Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα ηθελα την αντικειμενικη αποψη απο κατοχους η προηγουμενους κατοχους του πλαγιοκαννου 471 σικβερχαωκ

Εαν ειναι/ηταν ευχαριστημενοι
Εαν ειχαν προβληματα
Εαν το εδωσαν ποιος ηταν ο λογος
Εαν εκαναν περιστασιακη χρηση σκοπευτηριου και αντιμετωπισαν η οχι προβληματα

Επισης εαν ειχαν με μονη η διπλη σκανδαλη

Ευχαριστω πολυ

Εαν καποιο μελος δεν θελει να πει δημοσια τον παρακαλω πολυ να μου πει εαν θελει φυσικα σε προσωπικο μυνημα
τι όπλα έχεις τώρα;
αλληλεπίθετα νομίζω...
 
Και απο τα δυο
Laurona και Ζαμπαλα.

Το αλληλεπιθετο παει για πωληση αμεσα
Δεν χρησιμοποιειτε καθολου απο το 2014, ειναι καινουργιο και καθεται!
Και ισως αργοτερα και το πλαγιο
Που και αυτο ειναι σε αριστη κατασταση αν σκεφτεις οτι δεν ριχνει πανω απο 250 φυσιγγια το χρονο στην πλειοψηφια του 24-28
Δεν εχει στρωσει καν η πεταλουδα του.

Δεν θα παω τελικα στο μπερετα
Αν μπορεσω θα παω σε ενα ονειρο ζωης
Το πλαγιο της φαμπαρμ!
 
Ως νέος ιδιοκτήτης beretta θα μου επιτρέψετε οι γνώσεις μου να είναι κάπως περιορισμένες σχετικά με τα όπλα και τα αξεσουάρ της. Πρόκειται για μια Α400 lite η οποία θα κυνηγήσει κυρίως λαγό και αγριόχοιρο και πιο σπάνια φάσσα. Τα τσοκ της είναι optima hp 1,3,5 άστρα. Πως αποδίδουν τα τσοκ αυτά , να έχω στα υπόψη μου αγορά αλλού τσοκ ή θα με ικανοποιήσουν τα εργοστασιακά; Αν ναι ποια προτείνετε;
Πάρε 1-2 έσω έξω στα τσοκαρίσματα που χρησιμοποιείς για τα βιδώνεις (σφίγγεις) με το χέρι.
Αυτή είναι η μεγαλύτερη χρησιμότητά τους.
 
Και απο τα δυο
Laurona και Ζαμπαλα.

Το αλληλεπιθετο παει για πωληση αμεσα
Δεν χρησιμοποιειτε καθολου απο το 2014, ειναι καινουργιο και καθεται!
Και ισως αργοτερα και το πλαγιο
Που και αυτο ειναι σε αριστη κατασταση αν σκεφτεις οτι δεν ριχνει πανω απο 250 φυσιγγια το χρονο στην πλειοψηφια του 24-28
Δεν εχει στρωσει καν η πεταλουδα του.

Δεν θα παω τελικα στο μπερετα
Αν μπορεσω θα παω σε ενα ονειρο ζωης
Το πλαγιο της φαμπαρμ!
εμ πέστο ντε!!!!
(κρίμα και νόμιζα ότι ξέρεις από όπλα!!!!!) .yelling.

ξεφορτώσου το ζάμπαλα και πήγαινε σε άλλο
τα ταπεινα μπαικαλ, σλάβια, σκοντα είναι ανώτεραης κατασκευής από το ζαμπαλα
το μπερεττα που λες είναι κορυφαίο
παραπολύ καλό το φαμπαρμ αλλά και το φρανκι χαιλαντερ
αν βρεις κανα ανατολικογερμανικό μεταχειρισμένο επίσης!

