Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στην 30χρονη πορεία μου στους κυνηγοτοπους έβγαλα το συμπέρασμα ότι όσο επιδίωκα να βελτιώσω βλητικη απόδοση ,ποιοτητα ντουφεκιας, εργονομία ,σε όλες τις μάρκες που κατά καιρούς αγόραζα τόσο γύριζα και λησμονουσα παλαιότερα μοντέλα δικά μου οι φίλων μου.Αναφορικα το πρώτο μου όπλο benelli black eagle 66cm ,ο φίλος μου modefeltro με κάννη σεντετιεν (κυνηγά με αυτή ακομη).Συμπέρασμα α350 66cm και Vinci άμα πάμε για κυνήγι αυτός με 61 cm κάννη 3αστρα μου βάζει τα γυαλιά αρκετές φορές ,όσο και να φαίνεται παράδοξο ισχύει. Δεν αναφέρομαι μόνο στο βεληνεκές αλλά περισσότερο ότι αλεθουν σχεδόν όλες τις μάρκες φυσιγγιων
Φιλος και συγκυνηγος μου Βεβελλακιας ολα τα χρονια πριν απο 10 μερες σε αναφορα που ειχαμε για τα οπλα παραδεχτηκε ενα απο τα μεγαλα λαθη που εκανε οταν πουλησε την ΜODEFELTRO με κανη σεντετιεν.Σημερα με μια Μ2 δεν μπορει να βρει ευχαριστηση και προσανατολιζεται αυτες τις μερες σε νεα αγορα.Πραγματι καποια οπλα εχουν την καλη στιγμη τους.
 
Παιδες εχθες εκανα το πρωτο συγκριτικο Lite Black edition HP με την Α302 IC καθως και με το Demi .Θα επεξεργαστω τα αποτελεσματα και θα σας τα φερω εις γνωση.
Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα δω ,αν και κάνω μια πρόβλεψη ότι συνολικά η lite θα βγάζει πιο ποιοτική κατανομή ,με τι φυσίγγια και στα πόσα μέτρα θα κάνεις την δοκιμή ;
 
Ρε παιδιά ένα beretta ultra light τι αντοχές έχει σε θεματα κλειδιών (τζογους/κούνημα)? Σκέφτομαι την ενδεχόμενη αγορά του το τελευταίο διάστημα για τα κυνήγια φερμας αλλά θέλω να το χρησιμοποιώ και στα αρκετά τσιχλοπερπατητα που κάνω στη σεζόν που μ.ο ρίχνω 3-4 κουτάκια την φορα. Θα αντέξει ή θα αρχίσει στην 5ετια τους τζόγους??? Υπολογίζω δλδ γύρω στα 1000 φυσιγγια το χρόνο να ρίχνω με αυτό..
 
Ρε παιδιά ένα beretta ultra light τι αντοχές έχει σε θεματα κλειδιών (τζογους/κούνημα)? Σκέφτομαι την ενδεχόμενη αγορά του το τελευταίο διάστημα για τα κυνήγια φερμας αλλά θέλω να το χρησιμοποιώ και στα αρκετά τσιχλοπερπατητα που κάνω στη σεζόν που μ.ο ρίχνω 3-4 κουτάκια την φορα. Θα αντέξει ή θα αρχίσει στην 5ετια τους τζόγους??? Υπολογίζω δλδ γύρω στα 1000 φυσιγγια το χρόνο να ρίχνω με αυτό..
Beretta είναι,προχωρά!
 
Ξέρεις κάτι ή απλά βασίζεσαι στο όνομα? Μην φάμε καμία παπαρια των 2000-2500 χιλιαρικων
Σημερα ο φιλος και συνκυνηγος μου εκλεισε την Α 400 light χωρις Kick off με GUN POINT με 98 φυσιγγια την οθονη στην τιμη των 1000 ευρω.Αγρατζουνιστο κουτας.Την αλλη εβδομαδα θα εχει πληρη επεξεργασια και δοκιμη στα χερια μου και θα σου μεταφερω τις εντυπωσεις.
 
