Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν έχετε τέτοια "φτυάρια" είστε εξαιρετικοί υποψήφιοι για την νέα Raffaello τότε. Όταν γκρίνιαξα στο Urbino γιατί να βάλουν ένα τόσο δεσμευτικό κοντάκι σε ένα καινούριο όπλο, μου απάντησαν "φτιάχνουμε διαφορετικά κοντάκια ώστε κάποιο μοντέλο να ταιριάζει τέλεια σε κάποιο σωματότυπο". Προσωπικά εγώ αυτό το άκουσα ως "μας έβαλαν χέρι οι αμερικάνοι που αγοράζουν τα περισσότερα όπλα μας και το κάναμε να ταιριάζει στις χερούκλες τους".:D
 
Αν έχετε τέτοια "φτυάρια" είστε εξαιρετικοί υποψήφιοι για την νέα Raffaello τότε. Όταν γκρίνιαξα στο Urbino γιατί να βάλουν ένα τόσο δεσμευτικό κοντάκι σε ένα καινούριο όπλο, μου απάντησαν "φτιάχνουμε διαφορετικά κοντάκια ώστε κάποιο μοντέλο να ταιριάζει τέλεια σε κάποιο σωματότυπο". Προσωπικά εγώ αυτό το άκουσα ως "μας έβαλαν χέρι οι αμερικάνοι που αγοράζουν τα περισσότερα όπλα μας και το κάναμε να ταιριάζει στις χερούκλες τους".:D

Δηλαδη Λεωνιδα η υπαρξη πολλων μοντελων απο την Benelli οφειλεται και στον λογο να ταιριαζουν σε διαφορους σωματοτυπους;
 
Τα διαφορετικά μέτρα κοντακιών στα διάφορα μοντέλα Χρήστο.

Δηλαδη αν καταλαβα καλα καθε μοντελο εχει το δικο του και μοναδικο σε μετρα κοντακι που ειναι διαφορετικο απο τα αλλα μοντελα;
 
Τα διαφορετικά μέτρα κοντακιών στα διάφορα μοντέλα.

.shake hands. πέστα Λεωνίδα γιατί κάποιοι με βγάζουν τρελλό
η rafaello που είχα,το κοντάκι της ήταν διαφορετικό,με της montefeltro που έχω ακόμα
:)
 
Last edited:
Ευχαριστώ παιδιά.
Το όπλο μου έρχεται πολύ καλά στον ώμο (ίσως να μην χρειαστεί καν να πειράξω την φλάντζα που έχει από την μάνα του) και μου αρέσει και το ζύγισμα του. Έχει μικρότερο σε μήκος κοντάκι σε σχέση με την beretta και με βόλεψε πολύ.
 
Εργαλείο... Πόσο τελικά την βρήκες Κωστή;;;
Για μέρες με υγρασία να ξέρεις η benelli αγαπάει διβασική techna...
Ομορφο και ποιοτικό όπλο που πιστεύω δε θα αλλάξεις με τίποτα... Επιπλέον σώστη η κίνηση σου να την πάρεις με comfort διοτι ελαχιστοποιείς περίπτωση να φάς "σφαλιάρα" αν και πιστεύω ενα όπλο στα μέτρα σου και με ξύλο μεχρι τα 33 γρ είσαι μια χαρά...
 
Ευχαριστώ Πάνο.
Με πολύ δυσκολία και πολλά παζάρια οκτώμισι κατοστάρικα. Είναι σε άριστη κατάσταση πραγματικά και δεν έχει ρίξει πολλά φυσίγγια.
Το όπλο μου έρχεται πολύ καλυτέρα από το beretta, βέβαια θα δείξει στον κυνηγότοπο. Σχετικά με το κλώτσημα, επειδή την τουφέκισα από 30 μέχρι 42 gr πριν την πάρω, είναι λιγότερο από την A400 light (θυμάσαι που την δοκίμασες πέρσι).

Σας ευχαριστώ όλους.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top