BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Με το πενταρι μαμα τσοκ δε θα χες το ιδιο αποτελεσμα μεχρι τα 25m?
Μπορεί και να το είχα. Αλλά το σημαντικό για εμένα προσωπικά, επειδή κυνηγάω πολύ κλειστά μέρη, είναι το γεγονός οτι δεν μου χαλάει τα πουλια. Με το 5αρι στις κοντινές μπηχτές πολλά γίνονταν κιμάς η κομμάτια με το bell οχι. Δεν ξέρω κάποιον που να το έχει και να μην έχει εντυπωσιαστεί.
 
Εδώ μου φαίνεται ποίο ωραία τουφέκια κέντρο σου ξαναλέω δεν ξέρω πολλά ότι βλέπω λέω οκ. Έριχνες το ίδιο και της δύο φορές?


Ναι ίδια κάθε φορά τα φτιάχνω εγώ ακριβώς ίδια φυσίγγια.
Σαν καραμπίνα η 391 σύγκριση με πολλές άλλες και με φθηνά η παλια δικαννα βγάζει καλύτερη ντουφεκια.
Σαν κέντρο εχει πολύ στενές συγκέντρωσης
Σκέψου διαφορά με benelli Μ2 που έχει ίδιο τσοκ πλας έχουν διαφορά 1τσοκ το 3τσοκ Μ2 είναι το 4τσοκ της 391.
Στα πουλια θες καλύτερη κατανομή και να ανοίγει ο κύκλος ομοιόμορφα.. να σε βοηθήσει.

Ενω σε λαγό π.χ θες κλειστό κύκλο σφιχτες ντουφεκιες..
Τωρα στο κυνήγι θα παρω τις απόδειξης..
Ετσι και αλλιώς κατέληξα στο μπελ δεν ριχνω σε μεγάλες αποστάσεις μαξ εως 30μ
Προτιμώ να ξανά βγάλω την μπεκάτσα η την περδικα πάρα να ρίξω 25μ και έπειτα.
Το θέλω για φερμα να ξεκινά από τα καβαλιτα πουλιά να το πάρω εως τα 25μ.
Στα σκοτωματα με το 5τσοκ και με διασποράς ελικοιδες και μαλλινη και μπιορ πολλά πουλιά μαδαγαν και τα ξανα έβγαζα η τα έχανα
Με το 4τσοκ περδικα δεν είχα πρόβλημα.
 
Last edited:
τα φωτα σας σε beretta 391 optima με αυλο 18.6το MR brain της beneli στη beretta σε τι σισφυξη βγαινει
Καλημέρα, θα συμπεριφέρεται σχεδόν σαν ΤΜ. Και λέω σχεδόν καθώς θα είναι 1/10 χιλ πιό κλειστό αλλά και η πρώτη σύσφιξη θα διαφέρει ελαφρά. Πάντως, αν το έχεις, δεν αξίζει να πάρεις καινούργιο TM σε OPTIMA PLUS για τόσο μικρές διαφορές.
Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Καλημέρα, θα συμπεριφέρεται σχεδόν σαν ΤΜ. Και λέω σχεδόν καθώς θα είναι 1/10 χιλ πιό κλειστό αλλά και η πρώτη σύσφιξη θα διαφέρει ελαφρά. Πάντως, αν το έχεις, δεν αξίζει να πάρεις καινούργιο TM σε OPTIMA PLUS για τόσο μικρές διαφορές.
Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
ευχαριστω Χρηστο για την απαντηση
 
Παιδιά θέλω να κάνω μια επαλήθευση…..έχω την bellmonte 2 με 18.4 άυλο και θέλω να παρω ενα choke brain. Οταν πάω να παραγγείλω πατάω beretta και μετά brain beretta optima plus?
Τα τσοκ του όπλου γράφουν optima choke plus.
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 
Παιδιά θέλω να κάνω μια επαλήθευση…..έχω την bellmonte 2 με 18.4 άυλο και θέλω να παρω ενα choke brain. Οταν πάω να παραγγείλω πατάω beretta και μετά brain beretta optima plus?
Τα τσοκ του όπλου γράφουν optima choke plus.
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
παρε το Χρηστο τηλ και θα σου λυσει την απορια ειναι διαμαντι παιδι
 
Παιδιά θέλω να κάνω μια επαλήθευση…..έχω την bellmonte 2 με 18.4 άυλο και θέλω να παρω ενα choke brain. Οταν πάω να παραγγείλω πατάω beretta και μετά brain beretta optima plus?
Τα τσοκ του όπλου γράφουν optima choke plus.
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Πατάς crio plus, το όπλο σου στην ουσια μια Benelli είναι με συμβατικό αυλό
 
Σίγουρο? Δηλαδή αυτό που λέω εγώ δεν κάνει?
Μου κάνει λίγο εντύπωση γιατι ναι μεν στην ουσία ειναι μια benelli αλλά.....αφου ειναι της beretta η κάννη και τα τσόκ ή κανω λαθος? Δεν το γνωρίζω το θέμα γιαυτο ρωταω.
 
Σίγουρο? Δηλαδή αυτό που λέω εγώ δεν κάνει?
Μου κάνει λίγο εντύπωση γιατι ναι μεν στην ουσία ειναι μια benelli αλλά.....αφου ειναι της beretta η κάννη και τα τσόκ ή κανω λαθος? Δεν το γνωρίζω το θέμα γιαυτο ρωταω.
τα τσοκ οπτιμα ειναι για αυλο 18.6 εχω μπερετα οπτιμα και για αυτο στο λεω στη μπενελι ειναι 18.4 αρα ενα τσοκ μπραιν πχ το ΜReinai gia mpeneli στη μπερετα ειναι ΤΜ διαφορετικη συσφιξη γιαυτο μιλα με το Σωτηροπουλο να σε κατατοπησει
 
Το BX πήρα:cool:. Πιο πολύ για διασκέδαση παρά για κυνήγι…..
Θα φάνε τα χαρτόνια τουφεκίδι…..χαχα
Αυτο που είπε ο Δημήτρης πιο πάνω μου πρότεινε crio plus αλλά μου είπε ότι η διαφορά με το άλλο που λέω εγώ είναι αμελητέα.
 

Στα 28 με 30μετρα και συγκεντρωτηρα 8αρι 35γρ με κρέμασε περνώντας την στην ουρά και εφυγαν 4 πούπουλα.. την σήκωσα άλλες 3 φορές την τελευταία πετάγεται στο δρομο κάνοντας επίθεση και περνώντας δίπλα μου στα 2μ σκάω την πρώτη απότομη αλλού για αλλού έστρωσε στα 11 βήματα μέτρησα με μαλλινη 8αρι 34γρ στο γιλέκο. εχει ακόμα κραντ τεστ το μπελ. ( για αυτα τα μέτρα το πείρα )
 

Στα 28 με 30μετρα και συγκεντρωτηρα 8αρι 35γρ με κρέμασε περνώντας την στην ουρά και εφυγαν 4 πούπουλα.. την σήκωσα άλλες 3 φορές την τελευταία πετάγεται στο δρομο κάνοντας επίθεση και περνώντας δίπλα μου στα 2μ σκάω την πρώτη απότομη αλλού για αλλού έστρωσε στα 11 βήματα μέτρησα με μαλλινη 8αρι 34γρ στο γιλέκο. εχει ακόμα κραντ τεστ το μπελ. ( για αυτα τα μέτρα το πείρα )
Ωραίο χρώμα, ροζουλί :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top