Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα ευχαριστω ολους για τις ευχες.Αλλη μια ερωτηση,οταν πηρα το οπλο και πηγα να βγαλω το τσοκ χρειαστηκε πραγματικα πολυ ζορι για να ξεσφιξει,χρειαζεται οντως τοσο πολυ σφιξιμο η απλως βιδωμα και ενα απλο σφιξιμο με το κλειδι?
Το τσοκ θα το σφίγγεις το πρωί πριν το κυνήγι και στον γυρισμό θα το ξεσφιγγεις και δεν πρόκειται ποτέ να κολλήσει.
 
Εαν θες σου στέλνω φωτο απο τιμολόγιο αγοράς Δεκεμβρίου που αγόρασα την δική μου καινούργια. και από την βαλίτσα την πλαστική το όπλο συνοδεύεται με 3 τσοκ optima hp χωρίς κλειδί. Βιδώνουν ξεβιδωνουν πολύ εύκολα τα τσοκ με το χέρι.
Ενα κλειδι κανει 10 ευρω ειναι καλυτερα με κλειδι γτ εισαι σιγουρος οτι εχει σφιξει σωστα.
 
Εαν θες σου στέλνω φωτο απο τιμολόγιο αγοράς Δεκεμβρίου που αγόρασα την δική μου καινούργια. και από την βαλίτσα την πλαστική το όπλο συνοδεύεται με 3 τσοκ optima hp χωρίς κλειδί. Βιώνουν ξεβιδωνουν πολύ εύκολα τα τσοκ με το χέρι.
Έιναι έσω-εξω ;Τα εσωτερικά πρέπει να τα σφίγγεις με το κλειδί γιατί με την τουφεκιά ξεσφιγγουν και θα δεις το τσοκ να φεύγει με τη γόμωση.
 
Ναι είναι έσω έξω τα τσοκ 18. 6 ohp 2 πόντοι εξωτερικά για να σφίγγουν με το χερι. Υπάρχει όμως και κλειδί για αυτά τα τσοκ κοστίζει 45 ευρώ παραπανω(σαν μανιβέλα είναι κάπως). Μιλαμε για την beretta 1301comp pro με steellium κανη η κατι δεν έχω καταλάβει σωστά;
Αυτές οι γυφτιες ,και τα μεμετια σου βάζουν καπελάκια ,αορτηρες , λάδι για τα μέταλλα λάδι για τα ξύλα.
 
Ναι είναι έσω έξω τα τσοκ 18. 6 ohp 2 πόντοι εξωτερικά για να σφίγγουν με το χερι. Υπάρχει όμως και κλειδί για αυτά τα τσοκ κοστίζει 45 ευρώ παραπανω(σαν μανιβέλα είναι κάπως). Μιλαμε για την beretta 1301comp pro με steellium κανη η κατι δεν έχω καταλάβει σωστά;
1651775130090.png αυτο κανει 7 ευρω1651775217380.png αυτο 35 ευρω 1651775257881.png αυτο 8ευρω
 
Ναι και δεν μαγγωνουν με τίποτα πραγματικα 11 βολές συνεχόμενες με μαγκνουμ γόμωση μονοβολο κ έλυσε με χαιδεμα..δεν. Έχει εγκοπές για κλειδί αλλά υπάρχει κλειδί που πιάνει εσωτερικά σαν μανιβέλα κ λύνει το τσοκ εαν χρειαστει
Μπορεις να βάλεις φωτο να καταλαβω πως είναι?
 
Εαν το βρω θα στο στείλω να το δεις. Απλα δεν καταλαβαίνω γιατί να αγοράσεις κάτι το οποίο δεν θα χρειαστεί ποτέ.
Την απάντηση την εδωσε ο Παναγιώτης ποιο πριν. Εγω ειχα βιδώσει το Βrain choke στην beretta με κλειδι και σε κάποια φάση βλεπω το choke να κάνει στροφες είχε ξεσφίξει μια ντουφεκια ακομα και θα το εστελνα Καιρο .sarcastic.
 
Εαν θες σου στέλνω φωτο απο τιμολόγιο αγοράς Δεκεμβρίου που αγόρασα την δική μου καινούργια. και από την βαλίτσα την πλαστική το όπλο συνοδεύεται με 3 τσοκ optima hp χωρίς κλειδί. Βιδώνουν ξεβιδωνουν πολύ εύκολα τα τσοκ με το χέρι.
Στη φωτο που εχει ο καλκα φαινεται εσωτερικο το τσοκ. Αμα ειναι εξωτερικα οκ. Αλλα και παλι γυφτιες οπως ειπατε
 
Την απάντηση την εδωσε ο Παναγιώτης ποιο πριν. Εγω ειχα βιδώσει το Βrain choke στην beretta με κλειδι και σε κάποια φάση βλεπω το choke να κάνει στροφες είχε ξεσφίξει μια ντουφεκια ακομα και θα το εστελνα Καιρο .sarcastic.
Και σε μένα τα brain στη benelli ξεσφιγγουν κάθε λίγες τουφεκιές πρέπει να το ελέγχεις ,δεν είναι τίποτα συνήθεια είναι από την στιγμή πού το ξέρεις.
 
Και σε μένα τα brain στη benelli ξεσφιγγουν κάθε λίγες τουφεκιές πρέπει να το ελέγχεις ,δεν είναι τίποτα συνήθεια είναι από την στιγμή πού το ξέρεις.
Αν μπει λίγο γράσο στα σπειρώματα μειώνεται αισθητά η ροπή τους να ξεσφίγγουν, αυτό έχω διαπιστώσει και εφαρμόζω...
 
Και σε μένα τα brain στη benelli ξεσφιγγουν κάθε λίγες τουφεκιές πρέπει να το ελέγχεις ,δεν είναι τίποτα συνήθεια είναι από την στιγμή πού το ξέρεις.
Και να ξεχαστεις να πας να τσεκαρεις το τσοκ με γεματο οπλο. Ε ρε γλεντια
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top