Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτό θα κάνω όχι τίποτα άλλο αλλά άντε ψάξε ρίγες νυχτιατικα στο μπατακι και μετά άντε βρες τέτοια βιδουλα σε μαγαζί εδώ
Ναι ειναι θεμα! Ισως απο κατασκευης να εχει μποσικα το σπειρωμα....οπως τα τσοκ που ξεβιδωνουν απο τις τουφεκιες...
 
.
Και να μην έχει συμβεί σε άλλον περίεργο μου φαίνεται .think.
Θα σε ρωτήσω κάτι, που ίσως συνδέεται έμμεσα...
Σου έχει κολλήσει σε αυτή την κάννη ποτέ το τσοκ μέσα;
Και αν ναι, με ποιο τρόπο κατάφερες να το ξεκολλήσεις;
 
.

Θα σε ρωτήσω κάτι, που ίσως συνδέεται έμμεσα...
Σου έχει κολλήσει σε αυτή την κάννη ποτέ το τσοκ μέσα;
Και αν ναι, με ποιο τρόπο κατάφερες να το ξεκολλήσεις;
Είχε κολλήσει και το πήγα σε γνωστό οπλουργο της περιοχής ο οποίος έβγαλε την ρίγα και την έβαλε σε κάτι σαν φούρνο για να ξεκολλήσει το τσοκ
 
Είχε κολλήσει και το πήγα σε γνωστό οπλουργο της περιοχής ο οποίος έβγαλε την ρίγα και την έβαλε σε κάτι σαν φούρνο για να ξεκολλήσει το τσοκ
Αν το ξεσφιξιμο σου συμβαίνει μετά από την παρέμβαση αυτή, τότε ίσως φταίει αυτό. Είτε από το φούρνο είτε από το χέρι του να επηρεάστηκε το πάσο...
 
Αν το ξεσφιξιμο σου συμβαίνει μετά από την παρέμβαση αυτή, τότε ίσως φταίει αυτό. Είτε από το φούρνο είτε από το χέρι του να επηρεάστηκε το πάσο...
Η αλήθεια είναι πιο πριν δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο πχ μετά τα τρυγόνια που έριξα αρκετά φυσίγγια δεν ειχε ξεσφιξει μετά το πήγα να βγάλω το τσοκ και τώρα στα υδρόβια που ρίχνω μερικά φυσίγγια κάθε τόσο το κοιτάω και το βλέπω χαλαρώνει
 
Είχε κολλήσει και το πήγα σε γνωστό οπλουργο της περιοχής ο οποίος έβγαλε την ρίγα και την έβαλε σε κάτι σαν φούρνο για να ξεκολλήσει το τσοκ
Εκεί έγινε το μπερδεγουει φίλε. Α μωρή μπερετα τρελα. Έγραψα του Άη Βασίλη να μου φερει μια plus
 
Για τον φίλο που λέει πως έφυγε η ριγα γνωστού του και του ήρθε στο κεφάλι , σίγουρα θα ήταν σταθερή πάνω στην κάνη, καθώς οι εναλλασσόμενες της Benelli τουλάχιστον όταν βγάλεις την βίδα πρέπει να τις συρεις εμπρός για να βγει από την βάση που έχει πάνω στην κάνη. Μπράβο στον φίλο που σκέφτηκε για το κολλημένο τσοκ, προσπαθούσα να σκεφτώ τι μπορεί να φταίει και δεν πήγε το μυαλό μου εκεί ούτε για 1 δευτερόλεπτο.
Γνωμη μου, είναι να βάλεις μια σταγόνα φλαντζοκολλα και να μην πολυζορισεις στο σφίξιμο, αν βάλεις κάποια άλλη μπορεί να μην μπορέσεις να την ξαναβγαλεις.
 
Όχι τον 3????
Όχι για τα δικά μου γούστα και τις προτιμήσεις των συμμάχων.γι αυτό λέω ότι είμαι σε έρευνα ακομα.ο 2 ακόμα πουλαει πιο πολύ αυτή τη στιγμή.στο μέλλον θα δουμε αλλά περιμένω και κάποιον να φέρει προς τα εδώ τον 3 για δοκιμές ή να συναντηθούμε κάπου στη μεση
 
Ερώτηση προς benellakides με ρίγα από ανθρακόνημα μετά από 3-4 φυσίγγια ξεσφιγγει λίγο η βιδουλα που την κρατάει αν δε δεν την σφίξω μετά από αρκετές τουφεκιές εικάζω ότι θα φύγει τελείως ...... γιατί γίνεται αυτό πρώτον και δεύτερον ξεκίνησε να συμβαίνει τώρα τελευταία....
Βγαλε με προσοχη την βιδα ,παρε λιγο μανο αποτην συζηγο καταπροτιμηση κοκκινο και βαλε λιγο στο σπειρωμα και αστο να στεγνωσει .Μετα βιδωσε την κανονικα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top