτιεμαι αν την ειχε δει ποτε πριν στην ζωη του!Ειναι τραγικος ο κοσμος!
 
Για όλα τα όπλα όλο και κάτι γράφεται! Εγώ πάντως έχω αλλάξει 5 καραμπίνες και 3 δικαννα και κανένα δεν ήταν προβληματικό. Όλα δούλευαν μια χαρα. Τα είχα πάρει όλα καινούρια βέβαια και κανένα δε με απογοήτευσε. Τα όπλα από τις μεγάλες μαρκες στο χώρο για μένα είναι όλα καλά και οι αντιπαραθέσεις που έχουν να κάνουν με όπλα είναι παιδιάστικες όπως και να το κάνουμε. Αν κάποιος άνθρωπος ρωτάει επειδή θέλει να αγοράσει όπλο καλό είναι να του λένε τη γνώμη τους αυτοί που κατέχουν το όπλο γιατί αυτό απέχει πολύ από το...άκουσα!
 
Για οποιο όπλο και αν ψάξετε στο ίντερνετ θα βρείτε κάποιον να είχε πρόβλημα. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ο κανόνας για το σύνολο του συγκεκριμένου μοντέλου ή της εταιρείας γενικότερα. Επίσης όταν κάποιος καεί από ένα όπλο λογικό είναι να μην θέλει να ξανά εμπιστευτεί την ίδια εταιρεία.
 
Φιλε Ηλια το δικο σου το οπλο δουλευει ειναι καλο το γουσταρεις ? ασε τα αλλα αυτο θα κοιτας σε εμενα μια φορα στο σκοπευτηριο ενας φωτεινος παντογνωστης μου εκανε την καρδια περιβολη μου εβγαλε την Α400 στραβη thinkμε εμπλοκες bbq2με στραβα τσοκ.tired. αρχισαν να την κοιτανε 5 ατομα να δουνε τι λεει για το οπλο . ΕΚ το υστερον εμαθα οτι ειχε καει απο μια Α400 οταν ειχε πρωτοβγει στην αγορα
Και εγω καμενος ειμαι απο μπερετα η303 μου εσπάσε 2 φορες κληστρο στο τελευτεο φυσιγγι η α400 το συδηροδρομο ,τη δευτερη τη πουλησα γιατι ξενεροσα την πρωτη την εχω ακομα προτημουσα να κανει εμπλοκες καπου και που απο αυτο που μου εκανε
 
Και εγω καμενος ειμαι απο μπερετα η303 μου εσπάσε 2 φορες κληστρο στο τελευτεο φυσιγγι η α400 το συδηροδρομο ,τη δευτερη τη πουλησα γιατι ξενεροσα την πρωτη την εχω ακομα προτημουσα να κανει εμπλοκες καπου και που απο αυτο που μου εκανε
Ήταν η αχίλλειος πτέρνα της 303 το κλειστρο. Κι εμένα έσπασε την ουρά και μπλόκαρε τη σκανδάλη. Αλλά οκ το όπλο είχε δουλέψει κι αρκετά οπότε το κρίνω ως αξιόπιστο.
 
Ήταν η αχίλλειος πτέρνα της 303 το κλειστρο. Κι εμένα έσπασε την ουρά και μπλόκαρε τη σκανδάλη. Αλλά οκ το όπλο είχε δουλέψει κι αρκετά οπότε το κρίνω ως αξιόπιστο.
Και στις 302 νομίζω,εμένα ευτυχώς δεν μου το έχει εμφανίσει ακόμα...από εμπλοκές ούτε λόγος φυσικά,ρίχνει μέχρι και 24αρια!
 
Το προβλημα παρουσιαστηκε στην 302.
Υποτίθεται,πως το κλειστρο της 303 το εβγαλαν βελτιωμενο.
Η οπτικη διαφορα ηταν η υπαρξη καμπυλων(ραδια) και οχι ορθες γωνιες στα εσωτερικα κοψιματα του κλειστρου.
Τωρα,αν βελτιωσαν και το υλικο...
Θα ηταν ενδιαφερον να μαθαιναμε με την χρηση ποιων φυσιγγιων εγιναν οι ζημιες.
Εστω περιγραφικά....
 
Και εγω καμενος ειμαι απο μπερετα η303 μου εσπάσε 2 φορες κληστρο στο τελευτεο φυσιγγι η α400 το συδηροδρομο ,τη δευτερη τη πουλησα γιατι ξενεροσα την πρωτη την εχω ακομα προτημουσα να κανει εμπλοκες καπου και που απο αυτο που μου εκανε
φυσιγγια θυμασαι?
 
Το προβλημα παρουσιαστηκε στην 302.
Υποτίθεται,πως το κλειστρο της 303 το εβγαλαν βελτιωμενο.
Η οπτικη διαφορα ηταν η υπαρξη καμπυλων(ραδια) και οχι ορθες γωνιες στα εσωτερικα κοψιματα του κλειστρου.
Τωρα,αν βελτιωσαν και το υλικο...
Θα ηταν ενδιαφερον να μαθαιναμε με την χρηση ποιων φυσιγγιων εγιναν οι ζημιες.
Εστω περιγραφικά....
Τοτε πριν αρχισω να γεμηζω εριχνα λαμπρο μπιτουρμπο και καφε η α400 με τσιχλοφισεκα μαλον ηταν αστοχια υληκου αλλα με πολυ γκρινια μιας και ηταν στην εγγιηση μου το επησκευσαν
 
Εμένα εκει που ασφαλίζει με την καννη δεν έπαθε τίποτα. Η πίσω πλευρά έσπασε ένα μικρό κομμάτι και φρακαρε ανοιχτό την πρώτη φορά. Αυτό δε χρειάστηκε κάτι. Τη δεύτερη φορά εσπασε η ουρά όμως. Τα φυσίγγια που έριχνα τότε ήταν Πυρκαλ Άρτεμις, Λαμπρό κόκκινο, Λαμπρό καφέ και κάποιες φορές 3Α. Δεν έριχνα πολύ δυνατά φυσίγγια. Από εμπλοκές, αυτή η λέξη είναι άγνωστη για την 303.
 
Εμένα εκει που ασφαλίζει με την καννη δεν έπαθε τίποτα. Η πίσω πλευρά έσπασε ένα μικρό κομμάτι και φρακαρε ανοιχτό την πρώτη φορά. Αυτό δε χρειάστηκε κάτι. Τη δεύτερη φορά εσπασε η ουρά όμως. Τα φυσίγγια που έριχνα τότε ήταν Πυρκαλ Άρτεμις, Λαμπρό κόκκινο, Λαμπρό καφέ και κάποιες φορές 3Α. Δεν έριχνα πολύ δυνατά φυσίγγια. Από εμπλοκές, αυτή η λέξη είναι άγνωστη για την 303.
Τασο,δεν τα λες κι αδυναμα!:)
Αν εξαιρέσω το λαμπρο κοκκινο....
 
Τασο,δεν τα λες κι αδυναμα!:)
Αν εξαιρέσω το λαμπρο κοκκινο....
Όντως λίγο σκληρα Γιαννη,αλλά δεν είναι και δυναμίτες, ήταν μέσα στις δυνατότητες του όπλου. Συμφωνώ όμως ότι στην παρατεταμένη χρήση ταλαιπωρούν περισσότερο το όπλο από π.χ ένα 28 αρι η 30 αρι.
 
Back
Top