Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
διαβεβαιω
γομωσεις μεχρι και semi magnum καθως το συγκεκρ.ειναι magnum και ποτε μα ποτε δεν ειδε προβλημα με το κλειστρο.
Αν το όπλο μείνει ασυντηρητο χωρίς αλλαγή επανατατικου ελατηριου, τότε αυτό μαλακωνει και το κλείστρο κτυπαει με δύναμη πίσω, πράγμα που οδηγεί σε ράγισμα του κλειστρου ή της βάσης.

ου απαντησε οτι συμβαινει οταν ο κατοχος αφηνει τ οπλο ακαθαριστο.τοτε το κλειστρο ζοριζεται και ραγιζει
Αφήνοντας ακαθαριστη την καννη που συνήθως είναι 18,3, τα καταλοιπα την στενευουν κιαλλο και έτσι ανεβαίνουν οι πιεσεις πράγμα που οδηγεί σε δυνατότερο κτυπημα του κλειστρου πίσω με το γνωστό αποτέλεσμα.
Κανένα πάντως εργοστάσιο δεν λέει στον κάτοχο ενός οπλου να το αφήνει ακαθαριστο και ασυντηρητο. Ακριβώς το αντίθετο συμβουλεύει.
 
Aν και η 391 Light είναι το κάτι άλλο στο περπατητό κυρίως...
από τη στιγμή που έπιασα την 303 στα χέρια μου έχω πάθει πλάκα...
Σκέφτομαι φέτος να παίρνω 2 κάνες μαζί ήτοι την 60 αρα που είναι σταθερό κύλινδρος για το περπάτημα... και το απόγευμα να βάζω την 71 στο καρτέρι..
 
Aν και η 391 Light είναι το κάτι άλλο στο περπατητό κυρίως...
από τη στιγμή που έπιασα την 303 στα χέρια μου έχω πάθει πλάκα...
Σκέφτομαι φέτος να παίρνω 2 κάνες μαζί ήτοι την 60 αρα που είναι σταθερό κύλινδρος για το περπάτημα... και το απόγευμα να βάζω την 71 στο καρτέρι..
Πανο στην δικιά μου 303 που εχω στο νησί έχω μια καννη κομμένη στους 58 πόντους και μόνιμα φοράει τα έξω 4* της Breda,σύνολο 60,5 εκ.Έχω αφαιρέσει τη ριγα αφήνοντας ένα κομμάτι δύο εκ μπροστά και έχω αντικαταστησει την μπροστινή βιδα της παπιας με ενα παξιμαδι με γκροβερ. Συνολικό βάρος τρία κιλά ακριβώς, ότι πρέπει για το περπατητό.
Για καρτέρι έχω και εγώ μια δεύτερη καννη 71 εκ με εσωτερικα τσοκακια.
Είναι το όπλο με τις μηδενικες εμπλοκες.
 
Εκανα μεγαλη βλακεία οταν ο γείτονας μου πούλησε μια 303 βιτρίνας 700 ευρω και δεν την πήρα..το οπλο ήταν κούτας! Αλλα ήμουν μικρός και δεν ήξερα τη έχανα..Οσο για την 304 πήρα μια δανεική για μια βδομάδα,πριν 7-8 χρονια,και χτύπησα αξέχαστα περίπου 150 τσιχλες σε μια βδομάδα..με αυτο το οπλο εχω το ρεκόρ ευστοχίας σε απογευματινό 15 στις 16 και τις βρήκα όλες..το οπλο δεν παίζετε..έψαξα απεγνωσμένα τοτε να βρω μια να αγοράσω..αλλα δεν υπήρχε..αλλα ποτε δεν ξερεις..για μενα αν οχι το καλύτερο,μεσα στα τρία καλυτερα αυτογεμες που έβγαλε η beretta...
 
Σκέφτομαι φέτος να παίρνω 2 κάνες μαζί ήτοι την 60 αρα που είναι σταθερό κύλινδρος για το περπάτημα... και το απόγευμα να βάζω την 71 στο καρτέρι..
το ότι είσαι περίεργος δεν το συζητάμε
πρώτα μαθαίνιεις και μετά ακούς :p
 
και το απόγευμα να βάζω την 71 στο καρτέρι..
Γιατί φιλαράκι θα βάζεις την μακριά το απόγευμα; .xm. Θες να μεγαλώνεις την σκοπευτική ευθεία στο απογευματινό της τσίχλας; .yel.
Αφού ρε rixnw3opounanai όταν θα περάσουν οι πολλές το σούρουπο, πάλι την 60άρα θα χρειάζεσαι .big smile..love.
Δεν το χει και σε τίποτα να αλλάζει κάννες στο καρτέρι ... .llk.
 
