Beretta Team

Άρη θεωρώ τα 6,5k€ πάλι πολλά.
Το καλύτερο ζύγισμα, η διαφορετική κάννη, η καλύτερη λείανση, σκληρήνσεις κτλ κοστίζουν ελάχιστα σε τέτοιες εταιρίες.
Εκτός αν κάτι μου διαφεύγει.
Τι είναι αυτό που εκτοξεύει πραγματικά το κόστος ;
Το κόστος συνήθως εξαρτάται άμεσα απ' την ποσότητα παραγωγής‼️
 
Άρη θεωρώ τα 6,5k€ πάλι πολλά.
Το καλύτερο ζύγισμα, η διαφορετική κάννη, η καλύτερη λείανση, σκληρήνσεις κτλ κοστίζουν ελάχιστα σε τέτοιες εταιρίες.
Εκτός αν κάτι μου διαφεύγει.
Τι είναι αυτό που εκτοξεύει πραγματικά το κόστος ;
Επειδή έχω επισκεφτεί δύο εταιρείες θρύλους, που πουλάνε και οι δύο το βασικό τους μοντέλο 12 χιλιάρικα, φτιάχνουν 2500 όπλα τον χρόνο η καθεμία και έχουν και οι δύο από 100 άτομα προσωπικό, μπορώ να πω ότι μόνο η μία από τις δύο με έπεισε ότι αυτά τα χρήματα αποτελούν ουσία.

Μην επιμείνετε να σας πω ποιες είναι ή ποια με έπεισε. Αν είστε υποψήφιοι πελάτες μίας από τις δύο, γνωρίζετε ήδη ποιες εννοώ και τι θα επιλέξετε.
 
Πρώτη φορά που ακούω....αυτό το Μπραντ ‼️
Σαλβινελι και Περατζι ξεκίνησαν μαζί, τους χώρισαν οι γκόμενές,και ο καθένας έβγαλε τα δικά του όπλα. Του Σαλβινελι η βάση και τα κλειδιά είναι ομοιας , ίσως και πιο έξυπνης σχεδίασης
 
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; (τώρα που μιλάνε οι γνώστες του είδους 😉)
Τα Renato Gamba σε κυνηγετική ή σκοπευτική έκδοση που περίπου βρίσκονται ;
Ρωτάω επειδή κάποτε με ενδιέφερε ένα τέτοιο όπλο.
 
Σαλβινελι και Περατζι ξεκίνησαν μαζί, τους χώρισαν οι γκόμενές,και ο καθένας έβγαλε τα δικά του όπλα. Του Σαλβινελι η βάση και τα κλειδιά είναι ομοιας , ίσως και πιο έξυπνης σχεδίασης
Θα είχε και πιο σμαζωχτρα γκόμεινα αυτός‼️😆
 
Σαλβινελι και Περατζι ξεκίνησαν μαζί, τους χώρισαν οι γκόμενές,και ο καθένας έβγαλε τα δικά του όπλα. Του Σαλβινελι η βάση και τα κλειδιά είναι ομοιας , ίσως και πιο έξυπνης σχεδίασης
Όχι ακριβώς. O Vincenzo Peruggini και ο Ivo Fabri δούλευαν με τον Daniele Perazzi και μετά χώρισαν οι δρόμοι τους. Ο Salvinelli έχει την Investarm, η οποία φτιάχνει χαμηλής τιμής όπλα και την Armi Salvinelli που αντιθέτως είναι πολύ προσεγμένα. Οι δε κάννες τους αξεπέραστες. Tuned by Alessandro Bentivoglio!
 
Όχι ακριβώς. O Vincenzo Peruggini και ο Ivo Fabri δούλευαν με τον Daniele Perazzi και μετά χώρισαν οι δρόμοι τους. Ο Salvinelli έχει την Investarm, η οποία φτιάχνει χαμηλής τιμής όπλα και την Armi Salvinelli που αντιθέτως είναι πολύ προσεγμένα. Οι δε κάννες τους αξεπέραστες. Tuned by Alessandro Bentivoglio!
Στην Ελλάδα εισάγονται τα salvinelli?
 
Back
Top