Beretta a400 Xtreme plus vs benelli s.b.e.3 vs browning a5 grande passage

Εδώ γράφουμε τις απόψεις και τυχόν έμπειριες μας πάνω στα 3 αυτά βαλτοντουφεκα!
Κάτι μυρίζομαι εδώ....:cool:

Πέρισυ είχα επομίσει την Grand Passage στο Σ.Βένδρα!!
Ωραίο όπλο με ωραία παραλλαγή max5, στιβαρό όπλο χωρίς τζόγο η πάπια...εμένα μου φάνεικε νορμάλ σε βάρος για τα γούστα μου!!
Με χαλάει η πλάκα της που κάνει το σκαλοπάτι απότομα...αλλά περί ορέξεως...
Η τιμή είναι καλή θα έλεγα σύμφωνα με αυτά που βλέπω στο internet αλλά.....είναι Browning...!!
 
Καλά όπλα και τα τρία με τα ελαττώματα τους!
Το Beretta δεν μου γεμίζει το μάτι σαν σκοπευτική εικόνα αν θα έπαιρνα κάποιο από τα τρία θα έπαιρνα την Α5 και κατ'ευθείαν δύο τρία After Market τσόκ!
 
Προσωπικά εμφανισιακά και σαν βάρος στα χέρια προτιμώ την μπερετα!Δεν τσουλισε όσο περιμενα στις ΗΠΑ,ίσως να φταίει ο κώνος στον 36εκ ίσως να φταίει ότι είναι αεριων,δεν ξέρω!Σε κανάλια αμερικανών παπιατζηδων οι μπενελι και η α5 έχουν την τιμητική τους,ίσως μάρκετινγκ,ίσως ότι έχουν σύστημα αδράνειας!Η α5 βγάζει εμπλοκές,αυτό έχω δει,συχνά πυκνά τους τραβάει και από μια δυο εμπλοκουλες!για την μπενελι υπήρξε ο ντόρος με το ψιλοντουφεκισμα στις πλαστικές.Αβυσσος πραγματικά,θέμα τύχης να μην σου κάτσει η στραβή!
 
Προσωπικά εμφανισιακά και σαν βάρος στα χέρια προτιμώ την μπερετα!Δεν τσουλισε όσο περιμενα στις ΗΠΑ,ίσως να φταίει ο κώνος στον 36εκ ίσως να φταίει ότι είναι αεριων,δεν ξέρω!Σε κανάλια αμερικανών παπιατζηδων οι μπενελι και η α5 έχουν την τιμητική τους,ίσως μάρκετινγκ,ίσως ότι έχουν σύστημα αδράνειας!Η α5 βγάζει εμπλοκές,αυτό έχω δει,συχνά πυκνά τους τραβάει και από μια δυο εμπλοκουλες!για την μπενελι υπήρξε ο ντόρος με το ψιλοντουφεκισμα στις πλαστικές.Αβυσσος πραγματικά,θέμα τύχης να μην σου κάτσει η στραβή!
Σιγά σιγά πας να βρεις τον δρόμο σου .sarcastic.
 
Προσωπικά εμφανισιακά και σαν βάρος στα χέρια προτιμώ την μπερετα!Δεν τσουλισε όσο περιμενα στις ΗΠΑ,ίσως να φταίει ο κώνος στον 36εκ ίσως να φταίει ότι είναι αεριων,δεν ξέρω!Σε κανάλια αμερικανών παπιατζηδων οι μπενελι και η α5 έχουν την τιμητική τους,ίσως μάρκετινγκ,ίσως ότι έχουν σύστημα αδράνειας!Η α5 βγάζει εμπλοκές,αυτό έχω δει,συχνά πυκνά τους τραβάει και από μια δυο εμπλοκουλες!για την μπενελι υπήρξε ο ντόρος με το ψιλοντουφεκισμα στις πλαστικές.Αβυσσος πραγματικά,θέμα τύχης να μην σου κάτσει η στραβή!
Ηλία νομίζω οτι ο Αμερικάνος έχει άλλη νοοτροπία στα οπλα,Θέλει να δωσει 1000 δολάρια ταβανι να εχει ενα οπλο που να μην του κάνει εμπλοκές λίγη συντήρηση και να το λιώσει στα φυσίγγια οπότε καταλήγει σε Benelli...
 
