Beretta a400 Xtreme plus vs benelli s.b.e.3 vs browning a5 grande passage

Πριν κανα 2μηνο μπηκα και εγω στους προληματισμούς αυτούς για τα ίδια οπλα.τα έπιασα τα επώμισα τελικά κατέληξα αλλού.
Με κέρδισε μια Fabarm xlr 5 camo παραλλαγη βαλτου που με το που το επιασα στα χέρια μου το ενιωθα προεκταση του εαυτού μου,ειχε το τέλειο ζύγισμα με κάννη στα 71cm και επίσης πάρα πολύ στιβαρό,οπότε και κατέληξα εκέι..Περιμένω να ξεκινησουν πάλι οι διαδικασίες για έκδοση αδειών να το πάρω....View attachment 12244
Ωραίο φίλε.

Καλή επιλογή!!!
 
Μια Benelli Super Nova Comfort Camo max4, μια Remi 870, μια Win 1300, μην αγνοειτε αυτα τα τοσο απλα τουφεκια.
Εκπληκτικες τουφεκιες, ΑΘΑΝΑΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥΣ, στο 1/3 της τιμης, με ενα μοναδικο "μειονεκτημα", τον τροπο λειτουργιας τους,
η εξαλειψη του οποιου ομως ειναι θεμα χρονου.
Sorry για το off topic, ηθελα να τσιγκλισω τον δημιουργο του θεματος......yel..yel..yel..yel..yel..yel..yel..yel.
 
Τι τιμή εχει;

Φαμπαρμ έχω αγοράσει μια φορά αλλά όχι για μένα.

Την έκανα δώρο.
Καινουργιο εχει γυρω στα 1400 νομιζω απλα αυτο που βρηκα το πηρα στα 900€ μεταχειρισμένο και ζητημα να ειχε ριξει 5 κουτια φυσιγγια.
Το αγορασε ενας φανατικος superposeras και μετα απο ενα μηνα το αφησε στο μαγαζι για να παρει pose πάλι ;);););)....
Και το μαγαζί μου εδωσε κανονικά τα 3 χρονια εγγύηση που εχει.
 
Εάν ήμουν συστηματικός βαλτοκυνηγός, το Νο1 κριτήριο για να διαλέξω όπλο θα ήταν η αξιοπιστία. Θα ήθελα κάθε φορά που θα τραβώ τη σκανδάλη το όπλο να ρίχνει απροβλημάτιστα, χωρίς εξαιρέσεις και αστερίσκους. Θα μου ήταν εξαιρετικά δυσάρεστο να βρεθώ στο κατάλληλο σημείο, την κατάλληλη στιγμή του χρόνου για υδρόβια και να με κρεμάσει το όπλο ή να γίνει έστω μονόκαννο. ΤοΝο2 κριτήριο θα ήταν η αντοχή του στην κακομεταχείριση και η αντίσταση στην οξείδωση. Θα κοιτούσα να πάρω αυτό που η βαφή του είναι η πιο ανθεκτική, δοκιμασμένα. Το Νο3 θα ερχόταν στην κάννη, εν προκειμένω και τα τρία θεωρώ ότι έχουν καλές κάννες για χρήση ατσάλινων σκαγίων. Βέβαια, εάν κυνηγούσα συστηματικά υδρόβιο θα ασχολιόμουν παράλληλα με ιδιογόμωση, άρα ό,τι κάννη να έπαιρνα θα έφτιαχνα το κατάλληλο φυσίγγι να αποδώσει τα μέγιστα.
Σωστός ο Μπιλ, συμφωνώ απόλυτα! Να προσθέσω ένα προσωπικό κριτήριο που θα πήγαινε πριν από όλα τα παραπάνω, την ομορφιά του όπλου. Αν δεν μου αρέσει οπτικά το όπλο δεν θα το ευχαριστηθώ. Και όταν λεω ομορφιά δεν εννοώ απαραίτητα σκαλίσματα, χρυσά κλπ. Στην παραπάνω τριάδα εγώ θα πήγαινα στην μπερέτα πάντως καθαρά μόνο από αυτά που έχω διαβάσει εδώ και καμπόσο καιρό.
 
Φίλε μου Ηλία με απογοητευεις όμως γιατί δεν έβαλες στο παιχνίδι το απόλυτο μυδραλιο το κανόνι τον σκορπω τον θάνατο την απόλυτη οικολογική καταστροφή την 350 gti turbo ijection intercooler και δε συμμαζευεται να ουμε
.yelling. .yelling. .yelling.
Δεν εχει camo ρε συ
 
Την 391 που πήρα σε προσφορά, η κάννη της ήταν ματ και χωρίς σκοπευτρο οπτικής ίνας. Μπορεί όντως τα όπλα προσφοράς να έχουν κάτι υποδιαιστερο από τα άλλα. Αλλά ως ο ος την λειτουργία της είναι απροβληματιστη
Η ματ καννη ειναι μεγαλο πλεονεκτιμα
 
Back
Top