Beretta Team

Ωραίο όπλο για τους έχοντες και κατέχοντες αλλά πλαστικά φυσίγγια αδράνειας; Σαμπάνια σε πλαστικό η χάρτινο ποτήρι;
Ε ναι χαθικαν τα μεταλικα χρωμιωμενα αχαχαχα σαν κατι λεφταδες στη βιλα τους ειχα παει για μπογιατζης βοηθος και βαλανε μαγγαλι και ψισανε απο μια πανσετα για το καθενα αχαχααχααχαχ
 
Ε ναι χαθικαν τα μεταλικα χρωμιωμενα αχαχαχα σαν κατι λεφταδες στη βιλα τους ειχα παει για μπογιατζης βοηθος και βαλανε μαγγαλι και ψισανε απο μια πανσετα για το καθενα αχαχααχααχαχ
Το εκαναν γκουρμε. Το θεμα ειναι η γευση και οχι η ποσοτητα. .yel.
 
Με δικανα αυτής της κατηγορίας ρίχνουν οι περισσότεροι παγκόσμιοι πρωταθλητές σε skeet trap κτλ.
Τωρα ο Πάνος από τα Φάρσαλα που θα πάει σκοπευτήριο, δεν του χρειάζεται ουσιαστικά!
Το θέλει ομως γιατι το γουστάρει και παει και το παίρνει και καλα κανει!
Γενικότερα στα χόμπι οι περισσότερες αγορές είναι όχι επειδή το χρειαζόμαστε, αλλα επειδή το γουστάρουμε και μας κάνει να αισθανόμαστε πιο όμορφα!
 
Last edited:
Παιδιά χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης.
Αν δεν έχετε κάποια εμπειρία με αυτά τα όπλα καλό είναι να μήν τα κρίνουμε.
Οσο για τα σκαλίσματα θα συμφωνήσω ότι είναι λ7 για πέταμα.
Και ναι.10000 είναι υπερεκτιμημένο.
Ταβάνι 6500 αξίζει για εμένα το απλο.
Το ίδιο ~ κ τα perazzi.
 
Με δικανα αυτής της κατηγορίας ρίχνουν οι περισσότεροι παγκόσμιοι πρωταθλητές σε skeet trap κτλ.
Τωρα ο Πάνος από τα Φάρσαλα που θα πάει σκοπευτήριο, δεν του χρειάζεται ουσιαστικά!
Το θέλει ομως γιατι το γουστάρει και παει και το παίρνει και καλα κανει!
Γενικότερα στα χόμπι οι περισσότερες αγορές είναι όχι επειδή το χρειαζόμαστε, αλλα επειδή το γουστάρουμε και μας κάνει να αισθανόμαστε πιο όμορφα!
και για το "φαίνεσθαι" να προσθέσω το οποίο ισοδυναμεί με προσωπική και κοινωνική επιτυχία αλλά με καταστροφικές συνέπειες στη τσέπη ,το έχω δει αρκετές φορές το έργο !
 
Αυτός που θα πάρει οπλο τον 10 χιλιάδων δεν τον νοιάζει πόσο κάνει ο επικρουστηρας!
Επισης εχεις δει πολλές φορές δικανα beretta perazzi κτλ χαλασμένα?
Χαλάνε αλλά με βλάβες φυσιολογικής
φθορας της τάξεως 3€- 40€..
Μετα από 60000+ φυσίγγια με 250ε ξανά από την αρχή...
 
Παιδιά χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης.
Αν δεν έχετε κάποια εμπειρία με αυτά τα όπλα καλό είναι να μήν τα κρίνουμε.
Οσο για τα σκαλίσματα θα συμφωνήσω ότι είναι λ7 για πέταμα.
Και ναι.10000 είναι υπερεκτιμημένο.
Ταβάνι 6500 αξίζει για εμένα το απλο.
Το ίδιο ~ κ τα perazzi.
Και όμως δεν το κρίνουμε ,αλλά θα θέλαμε να το κρίνουν αυτοί που ξέρουν και όχι μια παρουσίαση -διαφημηση και όσοι τσίμπησαν να περάσουν από το ταμείο.
 
https://estore.beretta.com/estore.b...etta-dt11-12ga--firing-pin---lower-one-C57258
Του 725 αν είναι ίδια τιμή με του 525 κάνει 30€....
(Αν δεν σας ανοιγει το λινκ,10€του Dt)
Που λεει ο λογος Άρη. Την μικρή εγγυηση για την τιμη του σχολιαζω. Το δε perazzi ακομα χειροτερα. Νομιζω δινει 1 χρονο.
Αυτός που θα πάρει οπλο τον 10 χιλιάδων δεν τον νοιάζει πόσο κάνει ο επικρουστηρας!
Επισης εχεις δει πολλές φορές δικανα beretta perazzi κτλ χαλασμένα?
Beretta εχω δει. Perazzi δεν εχω δει. Μαλιστα δεν τo εχω ακουμπησει καν. Ολα τα μηχανικα συνολα ομως καποτε θα βγαλουν βλαβη. Εδω παιζει ρολο η εγγυηση. Αν εχεις βαλει δοσεις πχ 5 χρονια θελεις να εισαι καλυμμένος τουλαχιστον για το χρονικο διαστημα των δοσεων.
 
Παιδιά χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης.
Αν δεν έχετε κάποια εμπειρία με αυτά τα όπλα καλό είναι να μήν τα κρίνουμε.
Οσο για τα σκαλίσματα θα συμφωνήσω ότι είναι λ7 για πέταμα.
Και ναι.10000 είναι υπερεκτιμημένο.
Ταβάνι 6500 αξίζει για εμένα το απλο.
Το ίδιο ~ κ τα perazzi.
Άρη θεωρώ τα 6,5k€ πάλι πολλά.
Το καλύτερο ζύγισμα, η διαφορετική κάννη, η καλύτερη λείανση, σκληρήνσεις κτλ κοστίζουν ελάχιστα σε τέτοιες εταιρίες.
Εκτός αν κάτι μου διαφεύγει.
Τι είναι αυτό που εκτοξεύει πραγματικά το κόστος ;
 
Τα λεφτά στην τράπεζα έχουν ένα μεγάλο πρόβλημα
Δεν τα βλέπει ο γείτονας
Θέλεις να σε βάλουν στο μάτι κλέφτες και όταν σου μπουν στο σπίτι να ανακαλύψουν ότι το μόνο που αξίζει για κλέψιμο είναι το τουφέκι;
 
Με τέτοια οπλα ένας επαγγελματίας αθλητής θα πάρει 3 δίσκους παραπάνω στους 200 που θα τον βάλουν στο βάθρο.
Όταν λέω ότι δεν χαλάνε δεν εννοώ ότι είναι άφθαρτα!
Πελμα, επικρουστηρες, και ελατήρια ειναι τα αναλώσιμα που θέλουν άλλαγμα μετα απο μερικές χιλιάδες βολές.
Την ανωτερότητα αυτών τον όπλων μολις το φέρεις στα μέτρα σου και το κουμπώσεις επανω σου την βλεπεις αμέσως.
Τωρα αν αξίζουν τα χρήματα τους...
Θα το κρίνει ο καθε ιδιοκτήτης τους!
Ποσο αξιολογούν αυτα που τους προσφέρουν!
Ειναι οπλα παντως που πανω τους μπορούν να βασιστούν καριέρες, ολυμπιακά μετάλλια χορηγοί κτλ.
Μην περιμένετε να έχουν φτηνά και επίσης μην περιμένετε να μην έχουν κάποια υπερκοστολογηση!
 
Back
Top