Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα ηθελα την αντικειμενικη αποψη απο κατοχους η προηγουμενους κατοχους του πλαγιοκαννου 471 σικβερχαωκ

Εαν ειναι/ηταν ευχαριστημενοι
Εαν ειχαν προβληματα
Εαν το εδωσαν ποιος ηταν ο λογος
Εαν εκαναν περιστασιακη χρηση σκοπευτηριου και αντιμετωπισαν η οχι προβληματα

Επισης εαν ειχαν με μονη η διπλη σκανδαλη

Ευχαριστω πολυ

Εαν καποιο μελος δεν θελει να πει δημοσια τον παρακαλω πολυ να μου πει εαν θελει φυσικα σε προσωπικο μυνημα
Χρύσανθε, το είχε ο Κωστής ο αδελφός του Γιάννη @Γιάννης-Χανιά και κυνηγούσε με αυτό αποκλειστικά (γιατί δεν γουστάρει τις καραμπίνες, εν αντιθέσει με τον αδελφό του ...), και έπαιζε και στο σκοπευτήριο. Για 2-3 χρόνια, δε θυμάμαι ακριβώς...
Επειδή ρίχναμε Σπόρτινγκ αρκετά συχνά μαζί (και 2 φορές την εβδομάδα) έχω νομίζω αρκετά καλή εικόνα του συγκεκριμένου τουφεκιού, γι' αυτό σου απαντώ. Αν και πιστεύω ότι θα απαντήσει και ο Γιάννης αν δει το μήνυμα.
Ήταν με μονή σκανδάλη, αγγλέ κοντάκι και τσοκάκια.
Αυτό που ξέρω λοιπόν είναι ότι ήταν πολύ ευχαριστημένος, δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα, παρόλο που είχε ρίξει άπειρα φυσίγγια, και ο μόνος λόγος που το πούλησε ήταν για να πάρει ένα καθαρά σκοπευτικό σουπερποζέ, και αρκετά ακριβό, ένα Blaser ...
Και το 471 το πήρε ένα παιδί, γνωστός μας, κυνηγός, που ερχόταν συχνά στο σκοπευτήριο, και ήξερε πολύ καλά τί όπλο παίρνει.
 
Last edited:
Ως νέος ιδιοκτήτης beretta θα μου επιτρέψετε οι γνώσεις μου να είναι κάπως περιορισμένες σχετικά με τα όπλα και τα αξεσουάρ της. Πρόκειται για μια Α400 lite η οποία θα κυνηγήσει κυρίως λαγό και αγριόχοιρο και πιο σπάνια φάσσα. Τα τσοκ της είναι optima hp 1,3,5 άστρα. Πως αποδίδουν τα τσοκ αυτά , να έχω στα υπόψη μου αγορά αλλού τσοκ ή θα με ικανοποιήσουν τα εργοστασιακά; Αν ναι ποια προτείνετε;
 
Ως νέος ιδιοκτήτης beretta θα μου επιτρέψετε οι γνώσεις μου να είναι κάπως περιορισμένες σχετικά με τα όπλα και τα αξεσουάρ της. Πρόκειται για μια Α400 lite η οποία θα κυνηγήσει κυρίως λαγό και αγριόχοιρο και πιο σπάνια φάσσα. Τα τσοκ της είναι optima hp 1,3,5 άστρα. Πως αποδίδουν τα τσοκ αυτά , να έχω στα υπόψη μου αγορά αλλού τσοκ ή θα με ικανοποιήσουν τα εργοστασιακά; Αν ναι ποια προτείνετε;
Άμα τα δουλεύεις αυτά τα τσοκαρισματα θα σε ικανοποιήσουν, ο φίλος μου επειδή ήθελε και ένα 4 αρι πήρε ένα carlsons sporting Clay's μέσα έξω και είναι πολύ ευχαριστημένος. Με αυτό κυνηγάει και γουρούνι και φασσα.
 
Ως νέος ιδιοκτήτης beretta θα μου επιτρέψετε οι γνώσεις μου να είναι κάπως περιορισμένες σχετικά με τα όπλα και τα αξεσουάρ της. Πρόκειται για μια Α400 lite η οποία θα κυνηγήσει κυρίως λαγό και αγριόχοιρο και πιο σπάνια φάσσα. Τα τσοκ της είναι optima hp 1,3,5 άστρα. Πως αποδίδουν τα τσοκ αυτά , να έχω στα υπόψη μου αγορά αλλού τσοκ ή θα με ικανοποιήσουν τα εργοστασιακά; Αν ναι ποια προτείνετε;
Εμφανίζεις αρχικά στάδια τσοκιτιδας. Θέλει προσοχή. Κάνει εύκολα μεταστάσεις. Πρέπει να το προλάβεις από την αρχή.
 
