Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ευριπιδη τωρα το θυμηθηκα να σας ανακοινωσω και κατι που με ενημερωσαν για την 302 τις ημερες αυτες που ασχοληθηκα για την LITE.Η 302 γιατι σπαει κλειστρο;Διοτι εαν αφησεις χαλαρη την βιδα της παπιας παθαινεις την ζημια πραγμα που και η Βερεττα την εποχη εκεινη το ανεφερε στα σημεια προσοχης για την λειτουργια του οπλου.Αυτα απο τους εμπειρογνωμονες της Βερεττα.Το εθεσα το ερωτημα εγω για την δικη μου 302 λεγοντας ποτε να ειμαι προετοιμασμενος για την αλλαγη του κλειστρου .Εαν προσεχω να σφιγω την βιδα στο δεσιμο του οπλου καλα αλλα και οταν κυνηγαμε να παρακολουθω το σφιξιμο της βιδας διοτι εκει την παταμε ολοι θα ριξεις οσα φυσιγγια θελεις χωρις κανενα προβλημα .Αυτα μου ειπαν αυτα σας λεω.Και αυτο για την αγωνια μου την μεγαλη το αναζητησα διοτι με τη Βερεττουλα αυτη προετοιμαζω να κανω κατι χουνερια στο περιβαλλον μου φετος και ηταν και ο σκοπος της αγορας για μεγαλα κεφια.
 
Ευριπιδη τωρα το θυμηθηκα να σας ανακοινωσω και κατι που με ενημερωσαν για την 302 τις ημερες αυτες που ασχοληθηκα για την LITE.Η 302 γιατι σπαει κλειστρο;Διοτι εαν αφησεις χαλαρη την βιδα της παπιας παθαινεις την ζημια πραγμα που και η Βερεττα την εποχη εκεινη το ανεφερε στα σημεια προσοχης για την λειτουργια του οπλου.Αυτα απο τους εμπειρογνωμονες της Βερεττα.Το εθεσα το ερωτημα εγω για την δικη μου 302 λεγοντας ποτε να ειμαι προετοιμασμενος για την αλλαγη του κλειστρου .Εαν προσεχω να σφιγω την βιδα στο δεσιμο του οπλου καλα αλλα και οταν κυνηγαμε να παρακολουθω το σφιξιμο της βιδας διοτι εκει την παταμε ολοι θα ριξεις οσα φυσιγγια θελεις χωρις κανενα προβλημα .Αυτα μου ειπαν αυτα σας λεω.Και αυτο για την αγωνια μου την μεγαλη το αναζητησα διοτι με τη Βερεττουλα αυτη προετοιμαζω να κανω κατι χουνερια στο περιβαλλον μου φετος και ηταν και ο σκοπος της αγορας για μεγαλα κεφια.
Για να κάνεις χουνέρια όπως γράφεις θέλεις κοντάκι λέιζερ αγαπητέ φίλε
 
Ευριπιδη τωρα το θυμηθηκα να σας ανακοινωσω και κατι που με ενημερωσαν για την 302 τις ημερες αυτες που ασχοληθηκα για την LITE.Η 302 γιατι σπαει κλειστρο;Διοτι εαν αφησεις χαλαρη την βιδα της παπιας παθαινεις την ζημια πραγμα που και η Βερεττα την εποχη εκεινη το ανεφερε στα σημεια προσοχης για την λειτουργια του οπλου.Αυτα απο τους εμπειρογνωμονες της Βερεττα.Το εθεσα το ερωτημα εγω για την δικη μου 302 λεγοντας ποτε να ειμαι προετοιμασμενος για την αλλαγη του κλειστρου .Εαν προσεχω να σφιγω την βιδα στο δεσιμο του οπλου καλα αλλα και οταν κυνηγαμε να παρακολουθω το σφιξιμο της βιδας διοτι εκει την παταμε ολοι θα ριξεις οσα φυσιγγια θελεις χωρις κανενα προβλημα .Αυτα μου ειπαν αυτα σας λεω.Και αυτο για την αγωνια μου την μεγαλη το αναζητησα διοτι με τη Βερεττουλα αυτη προετοιμαζω να κανω κατι χουνερια στο περιβαλλον μου φετος και ηταν και ο σκοπος της αγορας για μεγαλα κεφια.
Ευχαριστουμε για την ενημερωση! Κ εγω το εχω αυτο το αγχος με την Α300 (old) και σε καθε καθαρισμα το κοιταω με αγωνια!
 
Για να κάνεις χουνέρια όπως γράφεις θέλεις κοντάκι λέιζερ αγαπητέ φίλε
Δημητριε παρατηρω οτι εχεις μια συνεχη εμμονη με το κοντακι αλλα θα σου πω ομως πως οχι αδικα.Να σου γνωρισω οτι προσωπικα εχω δωσει αρκετα χρηματα για τα κοντακια και ειναι ο λογος που ξερω καλα πως να κανω τα χουνερια.Ενημερωνω τους φιλους οτι ηδη εχω επικοινωνησει με τον Ψυλλακη και με περιμενει με το λειζερ στο χερι για την 302.Θα την σεταρω την κατασταση καλα οπως πρεπει.
 
