BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Ναι Παναγιώτη, το έχω στη Montefeltro μόνιμα για τα ορτύκια, για το περπατητό της τσίχλας και για τις μαύρες τις πρωινές.
Πρώτο φυσίγγι μισόταπο, δεύτερο-τρίτο συγκεντρωτήρα.
Το έχω γράψει αρκετές φορές ότι είμαι καταενθουσιασμένος με το τσοκ αυτό. Όπου το σηκώνεις, από 5 μέχρι 25 μέτρα (αλλά και μετά τα 25) είναι επιτυχία.
Είναι και το πρώτο τσοκ που πήρα και για το 828 αλλά με τα περσινά δεν κατάφερα να το δοκιμάσω αρκετά, αλλά περιμένω τα ίδια αποτελέσματα.
Εγώ για το 828 έχω δυο.........
 
Βρε Νικόλα εγώ δεν μπορω να βγάλω συμπέρασμα ,δεν φαίνονται καθαρά οι τουφεκιές ,στα λεία χαρτόνια φαίνονται καλύτερα πάντως ,στην πρώτη νομίζω ότι η τουφεκιά είναι ένα τσικ πιο ψηλά σε σχέση με την δεύτερη ,εάν όχι έχει μια περίεργη κατανομή από την μέση και επάνω πολύ όμορφη χωρίς κενά και από την μέση και κάτω άλλη κατανομή όχι καλή με πολλά κενά .Δεν ξέρω ίσως να με ξεγελάει το μάτι μου .
 
Βρε Νικόλα εγώ δεν μπορω να βγάλω συμπέρασμα ,δεν φαίνονται καθαρά οι τουφεκιές ,στα λεία χαρτόνια φαίνονται καλύτερα πάντως ,στην πρώτη νομίζω ότι η τουφεκιά είναι ένα τσικ πιο ψηλά σε σχέση με την δεύτερη ,εάν όχι έχει μια περίεργη κατανομή από την μέση και επάνω πολύ όμορφη χωρίς κενά και από την μέση και κάτω άλλη κατανομή όχι καλή με πολλά κενά .Δεν ξέρω ίσως να με ξεγελάει το μάτι μου .
Οτι φεύγουν φεύγουν λίγο.. τώρα η 2 πρώτες φωτογραφίες είναι με μπιορεταμπλε18 και άλλες 2 με μαλλινη..
Τώρα εγω αυτα δουλεύω πέρδικα μπεκάτσα και άλλαζα 4τσοκ πέρδικα 5τσοκ μπεκάτσα εβασα και ελικοιδες διασποράς μπεκάτσα αλλα δεν έμεινα ευχαριστημένος στην μπεκάτσα με αυτό τον συνδυασμό τραυματισμενα πουλια πολλά, και πειρα την απόφαση να παρω το μπελ για ποιο ανοιχτό να κόψω το ελικοιδες διασποράς και να ριχνω μόνο μαλλινη και μπιορ..
 
Άλλο ένα με ωραία ακαριαία οριακή να μου φυγει μπηχτή βολή και πολύ πολύ ωραίο απορτ του σκύλου στο μέσο της χαώδους βατιωνας... Όπως πάντα Winchester sx3, bell και lambro skeet δεκαετιας
View attachment 31470View attachment 31467View attachment 31468View attachment 31469
Φίλε μου με το bell τι βλέπεις έχεις καλές τουφεκιες??Και στα πόσα μέτρα βλέπεις ότι τραβάει αυτό το τσοκ??
 
Φίλε μου με το bell τι βλέπεις έχεις καλές τουφεκιες??Και στα πόσα μέτρα βλέπεις ότι τραβάει αυτό το τσοκ??
Το Βell μέχρι τα 20 μέτρα μου αρέσει πολύ πιο πολύ και από το carsons IC και από το signature plus skeet που έχω με όλες τις γομωσεις από 24 έως 32 που ρίχνω. Και πιο μακριά παίρνω πουλιά με το bell αλλά από πολύ πολύ κοντα έως και 20 μέτρα δεν το συγκρίνω με κανένα.
 
Το Βell μέχρι τα 20 μέτρα μου αρέσει πολύ πιο πολύ και από το carsons IC και από το signature plus skeet που έχω με όλες τις γομωσεις από 24 έως 32 που ρίχνω. Και πιο μακριά παίρνω πουλιά με το bell αλλά από πολύ πολύ κοντα έως και 20 μέτρα δεν το συγκρίνω με κανένα.
Αααα είναι καλοοοο!!!
 
Σήμερα παράγγειλα ένα Bell για τις πρωινές τσίχλες ελπίζω να βγει καλό το τσοκ σύμφωνα με αυτά διαβασα
ξεκίνας με ένα τσοκ σαν 6τσοκ 19.2 αρνητική σύσφιξης. Με μαλλινη η μεσοταπα εχεις μια ντουφεκια από 8εως 15μετρα καλυμμένος.. σαν δεύτερο bior18 μισώ ποτηράκι συγκεντρωτηρα 10 εως 20 μέτρα και με συγκεντρωτηρα πας 30μετρα.
Αυτά τα αποτελέσματα τα εχω δει στο χαρτί πολλές δοκιμές κυκλική κατανομή..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top