Benelli Team

Porting σε 61 ήταν τρελή πατάτα
Αν το θελεις μονο για μπεκατσα λαγο ακομη και τρυγονι(οριο 6...) που οι ντουφεκιες ειναι λιγες τοτε ενταξει...αν το θες για τσιχλες τα πραγματα αλλαζουν...αν και ενα οπλο με τη δικη μου λογικη πρεπει να μπορει να τα κυνηγαει ολα...αν και δεν ειχα ποτε οπλο με porting οποτε δεν εχω προσωπικη εμπειρια ποσο αυξανει ο κροτος της ντουφεκιας μαλλον δεν θα επελεγα να κανω porting σε καννη 61cm με αυτα που εχω ακουσει απο εδω μεσα...
 
Εγώ διάβασα πιο πριν κάπου για 15€
Και ήθελα νεροσοληνες για πότισμα και τις βρήκα 19,60
Είπα να παραγγείλω στην μπενελι πιο φθηνά θα μου έρθουν
ειναι τιμες χονδρικης χωρις φπα
 
Με 61 εκ κανη εάν το κοντάκι είναι σωστό κυνηγάς τα πάντα έχω κυνηγήσει και έχω ντουφέκι με 57 εκ κανη χωρίς τσοκ αλλά πειραγμενη άνετα κατεβάζει τα πάντα αλλά το κοντάκι του όπλου είναι αυτό που πρέπει .Το ότι μια μακρύτερη θα σου δώσει κάποια καρτετισια θηράματα ποιο εύκολα και λίγο μακρύτερα δε σημαίνει πως η 61 δεν κάνει γιατί θα σου δώσει ποίο εύκολα τα μέχρι 30/35 μέτρα θηράματα η ακόμη και τα θηράματα τα ξαφνικά των 10/15 μέτρων .Ιδανική είναι η 66 πολύ καλές μετά οι 61 και κάτω και 81 αν θέλεις να τραβήξεις άκρα.
 
Δηλητηρίαση προσφέρει μόνο η Ρεμί γραφετε σε άλλο τοπικ περί δηλητηρίασης και φαρμακερών κανών .Να μη. Μπερδευόμαστε είπαμε ωραία όπλα αλλααα


Αυτή δάγκωσε την γλώσσα της και ψόφησε από το ίδιο της το δηλητήριο.... ☠️

Θεός 'σχωρέστην... 🥺

Άς είναι αναπαυμένη εκεί που βρίσκεται... 🎚️
 
Το κομμάτι που κυνηγάει δεν είναι και ιδιαίτερα ευχάριστο να το βλέπεις έως και κουραστικό. Παρ' όλα αυτά είναι μια από τις πρώτες δοκιμές (αν όχι και η πρώτη στο ίντερνετ σε βίντεο) στο κυνήγι.
Σιγά το θήραμα η φασα που πέφτει και με χαλίκια .....στην τσίχλα να δούμε τι θα κανει🥺
 
Εγώ διάβασα πιο πριν κάπου για 15€
Και ήθελα νεροσοληνες για πότισμα και τις βρήκα 19,60
Είπα να παραγγείλω στην μπενελι πιο φθηνά θα μου έρθουν
15 κοστίζει στη beneli όσο και αν σου φαίνεται περίεργο αλλά εσύ και εγώ θα την πάρουμε 500 επειδή είναι benelli όπως δίνει ο άλλος 40.000 και παίρνει Μερσεντές και ανοίγει το καπό και έχει μηχανή Ρενό μέσα αυτό και αν είναι γελοίο.Σας έχω γράψει πολλές αλήθειες εδώ αλλά ζοριζεστε να τις καταλάβετε .
20 ευρώ κοστίζει σαν κομμάτι μέταλλο και επόμενο είναι οταν εχει παραγγελία χιλιάδες κομμάτια. μην νομίζεις οτι ενα ακριβο ατσάλι εχει τεράστια διαφορά μπορεί να εχει 100 ευρώ σαν μέταλλο άσχετα ποσο το πληρώνεις στην τελικη διαμόρφωση
 
Δηλητηρίαση προσφέρει μόνο η Ρεμί γραφετε σε άλλο τοπικ περί δηλητηρίασης και φαρμακερών κανών .Να μη. Μπερδευόμαστε είπαμε ωραία όπλα αλλααα
Αυτη η Ben οπως την εφτιαξε το παλικαρι, θελει 10 Rem για να την φτασουν!
Μιλαμε για τουφεκι θανατερο , του θανατερου, ω θανατερο !!

ΥΓ Ελπιζω μη μας διαβαζει και μας παρει με τις πετρες...
 
