Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για μετρα να δουμε

Φουστες και συσφιξη
Σήμερα είπα να κάνω τη σύγκριση, μέτρησα ένα τριάρι Beretta mobil (δεξιά) και ένα τριάρι Benelli (αριστερά)
IMG_6148.jpg

Φούστα Beretta
IMG_6152.jpg

Benelli
IMG_6153.jpg


Σύσφιξη Beretta
IMG_6158.jpg

Σύσφιξη Benelli
IMG_6159.jpg


Δεν βλέπω διαφορές
 
Σήμερα είπα να κάνω τη σύγκριση, μέτρησα ένα τριάρι Beretta mobil (δεξιά) και ένα τριάρι Benelli (αριστερά)
View attachment 46985

Φούστα Beretta
View attachment 46986

Benelli
View attachment 46987


Σύσφιξη Beretta
View attachment 46988

Σύσφιξη Benelli
View attachment 46989


Δεν βλέπω διαφορές
Θα σουβμετρισω τα δικα μου μια μερα τωρα εχω αλλα στο κεφαλι μου
 
Σήμερα είπα να κάνω τη σύγκριση, μέτρησα ένα τριάρι Beretta mobil (δεξιά) και ένα τριάρι Benelli (αριστερά)
View attachment 46985

Φούστα Beretta
View attachment 46986

Benelli
View attachment 46987


Σύσφιξη Beretta
View attachment 46988

Σύσφιξη Benelli
View attachment 46989


Δεν βλέπω διαφορές
Δεν θα έπρεπε να έχουν διαφορές... 18,4 αυλό οι παλιές κάννες της Beretta, το ίδιο και οι benelli... Ομοίως κ τα τσοκ...
Λίγο πιο έξω βγάζε τις μύτες του παχυμετρου, σχεδόν στο χείλος, τις έχεις πολύ μέσα...
 
Δεν θα έπρεπε να έχουν διαφορές... 18,4 αυλό οι παλιές κάννες της Beretta, το ίδιο και οι benelli... Ομοίως κ τα τσοκ...
Λίγο πιο έξω βγάζε τις μύτες του παχυμετρου, σχεδόν στο χείλος, τις έχεις πολύ μέσα...
Έχεις απόλυτο δίκιο, βλακεία μου, το σκέφτηκα αφού είχα πάρει τις φωτογραφίες...
 
Καλησπέρα σε όλους.Απο σήμερα και εγώ στο beretta team αφού μόλις παρέλαβα το 1301 comp μεταχειρισμένο σχεδόν αχρησιμοποιητο.Το όπλο θα χρησιμοποιήθει κυρίως σκοποβολή με μόνοβολα .Επειδή το όπλο που είχα μέχρι τώρα έχει κάνης slug θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να ρίχνω μόνοβολα με το τσοκ της beretta που γράφει IC καθότι λίγο άσχετος με αυτά,ευχαριστώ.
 
Καλησπέρα σε όλους.Απο σήμερα και εγώ στο beretta team αφού μόλις παρέλαβα το 1301 comp μεταχειρισμένο σχεδόν αχρησιμοποιητο.Το όπλο θα χρησιμοποιήθει κυρίως σκοποβολή με μόνοβολα .Επειδή το όπλο που είχα μέχρι τώρα έχει κάνης slug θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να ρίχνω μόνοβολα με το τσοκ της beretta που γράφει IC καθότι λίγο άσχετος με αυτά,ευχαριστώ.
Καλοριζικο να το χαρεις. Βεβαια μπορεις και μαλιστα ειναι και ιδανικο για μονοβολα.
 
Καλησπέρα σε όλους.Απο σήμερα και εγώ στο beretta team αφού μόλις παρέλαβα το 1301 comp μεταχειρισμένο σχεδόν αχρησιμοποιητο.Το όπλο θα χρησιμοποιήθει κυρίως σκοποβολή με μόνοβολα .Επειδή το όπλο που είχα μέχρι τώρα έχει κάνης slug θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να ρίχνω μόνοβολα με το τσοκ της beretta που γράφει IC καθότι λίγο άσχετος με αυτά,ευχαριστώ.
Καλορίζικο ρίξε με το τσουβάλι ωραίο όπλο πήρες.
 
Last edited:
Καλημερα ευχαριστω ολους για τις ευχες.Αλλη μια ερωτηση,οταν πηρα το οπλο και πηγα να βγαλω το τσοκ χρειαστηκε πραγματικα πολυ ζορι για να ξεσφιξει,χρειαζεται οντως τοσο πολυ σφιξιμο η απλως βιδωμα και ενα απλο σφιξιμο με το κλειδι?
 
Καλημερα ευχαριστω ολους για τις ευχες.Αλλη μια ερωτηση,οταν πηρα το οπλο και πηγα να βγαλω το τσοκ χρειαστηκε πραγματικα πολυ ζορι για να ξεσφιξει,χρειαζεται οντως τοσο πολυ σφιξιμο η απλως βιδωμα και ενα απλο σφιξιμο με το κλειδι?
σημάδι αμελούς συντήρησης από τον προηγούμενο
 
Καλησπέρα σε όλους.Απο σήμερα και εγώ στο beretta team αφού μόλις παρέλαβα το 1301 comp μεταχειρισμένο σχεδόν αχρησιμοποιητο.Το όπλο θα χρησιμοποιήθει κυρίως σκοποβολή με μόνοβολα .Επειδή το όπλο που είχα μέχρι τώρα έχει κάνης slug θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να ρίχνω μόνοβολα με το τσοκ της beretta που γράφει IC καθότι λίγο άσχετος με αυτά,ευχαριστώ.
καλως ηρθες στο team,καλοριζικο,να το χαρεις,πολυ ωραιο οπλο
 
Φιλε

Φιλε μου με το χέρι είναι αρκετό δεν χρειαζεται κάποιο κλειδί.
Καλημερα ευχαριστω ολους για τις ευχες.Αλλη μια ερωτηση,οταν πηρα το οπλο και πηγα να βγαλω το τσοκ χρειαστηκε πραγματικα πολυ ζορι για να ξεσφιξει,χρειαζεται οντως τοσο πολυ σφιξιμο η απλως βιδωμα και ενα απλο σφιξιμο με το κλειδι?
Αφου το εβγαλες καθαρισε το καλα καλα, καθαρισε και το σπειρωμα στην καννη και ολο το κομματι της καννης που φωλιαζει το τσοκ. Βαλε γρασσο στο τσοκ και βιδωσε το με το χερι, χρησιμοποιώντας το κλειδι που συνοδευει το οπλο, οπως σου ειπαν τα παιδια. Καθε φορα που καθαριζεις το οπλο σου να βγαζεις και να καθαριζεις και το τσοκ. Πρωτα θα καθαρισεις την καννη με το τσοκ φορεμενο και μετα θα το ξεβιδωσεις και θα το καθαρισεις. Ο λογος ειναι να μην χαλασει το σπειρωμα της καννης απο τις βουρτσες και τη βεργα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top