Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
View attachment 27355τις πηρα και αυτό το τσοκ
Καλοριζικο το οπλο και το στοκακι αν και δεν χρειαζοταν,Εγω το κυνηγησα γιατι ο γιος μου δεν ειχε αδεια ειναι ποιο μικρος αλλα ερχοταν κοντα ,Και φυσιγγια με 36 γραμ που εριξα δεν καταλαβα κλωτσιμα εριξα και 38 γραμ με μαλλινοταπα
 
Καλοριζικο το οπλο και το στοκακι αν και δεν χρειαζοταν,Εγω το κυνηγησα γιατι ο γιος μου δεν ειχε αδεια ειναι ποιο μικρος αλλα ερχοταν κοντα ,Και φυσιγγια με 36 γραμ που εριξα δεν καταλαβα κλωτσιμα εριξα και 38 γραμ με μαλλινοταπα
Σε ευχαριστώ φίλε.πηρα έξτρα το δικό τις το 2 άστρα. Και πηρα και το bell γιατί διάβασα καλά σχολεία.ειχε μέσα 3 τσοκ. Εγώ κυνηγάω μέχρι 35 -36 γραμμάρια το χειμώνα. Όποτε ναι πιστευω να μην έχει έντονο κλωτσιμα.το καλοκαίρι 32 δεν έχει θέμα καθόλου. Το θυμάμαι από τις άλλες benelli. Καλορίζικο και καλο κυνηγετο και το δικό σου. Έτσι ξεκίνησα και εγώ με τον θείο μου χωρίς όπλο μεχρι τα 16 που μου έκανε δώρο το προτο όπλο δίκανο πλαγιο. Ερωτας μεγαλος.. Να το χάρις το παιδι σου. Και τις στιγμες μαζί του εκεί έξω...
 
Σε ευχαριστώ φίλε.πηρα έξτρα το δικό τις το 2 άστρα. Και πηρα και το bell γιατί διάβασα καλά σχολεία.ειχε μέσα 3 τσοκ. Εγώ κυνηγάω μέχρι 35 -36 γραμμάρια το χειμώνα. Όποτε ναι πιστευω να μην έχει έντονο κλωτσιμα.το καλοκαίρι 32 δεν έχει θέμα καθόλου. Το θυμάμαι από τις άλλες benelli. Καλορίζικο και καλο κυνηγετο και το δικό σου. Έτσι ξεκίνησα και εγώ με τον θείο μου χωρίς όπλο μεχρι τα 16 που μου έκανε δώρο το προτο όπλο δίκανο πλαγιο. Ερωτας μεγαλος.. Να το χάρις το παιδι σου. Και τις στιγμες μαζί του εκεί έξω...
Σε ευχαριστω πολυ Περασαμε ομορφες κυνηγετικες στιγμες φετος ,Πλακα ειχε που 2-3 φορες φερμαρε ο σκυλος επιανα θεση και η μπεκατσα πηγενε πανω του
 
Πολύ ευαίσθητο ώμο έχετε βρε παιδιά ή ρίχνετε καραβιές φυσίγγια .yel.
Αν υπάρχει οπτική επαφή με θήραμα δεν αισθάνομαι τίποτα ούτε με μονόκανο :)
Καθόλου φίλε μου. Πίστεψε με και εγώ πολλες φορες απορώ γιατί το σχολιάζουν. Απλά ρώτησα λόγο βαρους και μόνο. Επιδη είναι ελαφρη.κηνηγαω χρόνια με δυκανα. 34 35 και 36 γραμμάρια. Ποτε δεν με ενόχλησε η benelli
 
Σε ευχαριστω πολυ Περασαμε ομορφες κυνηγετικες στιγμες φετος ,Πλακα ειχε που 2-3 φορες φερμαρε ο σκυλος επιανα θεση και η μπεκατσα πηγενε πανω του
Ευχομαι πολες τέτοιες στιγμές και στο μέλλον μαζί του. Αξία ανεκτίμητη. Τώρα περνω τον ανιψιο μου μαζί. Του έκανα δώρο ένα δίκανο. Έβγαλε περσι πρωτη φωρα άδεια. Ερχόταν μαζί μας από τα 12. Τώρα είμαστε 3 γενιές. Θείος ανιψιός. Αξία τεράστια. Και ας μην πεξουμε ουτε τουφεκιαIMG_20200919_093004.jpg
 