μπρε συ, εγγλέζικα δεν έχετε; κανά κελεπουρι από κανεναν παλιό;
 
Πως τη καταπολεμάς τέτοια ασθένεια ; Όσο νοσεις δεν αποκτάς και αντισώματα για να θεραπευτείς ή όσο πάει και επιδεινωνετε;
:D
Την ασθενεια την καταπολεμα δια του αποτελεσματος και της λογικης.Περαν αυτων κανεις μονο το κεφι σου.Και εξηγουμαι.Θα σου αναφερω τα αποτελεσματα που εκανα σχετικα με την Α400lite και τα τσοκ που συνεκρινα μεταξυ τους.Τα τσοκ ησαν τα μαμα και τα hp edition εσω- εξω.Το IC hp vs 4* μαμα και το D hp vs 3* μαμα.Και στις 2 περιπτωσεις διαπιστωθει οτι τα HP ησαν ποιο συγκεντωτικα απο οτι τα μαμα με τα μαμα να εχουν ομοιομορφη κατανομη στον κυκλο των 76 cm. στις αποστασεις 22μ. και 30μ. αντίστοιχα .Η προσωπικη μου αποψη σημερα εαν γνωριζα τα αποτελεσματα και αυτα που εβλεπα στον πινακα δεν θα ειχα προτεινει στο φιλο μου που διαθετει την Α400 για την εξτρα αγορα διοτι η κανη που εχει το συγκεκριμενο οπλο φαινεται αποδιδει πολυ καλα και τα τσοκ μαμα ειναι πληρως επαρκη και με κυνηγετικα χαρακτηριστικα που αυτα πρεπει να επιδιωκουμε και οχι τις υπερσυγκεντωσεις.Μην παρεξηγηθω μεταφερω προσωπικες εμπειριες και επιλογες.Ευχομαι να βοθησα στον προβληματισμο σου .
 
εμ πέστο ντε!!!!
(κρίμα και νόμιζα ότι ξέρεις από όπλα!!!!!) .yelling.

ξεφορτώσου το ζάμπαλα και πήγαινε σε άλλο
τα ταπεινα μπαικαλ, σλάβια, σκοντα είναι ανώτεραης κατασκευής από το ζαμπαλα
το μπερεττα που λες είναι κορυφαίο
παραπολύ καλό το φαμπαρμ αλλά και το φρανκι χαιλαντερ
αν βρεις κανα ανατολικογερμανικό μεταχειρισμένο επίσης!

μπρε συ, εγγλέζικα δεν έχετε; κανά κελεπουρι από κανεναν παλιό;
Ξερω απο οπλα :)
Γιαυτο και τα πηρα
Εκτος αν μου πεις ενα αλλο αλληλεπιθετο με ενισχυμενη βαση, ρυθμιζομενη σκανδαλη, σκοπευτικη ρηγα 10 χιλ, εναλασομενα τσοκ, προφιλ μπραουνιγκ, εξωτερικο μαυρο χρωμιο και μετριας κατηγοριας ξυλα στην τιμη που ειχε αυτο

Το ιδιο και το ζαμπαλα για την αξια του

Καμια φορα βρισκεις την ποιοτητα και σε πιο φτηνα οπλα αρκει να μπορεις να δεις και πιο περα απο την ομορφια

Η πωληση του λαουρονα θα γινει γιατι δεν υπαρχει λογος να καθετε
Εμενε εκει για να παει στους γιουδες
Ομως σημερα ειμαστε αυριο οχι
Καλυτερα να τος παρω οταν θελουν

Θα πουληθει ειτε παρω αλλο ειτε οχι

Το ζαμπαλα ισως φυγει ισως οχι, εξαρταται πως θα μου την δωσει

Η αγορα ενος νεου οπλου θα γινει επειδη το χω ονειρο το φαμπαρμ το πλαγιο απο 16 χρονων και γινομαι 40
Καιρος να προσπαθησω να το εκπληρωσω!
Αρα δεν ψαχνω κατι αλλο περαν αυτου
Και το καταλαβα οταν ειδα μια αγγελια με ενα μπερετα 471. Υπεροχο οπλο και αυτο αλλα αν κανεις μια υπερβαση καντην γιαυτο που λαχταρας

Αν βγει καλως!
 
για το λαουρονα άντε να παώ πάσο ήταν και σε καλή τιμή το ζάμπαλα όμως δεν είναι value for money, όταν παράλληλα υπήρχαν στην αγορα τα σοβιετικά, τσεχοσλοβάκικα και ανατολικογερμανικά πλαγιόκαννα.....

