BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Συ
ξεκίνας με ένα τσοκ σαν 6τσοκ 19.2 αρνητική σύσφιξης. Με μαλλινη η μεσοταπα εχεις μια ντουφεκια από 8εως 15μετρα καλυμμένος.. σαν δεύτερο bior18 μισώ ποτηράκι συγκεντρωτηρα 10 εως 20 μέτρα και με συγκεντρωτηρα πας 30μετρα.
Αυτά τα αποτελέσματα τα εχω δει στο χαρτί πολλές δοκιμές κυκλική κατανομή..
Συνάδελφε αυτά τα αποτελέσματα τα έχεις δει με το bell??
 
Συ

Συνάδελφε αυτά τα αποτελέσματα τα έχεις δει με το bell??
Πριν 2 εβδομάδες το πειρα, κυνήγι δεν έχω δει τι κάνει... παντός στο χαρτί βλέπεις τι ακριβώς κάνει και πως μπορείς να πας για κυνήγι. Έχω βάλει σύγκριση με το 5τσοκ σε άλλες δημοσιεύσεις.. αλλα για μενα θεωρώ ότι είναι λάθος με σύγκριση με το 5τσοκ γιατί π.χ εμενα είναι 18.5 το 5τσοκ ενώ το μπελ 19.2 αρα είναι ποιο ανοιχτό και πολύ το βλέπουν σαν καλύτερο το 5 γιατί εχει ποιο σφιχτες ντουφεκιες.. αλλα είναι λάθος για μενα.. ενα αλλο που είδα το 5τσοκ κάνει κατανομή σαν αυγό και όχι στρογγυλό κύκλο.. επίσης όταν ζεσταθεί η κάννη το 5τσοκ σκορπάει περισσότερο την τουφεκιά ίσως ποιότητα ατσάλι.. τα φυσίγγια τα φτιάχνω ακριβώς τα ίδια για να μην έχω διάφορα..
Και δεν λες βάζω ένα φυσίγγι συγκεντρωτηρα από 5 εως 35.. ειναι συνδυασμός δεν περιμένω με μαλλινη να παρω θήραμα στα 30+..
 
Δεν χανεις τιποτα που το δοκιμαζεις στο χαρτι, αλλα το τσοκ αυτο θα σου ¨μιλησει¨ στον κυνηγοτοπο!
Ουτε διατρηση σε νοιαζει ουτε συγκεντρωση μεχρι τα 30 μετρα.
Το βιδωσα, ειδα τα πουλια να πεφτουν, ειδα τα κοντινα να μη χαλανε.
Συμπερασμα....τι παραπανω να μου πει το χαρτι.....
 
Δεν χανεις τιποτα που το δοκιμαζεις στο χαρτι, αλλα το τσοκ αυτο θα σου ¨μιλησει¨ στον κυνηγοτοπο!
Ουτε διατρηση σε νοιαζει ουτε συγκεντρωση μεχρι τα 30 μετρα.
Το βιδωσα, ειδα τα πουλια να πεφτουν, ειδα τα κοντινα να μη χαλανε.
Συμπερασμα....τι παραπανω να μου πει το χαρτι.....
Αυτό ακριβώς Παναγιώτη. Εμένα μου άρεσε τόσο πολυ στα κλειστα καρτερια που περνάνε να σου πάρουν το σκαλπ και στο περπατητο στα σχινοπουρναρα που πετάγονται κοντά , που πηρα και δεύτερο για το δικανο!!! Double bell πάνω κάτω , ένα αξιοπρεπές φυσιγγακι εννιαρι 28-30 γραμμάρια και είμαι κομπλε μέχρι τα 25 μέτρα.
 
Αυτό ακριβώς Παναγιώτη. Εμένα μου άρεσε τόσο πολυ στα κλειστα καρτερια που περνάνε να σου πάρουν το σκαλπ και στο περπατητο στα σχινοπουρναρα που πετάγονται κοντά , που πηρα και δεύτερο για το δικανο!!! Double bell πάνω κάτω , ένα αξιοπρεπές φυσιγγακι εννιαρι 28-30 γραμμάρια και είμαι κομπλε μέχρι τα 25 μέτρα.
Με το πενταρι μαμα τσοκ δε θα χες το ιδιο αποτελεσμα μεχρι τα 25m?
 
Προσωπική αποψη: στο χαρτι φαινονται ιδια!
Τωρα απο κει και περα αν δεν παρεις να το δοκιμασεις, ακρη δε θα βγαλεις....
Βασικα για να ειμαι ευθυς, αμα δεν ειχε ενα κατοσταρικο και ηταν στα 50€ πχ θα το ειχα παρει να το δω γτ εχουν γραφτει απειρα πραγματα....τωρα έκαστος τα ζυγιζει και πράττει...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top