Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βγαλε τον πύρο σκουντώντας τον και μετα πατωντας το κουμπί απελευθερωσης του κλειστρου τράβα την σκανδαλοθηκη προς τα κατω και προς τα εμπρός.Μετά για να ξαναμπει πρεπει παλι να εχεις πατημένο το κουμπί
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά στην θέση του πυρου εχει ενα αντικείμενο κούφιο στην μεση https://ibb.co/ZYFSW27
 
Το ιδιο ειναι, είναι σφήνα. Δεν βγαίνει; Δοκομασε αν ταιριάζει το χερουλακι του τσοκοκλειδου
 
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά στην θέση του πυρου εχει ενα αντικείμενο κούφιο στην μεση https://ibb.co/ZYFSW27
Καλησπερα.
Με εναν ζουμπα μπορεις να βγαλεις τα πυρακια με προσοχη να μην τα χαλασεις.
Καλο ειναι να κανεις μασιφ πυρακια.

Ασχετο.Το εχεις ριξει πινακα το οπλο?
 
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά στην θέση του πυρου εχει ενα αντικείμενο κούφιο στην μεση https://ibb.co/ZYFSW27
Πειρος ειναι (ελατηριωτος λεγεται αν δεν κανω λαθος), διαφερει απο τους πειρους της super 90 οι οποιοι εχουν εγκοπες για να ασφαλιζουν! Θελει ζουμπα στην διαμετρο του γιατι αν βαλεις μικροτερο μπορει να τον χαλασεις!
 
Καλησπερα.
Με εναν ζουμπα μπορεις να βγαλεις τα πυρακια με προσοχη να μην τα χαλασεις.
Καλο ειναι να κανεις μασιφ πυρακια.

Ασχετο.Το εχεις ριξει πινακα το οπλο?
Πειρος ειναι (ελατηριωτος λεγεται αν δεν κανω λαθος), διαφερει απο τους πειρους της super 90 οι οποιοι εχουν εγκοπες για να ασφαλιζουν! Θελει ζουμπα στην διαμετρο του γιατι αν βαλεις μικροτερο μπορει να τον χαλασεις!

Όπως σου είπαν οι συνάδελφοι πιο πάνω. Αν δεν υπάρχει κατάλληλος ζουμπάς, μπορείς να βρεις ένα καρφί που το κεφάλι του έχει διάμετρο ίση με την εξωτερική διαμέτρο του χείλους του πίρου. Περνάς το καρφί μέσα από τον πίρο και χτυπάς ελαφρά με κάποιο λεπτό αντικείμενο στο κεφάλι του καρφιού...
 
Last edited:
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά στην θέση του πυρου εχει ενα αντικείμενο κούφιο στην μεση https://ibb.co/ZYFSW27
ρίξε μια ματιά εδώ υπάρχουν σε διάφορες διαμέτρους και μπορείς ανάμεσα στο εργαλείο και τον πύρο να βάλεις ύφασμα η δέρμα λεπτά
λογικά η φ6 θα σε καλυψει.αν βγεί λίγο μετά τραβιέται
https://shop.afoilemonaki.gr/index.php?route=product/product&product_id=1336
 
Αυτο το κοντακι πλεον που εχει φτιαξει η beretta ειναι απο αλλο πλανητη.
Eχει συγκρινει κανεις την ανακρουση απο το κοντακι αυτο της Βeretta με το comfort κοντακι της Βenelli super sport ; Τι αισθηση σου δινει .Ποιο απο τα δυο αποσβενει καλιτερα;
 
Αν και δε θα το αγόραζα ποτέ γιατί τα κυνηγια που κάνω είναι πιο light, νομίζω είναι το πιο ολοκληρωμένο αυτογεμες .Δεν του λείπει τίποτα!
Τάσο είναι το απόλυτο θωρηκτό φίλε μου αλλά πολύ ακριβή στα 2200.αν ήταν πιο φτηνή λίγο θα το σκεφτόμουνα.αυτη τη στιγμή απλά δεν έχει αντιπαλο
 
