Benelli Team

Δε με αφορά η ερώτηση φιλαράκι κακώς την κάνεις σε εμένα σιγουρεψου για τον εαυτό σου πρώτα και άσε τις αποστάσεις γιατί αν είχες γνώσεις τέτοιων βολών και αποστάσεων θα ρωτούσες τι νούμερο σκαγιων σκοτώνει εκεί οχι τι φυσίγγι θα πάρεις .Επομένως παίξε μπάλα μόνος στα 70 .Λάθος άνθρωπο ρωτάς έχει πλάκα το beneli τελικά έχει γράφουν αρκετοί έξυπνοι.
 
Δε με αφορά η ερώτηση φιλαράκι κακώς την κάνεις σε εμένα σιγουρεψου για τον εαυτό σου πρώτα και άσε τις αποστάσεις γιατί αν είχες γνώσεις τέτοιων βολών και αποστάσεων θα ρωτούσες τι νούμερο σκαγιων σκοτώνει εκεί οχι τι φυσίγγι θα πάρεις .Επομένως παίξε μπάλα μόνος στα 70 .Λάθος άνθρωπο ρωτάς έχει πλάκα το beneli τελικά έχει γράφουν αρκετοί έξυπνοι.
Απ ότι κατάλαβα κάνεις τουφεκιές στα 70 μέτρα γι αυτό σε ρώτησα.
Αν δεν κάνεις δεν τρέχει τίποτα είναι μακρινή απόσταση.
 
Σιγα τι εκαναν. Τοση πολυ επιστημη ηθελε τελικα για να βγαλουν ενα οπλο να ριχνει σωστα? Αναποδους παρακωνους, κωνους,2 ξεχωριστους αυλους κλπ που αλλες εταιριες με 18,55-,6 μαμανε εδωω και δεκατιες.
Επειτα για την αγορα που απευθυνονται ολα τους τα οπλα,μην ξεχναμε πως εχουν φυσιγγια με @@ οποτε και τα μ2 που ειναι αθλια πλεον ετσι οπως τα βγαζουν τωρα δεν εχουν κανενα θεμα με τα φυσιγγια που βγαζουν οι αμερικανοι.

Ως και στην αμερικη ,για μερικους που λενε οτι ειναι πρωτες σε επιλογη,ξεχνανε οτι τα περισσοτερα περνανε απο εταιριες και βγαινουν costum στην εκει αγορα
Στα μολύβια καλά είναι τα 18,55-18,6 σε ελάχιστο χρόνο που θα πάμε σε ατσάλι σε όλα τα θηράματα θα το δούμε τι θα κάνουν!! Για αυτός την Αμερική δεν ασχολούνται με τέτοια ρίχνουν μόνο ατσάλια στα υδρόβια και δεν τους προσφέρει τίποτα το 18,55 και η Benelli για να έβγαλε τέτοια κάνη βλέπει μπροστά και έρχεστε σύντομα η κατάργηση
 
Δεν είναι εύκολο αυτό η επικράτηση ατσαλιού σε όλα τα θηράματα ενέχει μεγάλους κινδύνους εκτός και αν φέρει μαζί απαγορεύσεις κάποιων θηραμάτων .Ποιος θα ρίχνει ατσάλι σε πέρδικα και ορτύκι ,μπεκάτσα η σε ένα λαγό κοντά στα σκυλιά.
 
Δεν είναι εύκολο αυτό η επικράτηση ατσαλιού σε όλα τα θηράματα ενέχει μεγάλους κινδύνους εκτός και αν φέρει μαζί απαγορεύσεις κάποιων θηραμάτων .Ποιος θα ρίχνει ατσάλι σε πέρδικα και ορτύκι ,μπεκάτσα η σε ένα λαγό κοντά στα σκυλιά.
Να σου υπενθυμίσω ότι πριν δυο χρόνια δεν καταργήθηκε για 1 ψήφο στην ευρωβουλή όποτε στην επόμενη ψηφοφορία ποιος ξέρει! Και εσυ πιστεύεις ότι αυτοί που παίρνουν της αποφάσεις στην ευρωβουλή τουα ενδιαφέρει η ξέρουν τι ψηφίζουν;
 
Φίλε τι φυσίγγια να αγοράσω για 70 μέτρα ;
Ένας άλλος φίλος μου είπε percorso.
Φάσσα και παπί με κρύο.
Κυνηγάω βόρεια Ελλάδα.
Επίσης κανένα καλό όπλο έχεις να μου προτείνεις για αυτά τα μέτρα ;
με το percorso θα τα χαλάς τα πουλιά , δεν θα τρώγονται
 
Να σου υπενθυμίσω ότι πριν δυο χρόνια δεν καταργήθηκε για 1 ψήφο στην ευρωβουλή όποτε στην επόμενη ψηφοφορία ποιος ξέρει! Και εσυ πιστεύεις ότι αυτοί που παίρνουν της αποφάσεις στην ευρωβουλή τουα ενδιαφέρει η ξέρουν τι ψηφίζουν;
Ελπίζω ότι κάποια στιγμή θα υπάρξει και λίγο λογική στις αποφάσεις αν και δεν είμαι σίγουρος αλλά με το να υποθέτεις ότι ίσως επικρατήσει λογική απογοητεύεσαι λιγότερο είναι τρόπος να κοροϊδεύεις λίγο τον εαυτό σου για ψυχολογικούς λόγους.
 
