Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σταθερά τσοκ Κυριοι! ουτε ξεσφιγματα, καθαρισματα, κολληματα. Μονο με το φυσιγγι ασχολεισαι. Δεν κολλας και τσοκιτιδα Η λυση και στα προβληματα βλητικης
 

Attachments

  • IMG_20220505_221639299.jpg
    IMG_20220505_221639299.jpg
    153,5 KB · Προβολές: 13
Εγώ να δεις ασχετοσύνη και μόλις άλλαξα όπλο αντε να παρω αυτό το τσοκ αντε να δοκιμάσω εκείνο!!
Εγω παραγγειλα και lm για τη βιτορια που εχω. Λες και θα καταλαβω διαφορα. Και εχω και τα 5 ηδη. Χαχαχα
 
Καλησπέρα σε όλους.Απο σήμερα και εγώ στο beretta team αφού μόλις παρέλαβα το 1301 comp μεταχειρισμένο σχεδόν αχρησιμοποιητο.Το όπλο θα χρησιμοποιήθει κυρίως σκοποβολή με μόνοβολα .Επειδή το όπλο που είχα μέχρι τώρα έχει κάνης slug θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να ρίχνω μόνοβολα με το τσοκ της beretta που γράφει IC καθότι λίγο άσχετος με αυτά,ευχαριστώ.
Καλορίζικο!
 
Φιλε χρησιμοποιώ τα εργοστασιακά ένα καρλσον 3.5* και το μπακ Κικς δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο στην μισή σεζόν που έχω το όπλο. Αλλά σίγουρα καλό θα είναι να αγοράσω κάποιο κλειδί κάποια στιγμη
Αφού έχεις έσω έξω ... τι το θες το κλειδί ?
Βρε μην δίνεις τζάμπα χρήματα ... 30 χρόνια σε 3 όπλα ποτέ δεν χρησιμοποίησα κλειδί ...
Απλά αυτά που δεν προεξέχουν για να τα σφίξεις πρέπει να αδειάσεις ... εεε όλο και καμιά τριάρα θα ρίξεις ...
Τα άλλα από τα πλάγια ... μερικές φορές αδειάζω και σε αυτά.
 
Και να ξεχαστεις να πας να τσεκαρεις το τσοκ με γεματο οπλο. Ε ρε γλεντια
Πολλοί το κάνουν ... ένας διάβασα εδώ (αν θυμάμαι καλά) έχασε και δάχτυλα.

Εγώ πάλι παρόλο που δεν ακουμπάει κανένας το όπλο μου κάθε φορά που θα το βγάλω από την θήκη για κυνήγι ανοίγω το κλείστρο και κοιτάζω την κάνη εσωτερικά από μπροστά.
Έχει γίνει συνήθεια.
Μερικοί με δουλεύουν, άλλοι φοβούνται.
Στο σκοπευτήριο το κάνω ψιλοκρυφά μην πάθει εγκεφαλικό κανένας ...
Αλλά τουφεκιά πριν ελέγξω εσωτερικό δεν έχω ρίξει 30 χρόνια τώρα.
Μια μαλακία να γίνει ... την πάτησες ...
 
Σταθερά τσοκ Κυριοι! ουτε ξεσφιγματα, καθαρισματα, κολληματα. Μονο με το φυσιγγι ασχολεισαι. Δεν κολλας και τσοκιτιδα Η λυση και στα προβληματα βλητικης
Που τα είδες τα σταθερά ... :)
2 και έχεις επιλογή του πρώτου ... την καλύτερη δουλειά ...

Απλά κάποιοι χρειάζονται ισχύ πυρός ...
Suppressive fire αχαχα
 
Πολλοί το κάνουν ... ένας διάβασα εδώ (αν θυμάμαι καλά) έχασε και δάχτυλα.

Εγώ πάλι παρόλο που δεν ακουμπάει κανένας το όπλο μου κάθε φορά που θα το βγάλω από την θήκη για κυνήγι ανοίγω το κλείστρο και κοιτάζω την κάνη εσωτερικά από μπροστά.
Έχει γίνει συνήθεια.
Μερικοί με δουλεύουν, άλλοι φοβούνται.
Στο σκοπευτήριο το κάνω ψιλοκρυφά μην πάθει εγκεφαλικό κανένας ...
Αλλά τουφεκιά πριν ελέγξω εσωτερικό δεν έχω ρίξει 30 χρόνια τώρα.
Μια μαλακία να γίνει ... την πάτησες ...
Σιγά μη πάθουν εγκεφαλικο. Έχω δει στο σκοπευτήριο μαλακίες αβερτα. Είναι ένας μεγάλος σε ηλικία μάλιστα που τα χει γαμησει όλα. Όταν αλλάζει βατήρα έχει το όπλο (καραμπίνα) σα μωρό με την κάννη προς τον κόσμο, αφηνει το όπλο όταν είναι στο βατήρα γιατί κουράζεται, κι άλλα τέτοια.
 