Ρε παιδιά ένα beretta ultra light τι αντοχές έχει σε θεματα κλειδιών (τζογους/κούνημα)? Σκέφτομαι την ενδεχόμενη αγορά του το τελευταίο διάστημα για τα κυνήγια φερμας αλλά θέλω να το χρησιμοποιώ και στα αρκετά τσιχλοπερπατητα που κάνω στη σεζόν που μ.ο ρίχνω 3-4 κουτάκια την φορα. Θα αντέξει ή θα αρχίσει στην 5ετια τους τζόγους??? Υπολογίζω δλδ γύρω στα 1000 φυσιγγια το χρόνο να ρίχνω με αυτό..
Προχωρα δεν κουναει αυτο το οπλο,ριχνε αφοβα δεν εχεις προβλημα η εφαρμογες του παιζουν ρολο.
 
Προχωρα δεν κουναει αυτο το οπλο,ριχνε αφοβα δεν εχεις προβλημα η εφαρμογες του παιζουν ρολο.
Κουνημένο δεν εχω δει, αλλά χάρχαλα πολλά. Μιλάμε για απελπισία τα καινουρια 686.Ειχα σκοπό και μου άρεσε πολύ να πάρω το sporting και ευτυχώς που άλλαξα γνώμη.Εχω ένα θέμα με το κλεισιμο του όπλου.Θέλω να το νοιώθω στιβαρό.Μετά τις 3-4000 φυσίγγια το όπλο αλλάζει εντελώς συμπεριφορά κλειδώματος και σου δίνει την αίσθηση ότι του έρχεται η ώρα..Για μένα απαράδεκτο και ας έχει πολύ ωραία σκοπευτική γραμμή και αισθηση στα χέρια (πάντα για τα λ7 που στοιχίζει μιλάω). Ενα ultra light που το είχε φίλος, το άνοιγες και κρέμαγε λές και είχε ρίξει 100000 φυσ. Αλλος φίλος με sporting μετά από ένα χρόνο περιπέτειες με την αντιπροσωπεία ,τα ίδια. Αλλα που πιανω στο σκοπευτήριο 1-2 χρόνια όπλα ...χάρχαλα.Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οταν είναι καινούρια η σφιχτή αισθηση που νοιώθεις είναι από τις εφαρμογες του μεταλλικου της πάπιας πάνω στην βάση του όπλου και όχι της βάσης με την καννη.αυτό με το ανοιξε -κλεισε πάει περίπατο.γεμίζει εύκολα βέβαια αλλα ειναι λάθος το σφίξιμο του όπλου από εκει.
 
Κουνημένο δεν εχω δει, αλλά χάρχαλα πολλά. Μιλάμε για απελπισία τα καινουρια 686.Ειχα σκοπό και μου άρεσε πολύ να πάρω το sporting και ευτυχώς που άλλαξα γνώμη.Εχω ένα θέμα με το κλεισιμο του όπλου.Θέλω να το νοιώθω στιβαρό.Μετά τις 3-4000 φυσίγγια το όπλο αλλάζει εντελώς συμπεριφορά κλειδώματος και σου δίνει την αίσθηση ότι του έρχεται η ώρα..Για μένα απαράδεκτο και ας έχει πολύ ωραία σκοπευτική γραμμή και αισθηση στα χέρια (πάντα για τα λ7 που στοιχίζει μιλάω). Ενα ultra light που το είχε φίλος, το άνοιγες και κρέμαγε λές και είχε ρίξει 100000 φυσ. Αλλος φίλος με sporting μετά από ένα χρόνο περιπέτειες με την αντιπροσωπεία ,τα ίδια. Αλλα που πιανω στο σκοπευτήριο 1-2 χρόνια όπλα ...χάρχαλα.Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οταν είναι καινούρια η σφιχτή αισθηση που νοιώθεις είναι από τις εφαρμογες του μεταλλικου της πάπιας πάνω στην βάση του όπλου και όχι της βάσης με την καννη.αυτό με το ανοιξε -κλεισε πάει περίπατο.γεμίζει εύκολα βέβαια αλλα ειναι λάθος το σφίξιμο του όπλου από εκει.
Εγω με 686 e sporting κανενα προβλημα με πολλα φυσιγγια σε ολα τα γραμμαρια.κουνημενα δικανα εχω δει 2 ,20 σαετιας ενα baikal και ενα 687 sporting αλλα προσωπικα δεν εχω δει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top