Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Νίκο ίσως και να είμαστε λάθος έτσι αλλά οι περισσότεροι που γνωρίζω εδώ τον χειμώνα και σε φυσιολογικές για το μέρος συνθήκες ( όχι όπως φέτος που έχει καλοκαίρι) δουλεύουν σταθερα 38-42γρ όπως και εγώ μάγκνουμ βάλαμε μια φορά μόνο το 2017 που είχε τρομερά κρύα ( μέχρι -22 είχε δείξει θερμόμετρο αμαξιού)......
Πες τα Φίλε. Παρόμοιες συνθήκες έχουμε και εδώ (όχι φέτος) Όποιος δε έκανε κυνήγι σε τέτοιες συνθήκες δε μπορεί να το καταλάβει.
 
2.30Χ36.5 έχει του Υψηλου
Το semi του που έχει 2.30χ38 ρίχνω εγώ μόνιμα χειμώνα με πολύ καλά αποτελέσματα......και γενικά ρίχνω ότι έχει m92s τώρα τον χειμώνα η τέκνα όπου έριξα τώρα τελευταία δεν με βόλεψε εκτός από τα παλιά super caccia....
 
Το 2.30 ειναι πολύ να δείτε τη κάνη μετα θα ειναι ακαυτη η μπαρούτι για τα 36.5 εκτός και εχει πατήσει το φυσιγγι για θάνατο αλλα αυτο θα υστερει σε κατανομές τελος πάντων ειναι πολύ καλη μπαρούτι πολλοί αντικατεστησαν με αυτη την JK3 στα φυσίγγια τους μαγαζάτορες εννοώ.
 
Το semi του που έχει 2.30χ38 ρίχνω εγώ μόνιμα χειμώνα με πολύ καλά αποτελέσματα......και γενικά ρίχνω ότι έχει m92s τώρα τον χειμώνα η τέκνα όπου έριξα τώρα τελευταία δεν με βόλεψε εκτός από τα παλιά super caccia....
Τα είχα βρει 36.5 3-4 φυσίγγια που είχα σφάξει. Ίσως έτυχε στην παρτίδα.
 
Πάντα οι Έλληνες κατασκευαστές κυρίως για θέμα γόητρου φόρτωναν λίγο τα φυσίγγια τους.Οσον αφορά τα γραμμάρια είναι μύθος ότι είναι ανάλογα των πιέσεων...έχω δει πολύ πιο μαλακά 38ρια από 34ρια ...Στην περίπου δεκαπένταετη εμπειρία μου στο κυνήγι έχω κυνηγήσει φάσσα και υδροβια σε θερμοκρασίες μέχρι -17 βαθμούς κελσίου.Εκει παιδιά χρειάζονται φυσίγγια ζωηρά και με γραμμάρια...Όλα τα φυσίγγια χρειάζονται ακόμη και τα magnum αν και με βρίσκουν αντίθετο για χρήση σε κινούμενο στόχο αλλά σε κυνήγι χήνας πάλι με θερμοκρασίες κάτω του -10 ήταν σωτηρία.Ολα χρειάζονται το θέμα είναι να τα χρησιμοποιήσεις έτσι όπως πρέπει και έτσι όπως ταιριάζει στα γούστα σου.
 
Καλησπέρα παρέα. Μια βοήθεια θέλω. Θέλω να κάνω αλλαγή ελατήριο στην αποθήκη απο m2. Έχει την μεγάλη αποθήκη. Ξέρει κανείς πως βγαίνει. Το όπλο ειναι φίλου. Ξεβιδώνει η αποθήκη?
Αν θυμάμαι καλά από την άκρη της αποθήκης Όχι από την είσοδο φυσιγγιου, στη δική μου δεν το έχω βγάλει ακόμη αλλά το 99 τις εκατό από εκεί ξεβιδωνουν ολα
 
Αν θυμάμαι καλά από την άκρη της αποθήκης Όχι από την είσοδο φυσιγγιου, στη δική μου δεν το έχω βγάλει ακόμη αλλά το 99 τις εκατό από εκεί ξεβιδωνουν ολα
Δεν βγαίνει απο εκει. Δεν ξεβιδώνει.Έχει τάπα απο μέσα που σταματάει στο δοντι πιυ κάνει η αποθήκη στο τελείωμα. Μόνο ο μειωτηρας βγαίνει απο εκεί
 
Καλησπέρα παρέα. Μια βοήθεια θέλω. Θέλω να κάνω αλλαγή ελατήριο στην αποθήκη απο m2. Έχει την μεγάλη αποθήκη. Ξέρει κανείς πως βγαίνει. Το όπλο ειναι φίλου. Ξεβιδώνει η αποθήκη?
Γιατί θέλεις να το αλλάξεις ; Καλό είναι να το πας σε οπλουργο μήπως θέλει αλλαγή η κόκκινη τάπα αλουμινίου . Φθείρεται και δημιουργεί δυσλειτουργία στη μεταφορά φυσιγγίου.Στη κοντή αποθήκη έχουν ένα ειδικό εργαλείο σαν μυτοτσιμπιδο για να βγει ο μειωτηρας και το ελατήριο.
 
Εντάξει το βρήκα στο YouTube. Θέλει ζέσταμα γιατι εχει κόλλα και μετά ξεβιδώνει όλη η αποθήκη. Δεν χρειάζεται οπλουργος ρε παιδιά για αλλαγή ελατηριου. Εύκολα πράματα είναι. Απλά ειχα ενα "κενό" με την αποθήκη
Το πας φιρί φιρί για ζημιά.
Κατά 99.999% δεν αλλάζει ξεβιδώνοντας την αποθήκη από την βάση.
Πήγαινε σε οπλουργό.
Σου κάνει εμπλοκές το όπλο;
Πως κατάλαβες ότι έχει εξασθενήσει το ελατήριο;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top