Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα λόγο του ότι η καινούργια a400ultra lite έχει μόνο τρία τσοκ με την αγορά 1/3/5 και θελω κάπιο τσοκ όπως είπα μέχρι τριάντα μέτρα αλλά να είναι άριστο σε αυτά τα μέτρα όπως είναι στην fabarm το brain bell θέλω κάτι αντίστοιχο και στην beretta έχω την δυνατότητα δοκιμής από φίλου το skeet beretta και το brain bell εάν έχει καπιος κάτι να μου προτινη από δοκιμή που έχει κάνη θα με βοηθούσε στη τελική απόφαση μου, το brain δεν ξέρω εαν θα είναι Όπως στην fabarm και στην beretta ..
 
Καλησπέρα λόγο του ότι η καινούργια a400ultra lite έχει μόνο τρία τσοκ με την αγορά 1/3/5 και θελω κάπιο τσοκ όπως είπα μέχρι τριάντα μέτρα αλλά να είναι άριστο σε αυτά τα μέτρα όπως είναι στην fabarm το brain bell θέλω κάτι αντίστοιχο και στην beretta έχω την δυνατότητα δοκιμής από φίλου το skeet beretta και το brain bell εάν έχει καπιος κάτι να μου προτινη από δοκιμή που έχει κάνη θα με βοηθούσε στη τελική απόφαση μου, το brain δεν ξέρω εαν θα είναι Όπως στην fabarm και στην beretta ..

πάρε το σκεετ η το 4 εγώ έχω και τα 2 το 4 το προτιμώ σε γενικό κυνήγι, γιατί με το σκεετ ειναι σαν να κλέβεις εκκλησία μέχρι τα 35 μετρά με να κάλο φυσίγγι.
αν θες και τα 2 τα αγοράζεις από το beretta italy και έχεις και έκπτωση αν θυμάμαι βγαίνει το έσω εξω 50 ευρώ το ένα,
 
Καλησπέρα. Έχω μια beretta teknys και σκέφτομαι να αγοράσω τη βίδα που βιώνει μπροστά από την πάπια από beretta 391 light . Μου έχουν πει ότι είναι πιο ελαφριά από αυτή που φοράει το όπλο μου . Μπας και κερδίσω λίγα γραμμάρια και καλύτερο ζύγισμα του όπλου . Ισχύει ο παραπάνω ισχυρισμός μου η λέω μπούρδες; Και αν ναι γνωρίζει κανείς σε τι τιμή μπορώ να την βρω;
 
Καλησπέρα. Έχω μια beretta teknys και σκέφτομαι να αγοράσω τη βίδα που βιώνει μπροστά από την πάπια από beretta 391 light . Μου έχουν πει ότι είναι πιο ελαφριά από αυτή που φοράει το όπλο μου . Μπας και κερδίσω λίγα γραμμάρια και καλύτερο ζύγισμα του όπλου . Ισχύει ο παραπάνω ισχυρισμός μου η λέω μπούρδες; Και αν ναι γνωρίζει κανείς σε τι τιμή μπορώ να την βρω;
Δημητρη, το εχω κανει στη urika μου και ισχυει. Απο εδω κοστίζει γύρω στα 50€. Εγω την πηρα απο το ευρωπαϊκό estore.beretta στα 30,50€ μαζι με αλλα πραγματα έχοντας δωρεάν μεταφορικά.
http://estore.beretta.com/en-eu/beretta-forend-cap-al391-light/
 
Πόσα γραμμάρια κερδίζεις; Και βελτιώνεται όντως το ζύγισμα του όπλου; Είδες διάφορα;
Δεν μπηκα στον κοπο να μετρήσω βάρος. Μονο με την αισθηση καταλαβαίνεις τη διαφορα. Εσυ οταν σηκώνεις το οπλο, νοιωθεις σαν να σου πιέζει καποιος την καννη ελαφρά με το δαχτυλο προς τα κατω; Εγω ετσι ενοιωθα και με την αλλαγή της βίδας, αυτο σταματησε...
 
Λέω να την παραγγείλω .... Αν και φοβάμαι μήπως και με το ζύγισμα αλλαξει και η τουφεκιά και πρέπει να ψαχνομαι μετά πάλι με τις κλίσεις . Κυνηγάω μπεκάτσα επί το πληστων και μήπως με την αλλαγή οι τουφεκιές πηγαίνουν πιο ψηλά;
 
Λέω να την παραγγείλω .... Αν και φοβάμαι μήπως και με το ζύγισμα αλλαξει και η τουφεκιά και πρέπει να ψαχνομαι μετά πάλι με τις κλίσεις . Κυνηγάω μπεκάτσα επί το πληστων και μήπως με την αλλαγή οι τουφεκιές πηγαίνουν πιο ψηλά;
Εμενα με βόλεψε αλλα δεν μπορω να σε παρω στον λαιμό μου... :)
 
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες
Δημητρη ειχα κ γω το ιδιο θεμα και την αλλαξα κ εχει αρκετη διαφορα στην αισθηση. Γενικα παντως ακομα βαρη μου φαινεται το οπλο ειναι 3230 με 66 εκατοστα κανη. Εσυ το εχεις ζυγισει; Η τουφεκια δν βρισκω λογο να αλλαξει.
 
Η βίδα της 391 urica II ζυγίζει 84γρ, η βίδα της 391 Light ζυγίζει 41 γρ. Πάρε κάτι που να ζυγίζει 43 γρ, δεστο στο σημείο της βίδας κάνε μερικές επομίσεις, μετά επανέλαβε χωρίς αυτό και δες αν αξίζει τον κόπο.
Τώρα που το ξανασκεφτομαι, ένα φυσιγγι παραπάνω στην αποθήκη είναι.
 
Last edited:
Δημητρη ειχα κ γω το ιδιο θεμα και την αλλαξα κ εχει αρκετη διαφορα στην αισθηση. Γενικα παντως ακομα βαρη μου φαινεται το οπλο ειναι 3230 με 66 εκατοστα κανη. Εσυ το εχεις ζυγισει; Η τουφεκια δν βρισκω λογο να αλλαξει.
3200 είναι το όπλο Κώστα . Απλά μου φαίνεται και εμένα ότι κάτι με πιέζει την κάννη κατά κάτω και λέω να το δοκιμάσω μπας και κάνω κάτι καλύτερο
 
Η βίδα της 391 urica II ζυγίζει 84γρ, η βίδα της 391 Light ζυγίζει 41 γρ. Πάρε κάτι που να ζυγίζει 43 γρ, δεστο στο σημείο της βίδας κάνε μερικές επομίσεις, μετά επανέλαβε χωρίς αυτό και δες αν αξίζει τον κόπο.
Τώρα που το ξανασκεφτομαι, ένα φυσιγγι παραπάνω στην αποθήκη είναι.
Κάτι θα βρω να βάλω και να το δοκιμάσω μην δώσω τζάμπα ένα 50 ρικο
 
καλημερα παιδια η μπερετα εβγαλε καπια καινουργια τσοκ μαυρα με πορτινκ και εχει και το skeet εχει καπιο αποψη για τα συγγεκριμμενα
Πήγαινε στις βλητικες δοκιμές να δεις τις τουφεκιές που έβαλα εχθές με skeet κανονικό lm και lf μαυρα με την α350
 
Καλησπέρα μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει γιατί είμαι σε αδιέξοδο, πως μπορώ να βγάλω τον μηχανισμό της σκανδάλης απο την beretta bellmonte 2?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top