κάνε την υπέρβαση με το 471
 
Ως νέος ιδιοκτήτης beretta θα μου επιτρέψετε οι γνώσεις μου να είναι κάπως περιορισμένες σχετικά με τα όπλα και τα αξεσουάρ της. Πρόκειται για μια Α400 lite η οποία θα κυνηγήσει κυρίως λαγό και αγριόχοιρο και πιο σπάνια φάσσα. Τα τσοκ της είναι optima hp 1,3,5 άστρα. Πως αποδίδουν τα τσοκ αυτά , να έχω στα υπόψη μου αγορά αλλού τσοκ ή θα με ικανοποιήσουν τα εργοστασιακά; Αν ναι ποια προτείνετε;
Οπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω ένα 4****αρι έσω έξω black edition και δεν χρειάζεσαι τπτ άλλο. Μετά αν σε τρώει να κλείσεις την συλλογή για ανοιχτά φασσοκαρτερα εγώ θα έπαιρνα και ένα φρενατο 2**αρι (kicks smoke) και θα ξεμπερδευα με την ανίατη τσοκιτιδα
 
το χω ονειρο ... απο 16 χρονων και γινομαι 40
κάνε την υπέρβαση με το 471
Αν δεν είχα τα κωλογούρουνα θα την έκανα την υπέρβαση με ένα Beretta σειράς SOx.

Ας όψεται η εθνική υποχρέωση μείωσης του πληθυσμού των υβριδίων ... το φέρω βαρέως ...
 
Εχεις τις απ
για το λαουρονα άντε να παώ πάσο ήταν και σε καλή τιμή το ζάμπαλα όμως δεν είναι value for money, όταν παράλληλα υπήρχαν στην αγορα τα σοβιετικά, τσεχοσλοβάκικα και ανατολικογερμανικά πλαγιόκαννα.....

κάνε την υπέρβαση με το 471
Εχεια τις αποψεις σου εχω τις δικες μου και πρεπει να λαμβανουμε υποψην πολλα πραγματα!!!
Δεν ειναι ολα οπως τα χουμε εμεις στο μυαλο μας!

Οπως πχ οτι το πηρα μονος μου μολις εκλεισα τα 21 μου με τις πικονομιες μου σαν γκαρσονι και τεσχνικος κλιματιστικων οσο ειμουν στρατο και 3λυκειου!
Ειχα καυλα ενα δικαννο με ολοκληρες πλακες και αυτο μπορουσα να παρω(διακοσμητικες ειναι)
Για πηγαινε πισω οταν εισουν 21 και πες μου
Εβλεπες τα πραγματα οπως σημερα;
Ειχες την αγοραστικη δυναμη που εχεις σημερα;
Μπορουσες να ζητησεις λεφτα απο μια τραπεζα οπως σημερα;
Τωρα για το vfm
Ολα ειναι συναρρτηση της αγορας!
Τα μπαικαλ ουτε που τα ηξερα τοτε!
Ουτε που τα εβλεπεα να κυκλοφορουν
Μερκελ;
Φια ελα στην κυπρο να μου βρεις ποτε ειχαν επισιμο αντιπροσωπο , επιλογη μοντελου και δεν ηθελες κωλο να τα παρεις;

Επιπλεον διαφωνω εντελως για το εαν ειναι vfm το ζαμπαλα!
Επετρεψε μου να Ξερω απο πρωτο χερι μιας και εχω παρει λαγους μαζι του και με λιγα γραμαρια που εχουν παρει λιγοι!
Εσυ ειχες ποτε ζαμπαλα;
Για ρωτα και τον Γιαννη τον φωτοβολιδα;
Το δινει;
Εαν θελεις ενα οπλο να κυνηγας να μην σε αφηνει εκτεθειμενο και να μην το λυπασαι εγω σου λεω παρε ενα (πριν την πωληση της εταρειας το 2016)
Γιαυτο θα σκεφτω πολυ αν θα το δωσω!
Γιατι δεν με σωνουν 400 ευρω αλλα το οπλο δεν μου λεει οχι στα γουστα μου

Αν θελεις ομως σπονσαρε να να παρω το φαμπαρμ με τις διακοσμητικες πλακες που κανει 4.500 χιλιαρικα αντι το απλο που ειναι 1.800 και ετσι δεν θα χουμε να κανουμε αυτη την κουβεντα .big smile.
 
