Benelli Team

Έχω συναντήσει πολλές φορές άτομα που τα κυνηγετικά ρούχα παπούτσια είναι ποιο ακριβα από το ιταλικό κοστούμι μου και παπούτσια.
Δεν εννοώ αυτό ,τα χρυσά σκαλίσματα δεν συνάδουν με την προσπάθεια ,την ταλαιπωρία , τη φύση και τις καιρικές συνθήκες.Ασε που αν το χρησιμοποιείς κανονικά θα θαμπώσουν ξεφτισουν οι χρυσαλοιφες τα κοντάκια έπιπλα .Τώρα θα μου πεις άλλος το κόστος του όπλου το κάνει λουλούδια στα μπουζούκια.
 
Last edited:
Αυτό δεν το καταλαβαίνω, "ακριβή για καραμπίνα"
Δηλαδή μόνο τα δίκανα έχουν το δικαίωμα του υψηλού κόστους ??
Αν το όπλο προσφέρει τεχνολογίες, ποιότητα, εργονομία, κορυφαία υλικά έχει σημασία αν έχει κλειδιά ή κλείστρο?
 
Ρεζέρβες εκτός Αγγλίας,αν έχεις κερδίσει το τζόκερ και το είχες αποθημενο,περί ορεξεως....όπως και τα χρυσά δόντια κάποτε.
Αν έχεις τους κατάλληλους γνωστούς μπάρμπα ρίξε έχει και στην Ελλάδα από άι μέχρι μπεκάτσα και τσίχλα κάτι ξέρω και γω κάτι ωραία μέρη επιτρεπόμενα για του ημέτερους μόνο που πάνε με εντολή
 
. Αναμνήσεις.Κάποτε πριν μερικά χρόνια βρίσκομαι σε ένα χωριό όπου όλοι οι λιγοστοί βέβαια κυνηγούσαν μόνο γουρούνι .Πάω σε μια κούνια για φάσες και στο κατέβα το απόγευμα βλέπω και 30 μπεκάτσες λες και είναι χελιδόνια .Το βράδυ λοιπόν διαπιστώνω ότι κάθε σκ ανέβαιναν κάτι ωραίοι τύποι από Αθήνα και βαρουσαν ένα σκασμό μπεκάτσες ανενόχλητοι χαλαροί και με όποιον τρόπο ήθελαν (συγγενείς).Αν σου πω ότι δεν έχω ξαναπάει πίστεψε με όπως να πιστέψεις ότι έχω κάνει και μεγάλη μαλακία γιατί έχοντας σκυλί θα έκανα βασιλικά κυνήγια και θα έφτιαχνα και σκύλο μαέστρο.Επειδη όμως ποτέ δεν είναι αργά έχει γίνει στόχος πλέον για την επόμενη σεζόν.
 
καλησπερα στην ομαδα εχω μια μπενελι vinci 66 ποντους και ψαχνω για καποιο τσoκακι εσω εξω aftermarket τριαρι η τεσσαρι
εχετε να μου προτεινεται καποιο για αγορα?
κυνηγαω λαγο αποστασεις απο 15 εως 40 μετρα
Brain TM το έχω στην black eagle είναι πολύ καλό και ακριβός αυτό που θες
 
καλησπερα στην ομαδα εχω μια μπενελι vinci 66 ποντους και ψαχνω για καποιο τσoκακι εσω εξω aftermarket τριαρι η τεσσαρι
εχετε να μου προτεινεται καποιο για αγορα?
κυνηγαω λαγο αποστασεις απο 15 εως 40 μετρα
Carlsons sporting Clay's M
 
εχει δει κάποιος αν η κανη της breda B12i μπαίνει σε benelli γιατι μου φαίνεται ιδια
Στο car.gr πουλούσε ένας μια raffaello crio με κάνη b12i. Τώρα το αν έκανε πατέντες για να ταιριάξει ή απλά την πήρε και την κούμπωσε δεν γνωρίζω.
 
Στο car.gr πουλούσε ένας μια raffaello crio με κάνη b12i. Τώρα το αν έκανε πατέντες για να ταιριάξει ή απλά την πήρε και την κούμπωσε δεν γνωρίζω.
Νομίζω ήταν από 930i την είχα δει την αγγελία η b12i έχει μεγάλο δαχτυλίδι όπως η M2 μπροστά. Αλλά είδα ότι εχει 4+1 η b12i έχω η Benelli είναι 3+1 όποτε μάλλον δεν κάνει γιατί πιθανών εχει ποιο μακριά το δαχτυλίδι
 
Οι βραδυνες ανησυχιες εχουν ως εξης: αν προβω σε αγορα της m2 με μεγαλη αποθηκη θα μπορουσε ευκολα και με σχετικα μικρο κοστος να προσαρμοστη η κοντη αποθηκη (καταλαβαινω πως θα χρειαζεται οπλουργος αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι εφηκτο χωρις ζημια στο οπλο)
 
Οι βραδυνες ανησυχιες εχουν ως εξης: αν προβω σε αγορα της m2 με μεγαλη αποθηκη θα μπορουσε ευκολα και με σχετικα μικρο κοστος να προσαρμοστη η κοντη αποθηκη (καταλαβαινω πως θα χρειαζεται οπλουργος αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι εφηκτο χωρις ζημια στο οπλο)
Αν δεν κάνεις πρακτική σκοποβολή θα είναι άχρηστο βάρος ,αν γίνεται να την αφαιρέσεις κόστος οπλουργου, ελατηρίου αποθήκης , βίδας και επιβάρυνση στη μεταπώληση έως θαψιμο.Αχρηστα ανταλλακτικά σε ένα συρτάρι αυτά που θα βγάλεις Αν κάνεις σκοποβολή το όπλο θα πρέπει να βγεί με σκοπευτική άδεια αγοράς,το ερώτημα είναι που θα σου χρειαστεί η μεγάλη αποθήκη;
 
Οι βραδυνες ανησυχιες εχουν ως εξης: αν προβω σε αγορα της m2 με μεγαλη αποθηκη θα μπορουσε ευκολα και με σχετικα μικρο κοστος να προσαρμοστη η κοντη αποθηκη (καταλαβαινω πως θα χρειαζεται οπλουργος αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι εφηκτο χωρις ζημια στο οπλο)
Δεν αξίζει τον κόπο σίγουρα μπορεί να υπάρξει και φθορά στην βάση η καλύτερη επιλογή ειναι να πάρεις με την κοντή και να αγοράσεις μια προσθήκη που μπορείς να την προσθαφαιρέσεις
 
Οι βραδυνες ανησυχιες εχουν ως εξης: αν προβω σε αγορα της m2 με μεγαλη αποθηκη θα μπορουσε ευκολα και με σχετικα μικρο κοστος να προσαρμοστη η κοντη αποθηκη (καταλαβαινω πως θα χρειαζεται οπλουργος αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι εφηκτο χωρις ζημια στο οπλο)
Γιατί να αγοράσεις το μοντέλο με την μεγάλη αποθήκη και όχι εξαρχής το βασικό μοντέλο της m2 με την κοντή αποθήκη; Για τους κόκκινους μοχλούς του κλείστρου και το κόκκινο κουμπί απελευθέρωσης;
 
Back
Top