Τάσο είναι το απόλυτο θωρηκτό φίλε μου αλλά πολύ ακριβή στα 2200.αν ήταν πιο φτηνή λίγο θα το σκεφτόμουνα.αυτη τη στιγμή απλά δεν έχει αντιπαλο
Λογικα με αυτο το συστημα στο κοντακι στις βαριες γομωσεις θα φαινεται η μεγαλη διαφορα...3 αμορτισερ αν καταλαβα καλα....πραγματικα εχει τεχνολογικη εξελιξη επανω του..
 
Λογικα με αυτο το συστημα στο κοντακι στις βαριες γομωσεις θα φαινεται η μεγαλη διαφορα...3 αμορτισερ αν καταλαβα καλα....πραγματικα εχει τεχνολογικη εξελιξη επανω του..
Έχω δει όλα τα τεστ που της έχουνε κάνει Αμερικάνοι ιδιώτες και όχι η Μπερέτα με ατσάλινα μολύβδινα με δικά της τσοκ με αφτερ μάρκετ τσοκ και ότι άλλο θες.τ όπλο απλά δεν υπάρχει.το μόνο που περιμένω να δω είναι τ αποτελέσματα από τα 5 μαρκαρισμένα όπλα που έχει δώσει η beretta usa σε 20 κυνηγούς για να της πιούνε το αίμα και να βγάλουνε τ αποτελέσματα.τ όπλο δεν προορίζεται για τσίχλες και ορτύκια αυτό είναι το μόνο σιγουρο
 
Eχει συγκρινει κανεις την ανακρουση απο το κοντακι αυτο της Βeretta με το comfort κοντακι της Βenelli super sport ; Τι αισθηση σου δινει .Ποιο απο τα δυο αποσβενει καλιτερα;
Αυτό θα είχε πραγματικά μεγάλο ενδιαφέρον, αν και πιστεύω το kick off mega κάνει καλύτερη απόσβεση. Είναι αμορτισέρ όπως και να το κάνεις συν ότι είναι αερίων το όπλο.
 
Έχω δει όλα τα τεστ που της έχουνε κάνει Αμερικάνοι ιδιώτες και όχι η Μπερέτα με ατσάλινα μολύβδινα με δικά της τσοκ με αφτερ μάρκετ τσοκ και ότι άλλο θες.τ όπλο απλά δεν υπάρχει.το μόνο που περιμένω να δω είναι τ αποτελέσματα από τα 5 μαρκαρισμένα όπλα που έχει δώσει η beretta usa σε 20 κυνηγούς για να της πιούνε το αίμα και να βγάλουνε τ αποτελέσματα.τ όπλο δεν προορίζεται για τσίχλες και ορτύκια αυτό είναι το μόνο σιγουρο
Για τσίχλες και Ορτυκια υπάρχει η upland με το kick off plus που θα είναι μια χαρά πιστεύω!
 
Έχω δει όλα τα τεστ που της έχουνε κάνει Αμερικάνοι ιδιώτες και όχι η Μπερέτα με ατσάλινα μολύβδινα με δικά της τσοκ με αφτερ μάρκετ τσοκ και ότι άλλο θες.τ όπλο απλά δεν υπάρχει.το μόνο που περιμένω να δω είναι τ αποτελέσματα από τα 5 μαρκαρισμένα όπλα που έχει δώσει η beretta usa σε 20 κυνηγούς για να της πιούνε το αίμα και να βγάλουνε τ αποτελέσματα.τ όπλο δεν προορίζεται για τσίχλες και ορτύκια αυτό είναι το μόνο σιγουρο
Το test αυτο αν θυμαμαι καλα το ειχαν ξεκινησει περσι τον Μαρτιο - Απριλιο...εχω και εγω αγωνια να δω αποτελεσματα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top