Αυτη η Ben οπως την εφτιαξε το παλικαρι, θελει 10 Rem για να την φτασουν!
Μιλαμε για τουφεκι θανατερο , του θανατερου, ω θανατερο !!

ΥΓ Ελπιζω μη μας διαβαζει και μας παρει με τις πετρες...
Έχω κάνει και εγώ επεμβάσεις σε 302 στον Λιάκο ο οποίος κάνει εξαιρετική δουλειά στον κωννο ...το θέμα είναι πόσοι μπορούν να διαχειριστούν μια τέτοια κάννη μετα ακόμα και αν είναι 61cm ... Η ντουφεκεσ που βγάζει είναι μπάλα .....αυτά τα όπλα είναι για open water...που λένε και οι Αμερικάνοι.... Δεν την Χρειάζεται ο μέσος Έλληνας κυνηγώς
 
Ελευθερη αγορα εχουμε, ο καθενας πουλαει οτι θελει και οσο θελει και οποιος θελει αγοραζει,κανεις δεν υποχρεωνει κανενα να το αγορασει με το ζορι...ο ανθρωπος τουλαχιστον λεει την αληθεια(το porting εννοειται δεν κρυβεται...) για τις μετατροπες που εχει κανει και οποιος γουσταρει κανει την κινηση του...προσωπικα δεν θα την επαιρνα γιατι προτιμω σε 66 cm και κατα δευτερον 890 παει καινουρια...εννοειται οτι οι μετατροπες επιβαρυνουν τον πωλητη καθως αυτος επελεξε να τις κανει...
 
Έχω κάνει και εγώ επεμβάσεις σε 302 στον Λιάκο ο οποίος κάνει εξαιρετική δουλειά στον κωννο ...
Τον ξερω τον Λιακο και εχω πολυ καλη γνωμη για αυτον.
Εννοειται οτι κανω πλακα...εγω θα το αγοραζα αν με αφηνε να το δοκιμασω σε μερικα κυνηγια τσιχλας.
( φοραω παντα ωτασπιδες )
 
Έχω κάνει και εγώ επεμβάσεις σε 302 στον Λιάκο ο οποίος κάνει εξαιρετική δουλειά στον κωννο ...το θέμα είναι πόσοι μπορούν να διαχειριστούν μια τέτοια κάννη μετα ακόμα και αν είναι 61cm ... Η ντουφεκεσ που βγάζει είναι μπάλα .....αυτά τα όπλα είναι για open water...που λένε και οι Αμερικάνοι.... Δεν την Χρειάζεται ο μέσος Έλληνας κυνηγώς
Ηλια εγινε ενα εξειδικευμενο ντουφεκι για το κυνηγι της μπεκατσας στο καρτερι μονο που εδω το οπλο εγινε open sky
 
Η μετατροπή στη βίδα είναι για να γίνεται εύκολα 5αρα η είμαι πολύ καχύποπτος.
Καχύποπτος είσαι πες να εκεί που κάνει περπάτημα για τσίχλες πέρνει δίπλα από το σκοπευτήριο πετάει τον Μειωτήρα βάζει μέσα 5 ρίχνει μια γύρα στην πρακτική μετά τον ξαναβάζει και συνεχίζει το περπάτημα για τσίχλες απλά τα πράγματα αλλά είστε όλοι μέσα στην καχυποψία 😂😂😂😂
 
Το οπλο φαινεται πως ειναι φταιγμενο γαι σφιχτα καρτερια για γουρουνια.συμφωνω με το μηκος αυτης της καννης γι το κυνηγι αυτο. Ειναι πολυ καλη επιλογη για καποιον γουρουνα,οσα φυσιγγια και να ρηξεις σε αυτο το κυνηγι δεν θεωρω πως ειναι θεμα το πορτινγκ για βελτιωση ποσο μαλλον σε ενα τετοιο οπλο που μονο ο αξιοπιστος μηχανισμος το διακρίνει.
Αν ημουν γουρουνας και δεν ειχα θεμα με τον θορυβο(αν και στις λιγες τουφεκιες κακως το συγχωρας αυτο-αλλα το συγχωρας)θα το επαιρνα.
 
Αν ημουν γουρουνας και δεν ειχα θεμα με τον θορυβο(αν και στις λιγες τουφεκιες κακως το συγχωρας αυτο-αλλα το συγχωρας)θα το επαιρνα.
Μια , και μονο, τουφεκια που εσυ συγχωρας, αυτη δεν σε συγχωρα και σε στελνει στο γιατρο με μη αναστρεψιμη βλαβη.
Ωτασπιδες και για την μια τουφεκια.
 
Back
Top