Ηλία νομίζω οτι ο Αμερικάνος έχει άλλη νοοτροπία στα οπλα,Θέλει να δωσει 1000 δολάρια ταβανι να εχει ενα οπλο που να μην του κάνει εμπλοκές λίγη συντήρηση και να το λιώσει στα φυσίγγια οπότε καταλήγει σε Benelli...
Άγγελε 1000€ το sbe3 δεν έχει στην Αμερική!εχει και αυτούς που λες αλλά έχει και πολλούς που επηρεάζονται φοβερα από το μάρκετινγκ και είναι και οπλοφιλοι σαν εμάς!Λενε πως τσουλάνε τα τουρκικά στην Αμερική αλλά εγώ το αντίθετο βλεπω σε όσα κανάλια παρακολουθώ,μπορεί και να είναι διαφήμιση τι να πω αλλά από τα νέα μοντέλα sbe3 και a5 έχουν την μερίδα του λέοντος!
 
Πριν κανα 2μηνο μπηκα και εγω στους προληματισμούς αυτούς για τα ίδια οπλα.τα έπιασα τα επώμισα τελικά κατέληξα αλλού.
Με κέρδισε μια Fabarm xlr 5 camo παραλλαγη βαλτου που με το που το επιασα στα χέρια μου το ενιωθα προεκταση του εαυτού μου,ειχε το τέλειο ζύγισμα με κάννη στα 71cm και επίσης πάρα πολύ στιβαρό,οπότε και κατέληξα εκέι..Περιμένω να ξεκινησουν πάλι οι διαδικασίες για έκδοση αδειών να το πάρω....xlr-bulrush-max-5-2018--800-z.png
 
Και τα τρια οπλα ειναι αριστα απ'οσα εχουμε διαβασει και ακουσει ή δει στα κυνηγια!! Εγω προσωπικα πιστευω ο SBE3 ειναι η καλυτερη επιλογη απο την αποψη του δοκιμασμενου - απροβληματιστου μηχανισμου!
 
Άγγελε 1000€ το sbe3 δεν έχει στην Αμερική!εχει και αυτούς που λες αλλά έχει και πολλούς που επηρεάζονται φοβερα από το μάρκετινγκ και είναι και οπλοφιλοι σαν εμάς!Λενε πως τσουλάνε τα τουρκικά στην Αμερική αλλά εγώ το αντίθετο βλεπω σε όσα κανάλια παρακολουθώ,μπορεί και να είναι διαφήμιση τι να πω αλλά από τα νέα μοντέλα sbe3 και a5 έχουν την μερίδα του λέοντος!
Με συμπλήρωσες,όσο για τα τουρκικά αυτό βλέπω και εγώ που τα παρακολουθώ επίσης.
 
Με συμπλήρωσες,όσο για τα τουρκικά αυτό βλέπω και εγώ που τα παρακολουθώ επίσης.
Ενός του καναν χορηγία την retay δεν την πήρε ούτε δυο κυνήγια και την παράτησε!ειδες μύθους που δημιουργούν για να πουλήσουν τα μαγαζιά....
 
Ενός του καναν χορηγία την retay δεν την πήρε ούτε δυο κυνήγια και την παράτησε!ειδες μύθους που δημιουργούν για να πουλήσουν τα μαγαζιά....
Εμ δυστυχώς έτσι ειναι τα πράγματα πολλές φορές.
Υπάρχουν μαγαζιά που θελουν μονο τα χρήματα σου και μαγαζιά που σε βοηθάνε να επιλέξεις το σωστό..
 
Πριν κανα 2μηνο μπηκα και εγω στους προληματισμούς αυτούς για τα ίδια οπλα.τα έπιασα τα επώμισα τελικά κατέληξα αλλού.
Με κέρδισε μια Fabarm xlr 5 camo παραλλαγη βαλτου που με το που το επιασα στα χέρια μου το ενιωθα προεκταση του εαυτού μου,ειχε το τέλειο ζύγισμα με κάννη στα 71cm και επίσης πάρα πολύ στιβαρό,οπότε και κατέληξα εκέι..Περιμένω να ξεκινησουν πάλι οι διαδικασίες για έκδοση αδειών να το πάρω....View attachment 12244

Καλορίζικο...Πολύ σας ζηλευω( με την καλη έννοια) που τα εργγοστασιακα Κοντάκια σας έρχονται πάνω σας...
 
Καλορίζικο...Πολύ σας ζηλευω( με την καλη έννοια) που τα εργγοστασιακα Κοντάκια σας έρχονται πάνω σας...
Σε ευχαριστώ να είσαι καλά.'Οσο για τα κοντακια μην το λες γιατι ηθελε αλλαγη το οπλο 5mm cast off και η benelli που κυνηγαγα τοσο καιρο ηθελε 8mm cast off οποτε για φτιαξιμο και τα δυο
 
Καλορίζικο...Πολύ σας ζηλευω( με την καλη έννοια) που τα εργγοστασιακα Κοντάκια σας έρχονται πάνω σας...
Αν εννοεις ως προς το μηκος ολα στο περιπου ειναι , οσο αφορα τα αλλα μετρα ολα ειναι αλλα νταλλων φιλε
 
Back
Top