Την ασθενεια την καταπολεμα δια του αποτελεσματος και της λογικης.Περαν αυτων κανεις μονο το κεφι σου.Και εξηγουμαι.Θα σου αναφερω τα αποτελεσματα που εκανα σχετικα με την Α400lite και τα τσοκ που συνεκρινα μεταξυ τους.Τα τσοκ ησαν τα μαμα και τα hp edition εσω- εξω.Το IC hp vs 4* μαμα και το D hp vs 3* μαμα.Και στις 2 περιπτωσεις διαπιστωθει οτι τα HP ησαν ποιο συγκεντωτικα απο οτι τα μαμα με τα μαμα να εχουν ομοιομορφη κατανομη στον κυκλο των 76 cm. στις αποστασεις 22μ. και 30μ. αντίστοιχα .Η προσωπικη μου αποψη σημερα εαν γνωριζα τα αποτελεσματα και αυτα που εβλεπα στον πινακα δεν θα ειχα προτεινει στο φιλο μου που διαθετει την Α400 για την εξτρα αγορα διοτι η κανη που εχει το συγκεκριμενο οπλο φαινεται αποδιδει πολυ καλα και τα τσοκ μαμα ειναι πληρως επαρκη και με κυνηγετικα χαρακτηριστικα που αυτα πρεπει να επιδιωκουμε και οχι τις υπερσυγκεντωσεις.Μην παρεξηγηθω μεταφερω προσωπικες εμπειριες και επιλογες.Ευχομαι να βοθησα στον προβληματισμο σου .
Πολύ χρήσιμη η άποψη σου φίλε μου. Βοηθάς αρκετά.
 
Οπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω ένα 4****αρι έσω έξω black edition και δεν χρειάζεσαι τπτ άλλο. Μετά αν σε τρώει να κλείσεις την συλλογή για ανοιχτά φασσοκαρτερα εγώ θα έπαιρνα και ένα φρενατο 2**αρι (kicks smoke) και θα ξεμπερδευα με την ανίατη τσοκιτιδα
Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβολή σου. Γενικά ακούω πολλούς που να σχολιάζουν θετικά τα black edition και κυρίως το 4αρι.
 
Εχεια τις αποψεις σου εχω τις δικες μου και πρεπει να λαμβανουμε υποψην πολλα πραγματα!!!
.........................

Αν θελεις ομως σπονσαρε να να παρω το φαμπαρμ με τις διακοσμητικες πλακες που κανει 4.500 χιλιαρικα αντι το απλο που ειναι 1.800 και ετσι δεν θα χουμε να κανουμε αυτη την κουβεντα
sta 15,5 μου πήρα το πρώτο μου δίκαννο ένα φτηνό ιταλικό για 24.000 δρχ, με αυτό χτύπησα σχεδόν όλα τα θηράματα (τα πρώτα μου γουρούνια) το προσόν του; έκανε μπαμ και σκότωνε
ακόμα μετανιώνω που δεν πήρα μπαικάλ με 22.000
merkel: 1ον υπάρχουν και άλλα ανατολικογερμανικά εκτός του μερκελ (Simson, wolf, thallman, "Suhl") https://gunandknifeclassics.gr/thalmann-2/ 2oν υπάρχουν και πιο οικονομικά μοντέλα merkel https://gunandknifeclassics.gr/merkel-630847/

τα ζαμπαλα είναι σαν τα μπετινσόλι: NOT vfm
και δεν είναι θέμα "άποψης", θέμα αντικειμενικών παραγόντων είναι... (ποιότητα κατασκευής και εκπτώσεις σ' αυτήν)
στα 25 μου παραλίγο θα έπαιρνα μπετινσόλι, ευτυχώς όμως είχα αποκτήσει κάποιες γνώσεις ..............
δες στο σαιτ https://gunandknifeclassics.gr/
ιδιοκτήτης του, ένας από τους μεγαλύτερους Έλληνες οπλογνώστες
θα βρεις του κόσμου τα ισπανικά και ιταλικά όπλα και πανάκριβα ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ
χρέπαλα και χρεπινσόλι δεν θα βρεις.... γιατί;;;;

πόσο το ζηταει το 471;

4.500 το φαμπαρμ με τις διακοσμητικες πλακες;;;;;;;;;;;;;;; .hair.
 
sta 15,5 μου πήρα το πρώτο μου δίκαννο ένα φτηνό ιταλικό για 24.000 δρχ, με αυτό χτύπησα σχεδόν όλα τα θηράματα (τα πρώτα μου γουρούνια) το προσόν του; έκανε μπαμ και σκότωνε
ακόμα μετανιώνω που δεν πήρα μπαικάλ με 22.000
merkel: 1ον υπάρχουν και άλλα ανατολικογερμανικά εκτός του μερκελ (Simson, wolf, thallman, "Suhl") https://gunandknifeclassics.gr/thalmann-2/ 2oν υπάρχουν και πιο οικονομικά μοντέλα merkel https://gunandknifeclassics.gr/merkel-630847/