Last edited:
Ευχομαι πολες τέτοιες στιγμές και στο μέλλον μαζί του. Αξία ανεκτίμητη. Τώρα περνω τον ανιψιο μου μαζί. Του έκανα δώρο ένα δίκανο. Έβγαλε περσι πρωτη φωρα άδεια. Ερχόταν μαζί μας από τα 12. Τώρα είμαστε 3 γενιές. Θείος ανιψιός. Αξία τεράστια. Και ας μην πεξουμε ουτε τουφεκιαView attachment 27382
Μπραβο σας Αγαπαω πολυ την Κρητη ,εχω ερθει πανω απο 10 φορες
 
Οι τουρκοι θα τα αντιγραψουν ολα οπως εκαναν και οι κινεζοι και πεφτει ολος ο κοσμμος στη λουμπα του φθηνου και κατανταν οι απολιτιστοι πλουσιοτεροι και αποδυκνειονται και εξυπνοτεροι καθως δημιουργουν και τα κατάλληλα ντιλ και στο τελος βασιζομενοι σε αντιγραφες ολοι τους εξοστρακιζουν τους βασικους κατασκευαστες και δημιουργουν και μεγαλύτερη εξαρτηση .Η φθηνια τρώει τον παρα .Ευτυχως που ειδικα στο θεμα οπλων και με σφεντονα να μεινω λεφτα δεν τους δινω. Για δικους μου λόγους.
 
Ένα τελευταίο ...
Τα πάντα ξεκινούν από τον χειριστή του όπλου.
Όταν κάποιος δεν ξέρει που ΑΚΡΙΒΩΣ τουφεκάει, ότι όπλο και να πάρει η επιτυχία εναπόκειται πάντα στην τύχη και όχι στο όπλο.
Δως του το όπλο και τα φυσίγγια με την μεγαλύτερη δυνατή "δύναμη" και συγκέντρωση.
Ίσως να μην ξαναχτυπήσει θήραμα.

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα ούτε υπονοώ ότι δεν ξέρεις που τουφεκάς, γράφω μερικές φορές κάποια πράγματα που θεωρώ βασικά μιας και μας διαβάζουν και νέοι.

Αν είσαι ευχαριστημένος από το όπλο σου γιατί να μπλέξεις με άλλο ?
Υπάρχει κάτι που σε ενοχλεί στην xlr ?
Αν καπιος ξερει που ντουφεκαει εχει φτασει σε μαγαλο επιπεδο αλιως ολοι ντουφεκοι θα ειμασταν
 
Αν καπιος ξερει που ντουφεκαει εχει φτασει σε μαγαλο επιπεδο αλιως ολοι ντουφεκοι θα ειμασταν
Με τόσα κυνήγια γύρω σου, εσύ είσαι τούφεκος.

Για μένα το ότι ξέρω που τουφεκάω δεν σημαίνει ότι τουφεκάω πάντα κέντρο.
Σημαίνει ότι ξέρω πότε έχω κάνει μ@λακία και δεν κατηγορώ όπλα, φυσίγγια, στραβοξύπνημα, το ότι είδα το πρωί παπά ή μου ευχήθηκε ο άλλος καλό κυνήγι :) :) :)
Τα έχω ακούσει όλα τα παραπάνω :)
 
Με τόσα κυνήγια γύρω σου, εσύ είσαι τούφεκος.

Για μένα το ότι ξέρω που τουφεκάω δεν σημαίνει ότι τουφεκάω πάντα κέντρο.
Σημαίνει ότι ξέρω πότε έχω κάνει μ@λακία και δεν κατηγορώ όπλα, φυσίγγια, στραβοξύπνημα, το ότι είδα το πρωί παπά ή μου ευχήθηκε ο άλλος καλό κυνήγι :) :) :)
Τα έχω ακούσει όλα τα παραπάνω :)
Δεν λεω για το κεντρο μιλαω για το πιος πραγματικα μπωρει και βλεπει που παει η τουφεκια του οταν αστοχισε
 
Δεν λεω για το κεντρο μιλαω για το πιος πραγματικα μπωρει και βλεπει που παει η τουφεκια του οταν αστοχισε
Δεν βλέπω που πάει η τουφεκιά, ελάχιστοι ίσως μπορούν.
Ξέρω όμως αν έχω σημαδέψει σωστά όταν πατάω την σκανδάλη.
Ίσως δεν το λέω σωστά ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top