Σιγά μη πάθουν εγκεφαλικο. Έχω δει στο σκοπευτήριο μαλακίες αβερτα. Είναι ένας μεγάλος σε ηλικία μάλιστα που τα χει γαμησει όλα. Όταν αλλάζει βατήρα έχει το όπλο (καραμπίνα) σα μωρό με την κάννη προς τον κόσμο, αφηνει το όπλο όταν είναι στο βατήρα γιατί κουράζεται, κι άλλα τέτοια.
Όταν ακούω ανθρώπους να λένε "εγώ είμαι προσεκτικός και δεν έχω πάθει τίποτα μέχρι τώρα" δύο πράγματα συνήθως συμβαίνουν.

Ή είναι νέοι ή είναι επικίνδυνοι.

Δεν υπάρχει περίπτωση κάποια στιγμή να μην γίνει η μαλακία, είτε από λάθος δικό μας, είτε από δυσλειτουργία, είτε από ατυχία.

Η ασφάλεια πρώτα απ' όλα !!!
Έχει συμβεί σε όλους μας σχεδόν και θα συμβεί σίγουρα και σε εσάς.
Το θέμα είναι το πότε ...

Έτσι πρέπει να σκέφτεστε ...
 
Πολλοί το κάνουν ... ένας διάβασα εδώ (αν θυμάμαι καλά) έχασε και δάχτυλα.

Εγώ πάλι παρόλο που δεν ακουμπάει κανένας το όπλο μου κάθε φορά που θα το βγάλω από την θήκη για κυνήγι ανοίγω το κλείστρο και κοιτάζω την κάνη εσωτερικά από μπροστά.
Έχει γίνει συνήθεια.
Μερικοί με δουλεύουν, άλλοι φοβούνται.
Στο σκοπευτήριο το κάνω ψιλοκρυφά μην πάθει εγκεφαλικό κανένας ...
Αλλά τουφεκιά πριν ελέγξω εσωτερικό δεν έχω ρίξει 30 χρόνια τώρα.
Μια μαλακία να γίνει ... την πάτησες ...
Δεν είσαι ο μόνος :p
 
Πολλοί το κάνουν ... ένας διάβασα εδώ (αν θυμάμαι καλά) έχασε και δάχτυλα.

Εγώ πάλι παρόλο που δεν ακουμπάει κανένας το όπλο μου κάθε φορά που θα το βγάλω από την θήκη για κυνήγι ανοίγω το κλείστρο και κοιτάζω την κάνη εσωτερικά από μπροστά.
Έχει γίνει συνήθεια.
Μερικοί με δουλεύουν, άλλοι φοβούνται.
Στο σκοπευτήριο το κάνω ψιλοκρυφά μην πάθει εγκεφαλικό κανένας ...
Αλλά τουφεκιά πριν ελέγξω εσωτερικό δεν έχω ρίξει 30 χρόνια τώρα.
Μια μαλακία να γίνει ... την πάτησες ...
Ψυχαναγκασμός ,το πρωί στις μαύρες πριν το πρώτο γέμισμα ,το κλείστρο πίσω φακουδακι και κοίταγμα από το στόμιο ,πάντα.
 
Πο
Ψυχαναγκασμός ,το πρωί στις μαύρες πριν το πρώτο γέμισμα ,το κλείστρο πίσω φακουδακι και κοίταγμα από το στόμιο ,πάντα.
Που να δεις εμενα που κοιταω παντα την κανη μια φορα δεν κοιταξα βαζω το φυσιγγι δε κλεινει το μπενελλι λεω τι διαλο κοιταω μεσα τι να δω ειχα ξεχασει το τελευταιο πανακι καθαρισμου στη θαλαμη ειχε ερθει η πεθερα στα τελειωματα καλα που εχει μαλακο ελετιριο το μπενελλι και δεν κουμπωσε αμα ειχα το μπερεττα παει θα ανατιναζομουνα
 
Πο
Που να δεις εμενα που κοιταω παντα την κανη μια φορα δεν κοιταξα βαζω το φυσιγγι δε κλεινει το μπενελλι λεω τι διαλο κοιταω μεσα τι να δω ειχα ξεχασει το τελευταιο πανακι καθαρισμου στη θαλαμη ειχε ερθει η πεθερα στα τελειωματα καλα που εχει μαλακο ελετιριο το μπενελλι και δεν κουμπωσε αμα ειχα το μπερεττα παει θα ανατιναζομουνα
Ατύχησε η πεθερά .sarcastic. .very funny.
 
Κωστα κατεβηκες καθολου στο χωριο? Να ξερεις οτι ειναι η μεγαλη μου αδυναμια
Έχω να κατέβω από μέσα Δεκέμβρη. Μετά πλάκωσαν τα χιόνια και ξεχιόνισε αρχές Μάρτη. Τώρα, μια βόλτα αν μπορέσω στη γιορτή μου.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top