Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εδω οι αποψεις διιστανται,Δημητρη η αναφορα που κανεις για την 391 ειναι τεκμηριωμενη??δωσε μας παραπανω λεπτομερειες γι αυτη τη συγκριση!!
 
η δοκιμη εγινε πριν 2 χρονια , 71 εκ κανες με Α400 3,12 ιντσες με 391 οπτιμα 3 ιντσες , 40 μετρα με κορδελα , φουλ εργοστασιακο και οι δυο , σταθερα οι κανες , σημαδευτουρα σε χαρτονι 1 μ , φυσιγγι εμποριου 32 γρ ν 7 , εγιναν 5 βολες από τον ιδιοκτητη των δυο οπλων , σταθερα η 391 πιο εντονο κεντρο και αν θυμαμαι καλα ένα 3% παραπανω συγκεντρωση στον κυκλο των 50 εκατοστών , αυτά θυμαμαι
 
Χορισ να θελω να αντιπαράθεση με κανεναν.καμια κανη δεν προσφέρει τα μεγηστα με φυσηγγια εμποριου μονο με φυσηγγια ιδιογομωσησ θα δεισ τησ διαφορεσ
Εντάξει, αλλά εδώ αναφερόταν συγκεκριμένη σύγκριση μεταξύ δύο καννών, με τα ίδια φυσίγγια... Εξάλλου με άλλα φυσίγγια μπορεί να ήταν και ανάποδα τα αποτελέσματα πιστεύω... και σίγουρα με φυσίγγια ιδιογόμωσης και οι δυο κάννες θα έβγαζαν ό,τι καλύτερο μπορούσαν.
 
Εχει δοκιμασει καποιος σε πινακα την Α400 και την 391optima,ποια απο τις 2 βγαζει πιο σφιχτες κατανομες??και γενικα ποια απο τις 2 εχει καλυτερα σκοτωματα??
Αγαπητέ Τάκη
αρκετές δοκιμές σε πίνακα με
Α400 xplor UNICO και
AL391 premium optima
και τα 2 άριστα
στα ίδια τσόκ η 391 έδινε πιο σφιχτές τουφεκιές
η Α400 καλύτερες κατανομές και πιο κυνηγετικές θα έλεγα
ίδιες έδιναν όταν στην Α400 κλείναμε λίγο τα τσοκ ήτοι 3* στην Α400,4* στην 391
αυτά με τα εργοστασιακά
με briley και οι δύο άνοιγαν κατανομή με πιο εμφανές στη 391
προσωπικά θα διάλεγα Α400 για πιο πολλά θηράματα
για κάποιον που είναι κέντρο στις τουφεκιές του θα έλεγα 391 για πιο θεαματικά θηράματα
πάντα προσωπική γνώμη(+2 φίλων που είχαν τα όπλα)
 
Αγαπητέ Τάκη
αρκετές δοκιμές σε πίνακα με
Α400 xplor UNICO και
AL391 premium optima
και τα 2 άριστα
στα ίδια τσόκ η 391 έδινε πιο σφιχτές τουφεκιές
η Α400 καλύτερες κατανομές και πιο κυνηγετικές θα έλεγα
ίδιες έδιναν όταν στην Α400 κλείναμε λίγο τα τσοκ ήτοι 3* στην Α400,4* στην 391
αυτά με τα εργοστασιακά
με briley και οι δύο άνοιγαν κατανομή με πιο εμφανές στη 391
προσωπικά θα διάλεγα Α400 για πιο πολλά θηράματα
για κάποιον που είναι κέντρο στις τουφεκιές του θα έλεγα 391 για πιο θεαματικά θηράματα
πάντα προσωπική γνώμη(+2 φίλων που είχαν τα όπλα)
Φιλτατε Μακη προτιμω τις σφιχτες τουφεκιες,σιγουρα δεν ειναι και οι πιο κυνηγετικες,οπως ειπες ειναι οι πιο θεαματικες, πραγμα που παντα μ αρεσει κι ας εχω πιο λιγα θηραματα στην τσαντα.Αυτη τη στιγμη ειμαι ερωτευμενος με την καινουργια μου Α302 κι αν παρω κι αλλη beretta μαλλον 391 optima θα ειναι αφου ακουω απο τους περισοτερους οτι βγαζει πολυ σφιχτες(μπαλες)τουφεκιες.
 
Αθλητης skeet Ελληνας με παγκοσμιες διακρισεις και εκατομμυρια φυσιγγια στην πλατη του,μου ελεγε προχθες ποσο χαρουμενος ηταν που βρηκε και πηρε σε καινουρια κατασταση την beretta Greystone.. Κατι θα ξερει για να την αγορασει οταν εχει ριξει ολα αυτα τα χρονια με την αφροκρεμα των οπλων ( τωρα DT 11)..τον εχω δει να σπαει δισκακια στο sporting κρατωντας αναποδα το οπλο και το κοντακι κολλημενο στην παλαμη!!!!
 
Αθλητης skeet Ελληνας με παγκοσμιες διακρισεις και εκατομμυρια φυσιγγια στην πλατη του,μου ελεγε προχθες ποσο χαρουμενος ηταν που βρηκε και πηρε σε καινουρια κατασταση την beretta Greystone.. Κατι θα ξερει για να την αγορασει οταν εχει ριξει ολα αυτα τα χρονια με την αφροκρεμα των οπλων ( τωρα DT 11)..τον εχω δει να σπαει δισκακια στο sporting κρατωντας αναποδα το οπλο και το κοντακι κολλημενο στην παλαμη!!!!
Γιώργο τον λένε;;;;;;; ;)
 
  • Like
Reactions: jnp
Ψιλα Σαραντο εννοειται αυτο λεγαμε!! Εχεις απολυτο δικιο κατα την γνωμη μου! Τσιχλαδες ξεκινησαν οι περισσοτεροι καλοι σκηταδοροι! και δεν ξεχνανε ποτε την πρωτη αγαπη!!
Γιωργο Μακη!!!
 
Last edited:
Να μπω και εγω beretta team με μια beretta A304 66 ποντους κανη με τσοκ που βρηκα απο μαγαζατορα που βγηκε στην συνταξη και κρατησε αυτο το οπλο για παρτη του,αλλα η κριση του αλλαξε τα σχεδια και το εβγαλε στο σφυρι! Το οπλο ειναι καινουριο στο κουτι του!
Μου το ελεγε και δεν το πιστευα μεχρι που πηγα και την ειδα!! 700 ευρω η τιμη της!
ΥΓ: εχω και ενα beretta 686 απο το 1996!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top