Δεν υπάρχει καμμια εμμονή. Απλώς η περιέργεια κ η απορία πως μπορεί ένα εργοστασιακό μαδερι να ταιριάξει με τον σωματοτυπο του καθενός σαν γάντι. Ούτε μια στο εκατομυριο. Ο γαμπρός αν δεν πάει στον ράφτη να του κόψει το κουστούμι επάνω του στην εκκλησία δεν πηγαίνει. Το ίδιο πρέπει να κάνει κ ο κυνηγός. Να πάει στον ραφτη φίλε για κουστούμι
 
Δεν υπάρχει καμμια εμμονή. Απλώς η περιέργεια κ η απορία πως μπορεί ένα εργοστασιακό μαδερι να ταιριάξει με τον σωματοτυπο του καθενός σαν γάντι. Ούτε μια στο εκατομυριο. Ο γαμπρός αν δεν πάει στον ράφτη να του κόψει το κουστούμι επάνω του στην εκκλησία δεν πηγαίνει. Το ίδιο πρέπει να κάνει κ ο κυνηγός. Να πάει στον ραφτη φίλε για κουστούμι
Α ρε μητσο,πολύ σωστά λόγια...μακάρι να σε άκουγαν και θα ήταν στο μισό οι αγγελίες και τα καντήλια για κακά φυσίγγια!
 
Δεν υπάρχει καμμια εμμονή. Απλώς η περιέργεια κ η απορία πως μπορεί ένα εργοστασιακό μαδερι να ταιριάξει με τον σωματοτυπο του καθενός σαν γάντι. Ούτε μια στο εκατομυριο. Ο γαμπρός αν δεν πάει στον ράφτη να του κόψει το κουστούμι επάνω του στην εκκλησία δεν πηγαίνει. Το ίδιο πρέπει να κάνει κ ο κυνηγός. Να πάει στον ραφτη φίλε για κουστούμι
Δημητριε τον δικο μου ραφτη σου τον ανεφερα αλλα προφανως δεν το προσεξες.Δεν διαφωνουμε σε κατι αν και εγω που πηγα γαμπρος στην εκκλησια κουστουμι δεν εραψα για να αστειευθουμε και λιγο.Βεβαια ηταν πολλα χρονια πριν οσο ειναι η ηλικια της Βερεττουλας οπως και αυτη στην εποχη της δεν φορεσε τα σημερινα ραφταδικα κουστουμια.Τι να κανουμε. Ισως χρειαστει να της ραψουμε ενα.
 
Α ρε μητσο,πολύ σωστά λόγια...μακάρι να σε άκουγαν και θα ήταν στο μισό οι αγγελίες και τα καντήλια για κακά φυσίγγια!
Ηλια η κυνηγετικη παιδεια δεν ειναι σημερα οπως ηταν καποτε την εποχη των πατεραδων μας και των παππουδων μας που καντηλιαζανε οτι εβρισκαν μπροστα τους και μαλιστα σε ακραιες καταστασεις.Η πλειοψηφια των συναδελφων μπορει και χρεωνει σημερα η και αναγνωριζει την ελλειψη που τυχον να εχει σε καποια σημεια οσο αφορα τις παραμετρους που αφορουν το κυνηγι τους.Σε ολες τις παραμετρους υπαρχει το καλο και το κακο, το στραβο και το ισιο.Για τον λογο αυτο πρεπει να μοιραζομαστε τις εμπειριες μα και τις γνωσεις μας με ταπεινο και ευγενη τροπο και πολυ περισσοτερο με τους νεους κυνηγους ιδιαιτερα.
 
Για να κάνεις χουνέρια όπως γράφεις θέλεις κοντάκι λέιζερ αγαπητέ φίλε
Κάπως έτσι έγινε και σε μένα που δν χτύπαγα ούτε τα μισά ορτυκια αποσα σηκωνα και τα νεύρα μου γίνονταν κρόσσια. Μετά την κάπως ακραία ρύθμιση σε cast off το ποσοστό μου ανέβηκε στο 90% 2817
 
Δεν είναι ακραία, μια χαρά είναι ...:)
Κατάλαβα και εσύ στα ίδια είσαι? Αυτός είναι και ο λόγος που με αποτρέπει από την αγορά ενός δικανου σ/π που τόσο γουστάρω. Πάντως τα πιο κοντινά εργοστασιακα κοντακια για τον τρόπο που επωμιζω τα έχω βρει στις fabarm
 
Κατάλαβα και εσύ στα ίδια είσαι? Αυτός είναι και ο λόγος που με αποτρέπει από την αγορά ενός δικανου σ/π που τόσο γουστάρω. Πάντως τα πιο κοντινά εργοστασιακα κοντακια για τον τρόπο που επωμιζω τα έχω βρει στις fabarm
Πάνω κάτω στα ίδια.
Δεν υπάρχει λόγος να σε αποτρέπει. Κάνεις ένα custom κοντάκι και ξεμπερδεύεις!
 
Πάνω κάτω στα ίδια.
Δεν υπάρχει λόγος να σε αποτρέπει. Κάνεις ένα custom κοντάκι και ξεμπερδεύεις!
Τώρα να αγοράσω ένα καινούργιο σ/π της beretta του κουτιού και να πάω να του ξηλωσω το κοντάκι κάπως μου κάνει. Παρεπιπτόντως μήπως ξέρεις το κόστος χοντρικά για νέο κοντάκι σε νορμάλ ποιότητα ξύλου? Στην ίδια ποιότητα που φοράει ας πούμε ένα 686
 
Τώρα να αγοράσω ένα καινούργιο σ/π της beretta του κουτιού και να πάω να του ξηλωσω το κοντάκι κάπως μου κάνει. Παρεπιπτόντως μήπως ξέρεις το κόστος χοντρικά για νέο κοντάκι σε νορμάλ ποιότητα ξύλου? Στην ίδια ποιότητα που φοράει ας πούμε ένα 686
Αν το αντιλαμβάνεσαι σαν "ξήλωμα"....δεν γίνεται τίποτα! Κόστος γύρω στο 300αρι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top