Φίλε τι φυσίγγια να αγοράσω για 70 μέτρα ;
Ένας άλλος φίλος μου είπε percorso.
Φάσσα και παπί με κρύο.
Κυνηγάω βόρεια Ελλάδα.
Επίσης κανένα καλό όπλο έχεις να μου προτείνεις για αυτά τα μέτρα ;
Πλέον υπάρχει λύση......τόσα γράφτηκαν στην συζήτηση....
Την καινούργια Μπένελι ΑΙ και φυσίγγια Λάμπρο Ταγκστεν μαγκστεν κ.τ.λ
Αμα δεις τις διαφημίσεις του όπλου κ τον φυσιγγίων τότε ο συνδυασμός αυτός θα σε ικανοποιήσει!
Λίγο τσιμπημενα στις τιμες αλλά"μπρος τα κάλλη τι είναι ο πόνος".
 
με το percorso θα τα χαλάς τα πουλιά , δεν θα τρώγονται
Εάν του ρίξεις με κάποιο 100 metri και το βρει γιατί δε άνοιγε μέχρι εκεί θα το χαλάσεις σίγουρα θα του φύγει κάποιο κομμάτι .Το δικής μου κατασκευής στα 75 μέτρα έκανε τρύπα στη λαμαρίνα και γαζωνε 50 x50 εκατοστά με 4 και 5 επιχαλκωμενα και επικελωμενα και ήταν 40 γρ .
 
Εάν του ρίξεις με κάποιο 100 metri και το βρει γιατί δε άνοιγε μέχρι εκεί θα το χαλάσεις σίγουρα θα του φύγει κάποιο κομμάτι .Το δικής μου κατασκευής στα 75 μέτρα έκανε τρύπα στη λαμαρίνα και γαζωνε 50 x50 εκατοστά με 4 και 5 επιχαλκωμενα και επικελωμενα και ήταν 40 γρ .
Αυτό θέλω φίλε 50χ50 εκατοστά στα 75 μέτρα, μπορείς να μου πεις σετάπ ;
Ανοίγει πάντα στην ίδια απόσταση γιατί τα άλλα τα 60 metri δεν ανοίγουν.
 
Με χραπα χρουπα μοσσμπεργκ εχω κι αλλα
Έχω ακούσει από έναν που ήξερε από όπλα και είχε φάει την ζωή του στον βάλτο ότι το μυστικό στις μόσμπεργκ είναι οι πολύ παχιές κάνες.
Για αυτό αποδίδουν καλύτερα από όλες τις άλλες.
Οι άλλοι οικονομία στο μέταλλο κάνουν ;
 
Έχω ακούσει από έναν που ήξερε από όπλα και είχε φάει την ζωή του στον βάλτο ότι το μυστικό στις μόσμπεργκ είναι οι πολύ παχιές κάνες.
Για αυτό αποδίδουν καλύτερα από όλες τις άλλες.
Οι άλλοι οικονομία στο μέταλλο κάνουν ;
ε όσο ναναι οι στρουμπουλές μας καυλωνουν και έχουμε καλύτερες επιδόσεις
 
Δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλά δεν κάνω πλάκα για τα 70 μέτρα φίλε.
Έχω βάλει σημάδια και οι πιο μακρινές τουφεκιές σε αυτά τα μέτρα περίπου είναι.
Μπορεί να γελασουν κάποιοι αλλά αν εγώ έβλεπα τα 70 μέτρα θα μιλαγα με τον Ναυπλιωτη ,για εισαγωγης φυσιγγια ποιος θα μπορούσε να σου δωσει απαντήσεις αν δεν έχει κανει δοκιμές σε αυτές τις αποστάσεις.
 
Είσαι σίγουρος ότι μίλας για ωφέλιμο και όχι δραστικό ,γιατί αυτά εξαρτώνται από το νούμερο σκαγιων και το θήραμα ,δεν είναι ραβδωτό το λειοκανο.Για να μπορείς να κάνεις τέτοιους υπολογισμούς με ακρίβεια.Ειναι υποθετικά τα περισσότερα .Δες τομπαταδειγμα του Ναυπλιώτη που δοκίμασε στα 50 τα μπλε του Λάμπρου και το Α1 34 special πιστεύεις πως δε θα σκότωνε η ντουφέκια εκεί το θήραμα.
 
Back
Top