τα ζαμπαλα είναι σαν τα μπετινσόλι: NOT vfm
και δεν είναι θέμα "άποψης", θέμα αντικειμενικών παραγόντων είναι... (ποιότητα κατασκευής και εκπτώσεις σ' αυτήν)
στα 25 μου παραλίγο θα έπαιρνα μπετινσόλι, ευτυχώς όμως είχα αποκτήσει κάποιες γνώσεις ..............
δες στο σαιτ https://gunandknifeclassics.gr/
ιδιοκτήτης του, ένας από τους μεγαλύτερους Έλληνες οπλογνώστες
θα βρεις του κόσμου τα ισπανικά και ιταλικά όπλα και πανάκριβα ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ
χρέπαλα και χρεπινσόλι δεν θα βρεις.... γιατί;;;;

πόσο το ζηταει το 471;

4.500 το φαμπαρμ με τις διακοσμητικες πλακες;;;;;;;;;;;;;;; .hair.
1.Μαριε, Ζω στην Κυπρο:)
2.Δεν στο πουλαω το ζαμπαλα :)
3. Δεν τηρουν ουτε τα σιμσον κλπ τα κριτηρια που ηθελα τοτε η τωρα( λεπτη γραμμη)
4. Εχεις ερθει Κυπρο και εψαξες μεταχειρισμενο πλαγιο;
5. Τελος το θεμα πριξαμε το θεμα της μπερετα, εγω ψαχνω, εγω πληρωνω, εγω ζητω καποια πραγματα απο αυτο που με ενδιαφερει:)
6. Ξερω τον ιδιοκτητη του καταστηματος και ξερω τι όπλα πουλαει. Τα οπλα μια χαρα ειναι, ο ανθρωπος ειναι γνωστης, εγω και εκει να ειμουν δεν θα ειμουν πελατης του γιατι πολυ απλα δεν εχει αυτο που ζηταω εγω!
 
Γράφουμε στο bereta αλλά θα ρωτήσω κάτι και απευθύνομαι σε όλους μιλάω για κυνηγετικές εκδόσεις.Εχω συναντήσει ρωσικά που τα κυνηγούν 40 χρόνια ανελλιπώς και δεν έχουν τίποτα πάθει .Ποσσα bereta,merkel, browning,κτλ έχεται συναντήσει και δει με τέτοια χρήση για να δείτε πως έχουν διατηρηθεί ?Ένα baikal με κοντάκι και πάπια αλλαγμένα τα σβήνει από το χάρτη.Οσο για το zabala έχει συγγενης s/pose αγορασμενο από το 1998 μόνο αυτό έχει πρέπει να χει ρίξει κυριολεκτικά αρκετές χιλιάδες φυσίγγια και είναι χαρτί ακόμη ,το betincoli που πήρα από το φίλο το είδε χθες οπλουργος γιατί βρέθηκε αγοραστής και λέει είναι αδουλευτο και είναι μοντέλο 25 ετιας και όντως δεν έχει κυνηγηθεί τρέλα αλλά έχει ρίξει μερικές χιλιάδες και ζοριζεσαι να το ανοίξεις τελείως.Πως βγαζεται συμπεράσματα τόσο εύκολα για τα όπλα ανάλογα τα λεφτά τους δεν ξέρω .Συνήθως τα περισσότερα όπλα ειδικά δίκανα βγάζουν προβλήματα από λάθος χρήση εκτός από τα ρωσικά που δε βγάζουν ούτε έτσι ότι φυσίγγι και ρίχνεις .Ντουφέκι δίκανο μεγάλης αξίας για την εποχή του έχω δει επειδή τότε έκαναν ιδιογομωση και φτιάχναν φουρνελα ακόμη υπάρχει μόλις ρίξει 10 φυσίγγια χορεύει οριεντάλ μετά θέλει σφίξιμο που είναι η μεγάλη του αξία .Δεν τα ίσιωνω όλα ότι και καλά τα ακριβά δεν είναι καλά αλλά δεν είναι και τα φθηνά όλα για πέταμα .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top