Γιατί φιλαράκι θα βάζεις την μακριά το απόγευμα; .xm. Θες να μεγαλώνεις την σκοπευτική ευθεία στο απογευματινό της τσίχλας; .yel.
Αφού ρε rixnw3opounanai όταν θα περάσουν οι πολλές το σούρουπο, πάλι την 60άρα θα χρειάζεσαι .big smile..love.
Δεν το χει και σε τίποτα να αλλάζει κάννες στο καρτέρι ... .llk.

Οταν θα βρεθείς σε συγκεκριμένο απογευματινό το χειμώνα να σε δώ...
κι αυτο το ρίχνω 3 οπου να ναι να το σταματήσετε κι εσύ και ο Μπερετογεράσιμος γιατί ξέρεις... είμαι και λίγο νευρικός τελευταία....hit..vah..love..love.
 
Φιλαράκι όλα κι όλα, εγώ δεν έγραψα ποτέ "ρίχνω τρία όπου να ναι", έγραψα rixnw3opounanai...έχει διαφορά :)
 
Φιλαράκι όλα κι όλα, εγώ δεν έγραψα ποτέ "ρίχνω τρία όπου να ναι", έγραψα rixnw3opounanai...έχει διαφορά :)
Πράγματι έχει στην προφορά, ειδικα άμα έχεις και καραμέλα στο στόμα.
Πάντως θυμάμαι σε καρτέρι απογευματινο στο Αχιλλειο η μακριά καννη ήταν must.
 
Το Rixnw3opounanai εγω μια φορά το είπα..Απο κει και πέρα αλλοι το χουν κάνει καραμέλα! .buy.Όσο για τις κάννες Πανούτσο κούμπωσε την μεγάλη και άσε τις 60αρες όταν πας για καμιά μπεκάτσα.. Στο περπατητό δεν πιστεύω πως είναι θέμα να κυνηγάς με μακρύκαννη..Τουλάχιστον έμενα δεν με ενοχλεί..
 
Γερασιμε,τη να της κανεις της αλλες?Ενα φρενατο τσοκ για τα ετοιμα φυσσιγκια και εισαι κομπλε!

Ήθελα μια πιο μακριά Σαράντο για τις Φασσούλες..Όχι πως δεν κάνω δουλειά τώρα αλλά με κάτι να ασχολούμαστε ξέρεις..
 
@Μάκης στην Urika την 1 εκτός απο μαμίσια κάννη ποιά άλλη θα μπορούσα να κουμπώσω πάνω..?

Γεράσιμε η δικιά μου Urika έχει την Optima 71cm με αυλό 18,6. Προς το τέλος της περσινής χρονιάς πήρα και μια κάννη 71cm με αυλό 18,3 από Teknys. Αν εξαιρέσεις το μικρό κενό που μένει μεταξύ κάννη και πάπιας, κούμπωσε μια χαρά. Φέτος στα τρυγόνια φορούσα αυτήν αφού τα anaconda τα πήρα σε mobile για πάρτη της...:)
 
Γεράσιμε η δικιά μου Urika έχει την Optima 71cm με αυλό 18,6. Προς το τέλος της περσινής χρονιάς πήρα και μια κάννη 71cm με αυλό 18,3 από Teknys. Αν εξαιρέσεις το μικρό κενό που μένει μεταξύ κάννη και πάπιας, κούμπωσε μια χαρά. Φέτος στα τρυγόνια φορούσα αυτήν αφού τα anaconda τα πήρα σε mobile για πάρτη της...:)
Χρήστο ποιος ο λόγος αυτής της αγοράς, μιας και μιλάμε για το ίδιο μήκος ?
 
Χρήστο ποιος ο λόγος αυτής της αγοράς, μιας και μιλάμε για το ίδιο μήκος ?

Γιάννη ήταν ένα απωθημένο μου η κάννη με πιο στενό αυλό. Νοιώθω πως η Optima δεν είχε αποτελεσματική διάτρηση σε δύσκολα υδρόβια όπως τα πρασινοκέφαλα. Βέβαια σχεδόν όλοι η φίλοι του φόρουμ, μου είπαν ότι είναι λανθασμένη εντύπωση. Με έπεισαν αλλά το απωθημένο παρέμενε.. Οπότε αν δεν έπαιρνα μια τέτοια κάννη, θα έσκαγα… :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top