Ως νέος ιδιοκτήτης beretta θα μου επιτρέψετε οι γνώσεις μου να είναι κάπως περιορισμένες σχετικά με τα όπλα και τα αξεσουάρ της. Πρόκειται για μια Α400 lite η οποία θα κυνηγήσει κυρίως λαγό και αγριόχοιρο και πιο σπάνια φάσσα. Τα τσοκ της είναι optima hp 1,3,5 άστρα. Πως αποδίδουν τα τσοκ αυτά , να έχω στα υπόψη μου αγορά αλλού τσοκ ή θα με ικανοποιήσουν τα εργοστασιακά; Αν ναι ποια προτείνετε;
Έχω πάρει και ένα 4 άστρα της μπερετα. Έτσι για να έχω.
 
Εχω μια 302 μια 303 και μια greystone .η τελευταία εχει τουφεκια απίστευτη. Αν και δεν αντεχουν τις ιδιογομοτικες μου ανησυχιες οπως η μπενελλι τα μετρα ειδικά τις 302 με κανουν να την εχω ,βασικο μου οπλο.στην gerystone εκανα κοντακι με 29 γρ 3 και σ4 εχω παρει πρασινα σε αποστάσεις που σε κανουν να απορεις.
 
Ως νέος ιδιοκτήτης beretta θα μου επιτρέψετε οι γνώσεις μου να είναι κάπως περιορισμένες σχετικά με τα όπλα και τα αξεσουάρ της. Πρόκειται για μια Α400 lite η οποία θα κυνηγήσει κυρίως λαγό και αγριόχοιρο και πιο σπάνια φάσσα. Τα τσοκ της είναι optima hp 1,3,5 άστρα. Πως αποδίδουν τα τσοκ αυτά , να έχω στα υπόψη μου αγορά αλλού τσοκ ή θα με ικανοποιήσουν τα εργοστασιακά; Αν ναι ποια προτείνετε;
Black edition έσω έξω της beretta αν θες άλλο τσοκαρισμα από αυτά που έχεις,δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.
 
Εχω μια 302 μια 303 και μια greystone .η τελευταία εχει τουφεκια απίστευτη. Αν και δεν αντεχουν τις ιδιογομοτικες μου ανησυχιες οπως η μπενελλι τα μετρα ειδικά τις 302 με κανουν να την εχω ,βασικο μου οπλο.στην gerystone εκανα κοντακι με 29 γρ 3 και σ4 εχω παρει πρασινα σε αποστάσεις που σε κανουν να απορεις.
Καλημερα Κωστα τι εννοεις λεγοντας δεν αντεχουν τις ιδιογομοτικες μου ανησυχιες?
 
Εμφανίζεις αρχικά στάδια τσοκιτιδας. Θέλει προσοχή. Κάνει εύκολα μεταστάσεις. Πρέπει να το προλάβεις από την αρχή.
Πως τη καταπολεμάς τέτοια ασθένεια ; Όσο νοσεις δεν αποκτάς και αντισώματα για να θεραπευτείς ή όσο πάει και επιδεινωνετε;
:D
 
Πως τη καταπολεμάς τέτοια ασθένεια ; Όσο νοσεις δεν αποκτάς και αντισώματα για να θεραπευτείς ή όσο πάει και επιδεινωνετε;
:D
Αν έχεις φράγκα που φτερουγιζουν....θα υποτροπιάζεις διαρκώς....η φτηνεια τρώει τον παρά‼️
5 τσοκ....σαν να αγοράζεις μια δεύτερη κάνη‼️
 
Πως τη καταπολεμάς τέτοια ασθένεια ; Όσο νοσεις δεν αποκτάς και αντισώματα για να θεραπευτείς ή όσο πάει και επιδεινωνετε;
:D
Δε θεραπεύεται Εγώ έχω πάρει συνολικά 5 για τα όπλα που είχα και έχω. Το θέμα είναι ότι στην ουσία δε μου χρειάστηκαν η δε κατάλαβα διαφορα από τα μαμά. Εδώ ρε συ δε ξέρω καλά καλά να επωμιζω και αγόραζα τσοκ. Ότι να ναι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top