Breda 930i

Ίδιο υλικό ίδιο κώνο και ίδιο αυλό, λογικά ναι, συμφωνείτε ;

Ο αυλός έχω την εντύπωση ότι είναι ίδιος.(18.5 - 18.6)
Από εκεί και πέρα ο κώνος της 930 είναι μεγαλύτερος όπως επίσης τα τσοκ που φοράνε είναι επίσης διαφορετικά.

http://www.kalkantzakos.com/Product/4365/930i-silver,-karampina-breda
http://www.kalkantzakos.com/Product/4684/titano-l,-karampina-breda
 
κακό δεν είναι σίγουρα αλλά πρέπει να λέγεται κατά την γνώμη μου και να πληρώνουμε αυτό που πρέπει :)
Παρουσιάστηκε πρόσφατα απο γνωστή εφημερίδα του χώρου..Πουθενά δεν είδα γραμμένο το όνομα marocchi..Έδειχναν να εννοηθεί ότι ειναι φτιαγμένο στο εργοστάσιο της breda κ ότι η εταιρία ανέλαβε τον σχεδιασμό του όπλου..
Αυτοί που αρθρογραφούν χρόνια κ ειναι " μέσα "στα όπλα δεν γνωρίζουν τι γίνετε??.xm.
 
Ξέχωρα από που προέρχεται το όπλο πιστεύω ότι η 930 δεν έχει αντίπαλο αυτή την στιγμή και σε αυτή την χρηματική κατηγορία.
Και μια πρόβλεψη για το μέλλον ότι οι μεγάλες όπλο βιομηχανίες θα προσπαθήσουν να βγάλουν κάτι παρόμοιο για να την ανταγωνιστούν.
 
για αυτογεμές μπορείς να προσθέσεις αρκετά €€€ ακόμα αν θες και πάλι δεν θα βρεί ανταγωνιστή

από φινίρισμα,από εφαρμογή,από ζύγισμα,από ξύλα,από σκοπευτική γραμμή,από κάννη τί να πρωτοπείς μπορώ να μιλάω ώρες για αυτό το όπλο και το κυριότερο handmade in Italy με καινούργια μονάδα παραγωγής ειδικά για το 930i

το ότι στεγάζονται στον ίδιο χώρο breda και marocchi δεν μου λέει κάτι,ίσα ίσα που με ευχαριστεί που δύο καλές εταιρείες τα βάζουν κάτω και βγάζουν ωραία όπλα με κορυφαία απόδοση/τιμή

το πήραν 3 φίλοι το όπλο μπερετάκηδες οι δύο,ο ένας μια ζωή μπενέλι και ο ξάδερφος μου επίσης ( Bredakias αυτός ) και με πρήζουν κάθε μέρα για το τι οπλάρα είναι

για εμένα είναι το απόλυτο αυτή την στιγμή και στα €1.400-1.450 που έχει με την μάυρη βάση όντως δεν υπάρχει αντίπαλος
 
για αυτογεμές μπορείς να προσθέσεις αρκετά €€€ ακόμα αν θες και πάλι δεν θα βρεί ανταγωνιστή

από φινίρισμα,από εφαρμογή,από ζύγισμα,από ξύλα,από σκοπευτική γραμμή,από κάννη τί να πρωτοπείς μπορώ να μιλάω ώρες για αυτό το όπλο και το κυριότερο handmade in Italy με καινούργια μονάδα παραγωγής ειδικά για το 930i

το ότι στεγάζονται στον ίδιο χώρο breda και marocchi δεν μου λέει κάτι,ίσα ίσα που με ευχαριστεί που δύο καλές εταιρείες τα βάζουν κάτω και βγάζουν ωραία όπλα με κορυφαία απόδοση/τιμή

το πήραν 3 φίλοι το όπλο μπερετάκηδες οι δύο,ο ένας μια ζωή μπενέλι και ο ξάδερφος μου επίσης ( Bredakias αυτός ) και με πρήζουν κάθε μέρα για το τι οπλάρα είναι

για εμένα είναι το απόλυτο αυτή την στιγμή και στα €1.400-1.450 που έχει με την μάυρη βάση όντως δεν υπάρχει αντίπαλος
Τα ειπες ολα Παυλο,γενικα τα breda δεν εχουν αντιπαλο!!!.shake hands..RESPECT.
 
για αυτογεμές μπορείς να προσθέσεις αρκετά €€€ ακόμα αν θες και πάλι δεν θα βρεί ανταγωνιστή

από φινίρισμα,από εφαρμογή,από ζύγισμα,από ξύλα,από σκοπευτική γραμμή,από κάννη τί να πρωτοπείς μπορώ να μιλάω ώρες για αυτό το όπλο και το κυριότερο handmade in Italy με καινούργια μονάδα παραγωγής ειδικά για το 930i

το ότι στεγάζονται στον ίδιο χώρο breda και marocchi δεν μου λέει κάτι,ίσα ίσα που με ευχαριστεί που δύο καλές εταιρείες τα βάζουν κάτω και βγάζουν ωραία όπλα με κορυφαία απόδοση/τιμή

το πήραν 3 φίλοι το όπλο μπερετάκηδες οι δύο,ο ένας μια ζωή μπενέλι και ο ξάδερφος μου επίσης ( Bredakias αυτός ) και με πρήζουν κάθε μέρα για το τι οπλάρα είναι

για εμένα είναι το απόλυτο αυτή την στιγμή και στα €1.400-1.450 που έχει με την μάυρη βάση όντως δεν υπάρχει αντίπαλος
Παύλο δεν αμφισβητώ πόσο καλό όπλο είναι όπως επίσης δεν συζητώ την απόφαση του καθένα από μας γι αυτό που του αρέσει
συζητώ ότι το όπλο αυτό αν ήταν μόνο marocchi δεν θα είχε την ίδια τύχη και αποδοχή....απλά κάπου το μεγάλο όνομα BREDA πληρώνεται παραπάνω κατά την γνώμη μου :)
 
Back
Top