Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όχι για τα δικά μου γούστα και τις προτιμήσεις των συμμάχων.γι αυτό λέω ότι είμαι σε έρευνα ακομα.ο 2 ακόμα πουλαει πιο πολύ αυτή τη στιγμή.στο μέλλον θα δουμε αλλά περιμένω και κάποιον να φέρει προς τα εδώ τον 3 για δοκιμές ή να συναντηθούμε κάπου στη μεση
Το μενού θα περιέχει sbe3 - 40e, ντενέκες, Α4 πακέτα, φυσίγγια του λαγού, φασσας, τρυγόνι, τσίχλας.
 
Προς το παρόν το ψαχνω.θα δούμε γιατί δε βιάζομαι αλλά παίζει πολύ κάτι σε m2.αν είχα υψηλό προϋπολογισμό θα πήγαινα σε sbe2
[/QUOTE
Ευριπίδη αν θυμάμαι καλά,benelli m2 καινούργια δεν είχες και όπως την πήρες την πούλησες???μην μπλέξεις με τέτοια πράματα πάλι,δεν σκοτώνουν......
 
Ερώτηση προς benellakides με ρίγα από ανθρακόνημα μετά από 3-4 φυσίγγια ξεσφιγγει λίγο η βιδουλα που την κρατάει αν δε δεν την σφίξω μετά από αρκετές τουφεκιές εικάζω ότι θα φύγει τελείως ...... γιατί γίνεται αυτό πρώτον και δεύτερον ξεκίνησε να συμβαίνει τώρα τελευταία....
Ετσι ηταν και η δικη μου ρε δε παει πουθενα ομως μη μασας απλα η κολλα ειναι λιγο πιο μεσα στα σπειροματα και το κανει αυτο μη σε ανυσιχει καθολου
 
Καλημέρα παλικάρια σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας θα βάλω λίγη κόλλα και έληξε το θέμα πιστεύω.....
Στο criocomfort το ίδιο θέμα το έφτιαξα με λίγο τεφλόν...αυτό που χρησιμοποιούν οι υδραυλικοί στις βρύσες...ελάχιστο και μετά πάει σφιχτά και δεν τζογαρει μάλλον λόγω ελαστικότητας.
 
Για κολλα αν θες δοκιμασε αρχικα κατι μαλακό, μπορεί να αρκεί και να μη χρειαστεί να σπασεις μια πιο δυνατη κολλα αργοτερα οταν θα θες να ξεβιδωσεις την βιδα. Εγω προσωπικά θα εβαζα μια σταλιά φλαντζόκολλα οπως αναφερθηκε ή βενζινόκολλα.
 
Για κολλα αν θες δοκιμασε αρχικα κατι μαλακό, μπορεί να αρκεί και να μη χρειαστεί να σπασεις μια πιο δυνατη κολλα αργοτερα οταν θα θες να ξεβιδωσεις την βιδα. Εγω προσωπικά θα εβαζα μια σταλιά φλαντζόκολλα οπως αναφερθηκε ή βενζινόκολλα.
Βεντζινοκολα θα έλεγα κ εγώ πολύ καλή ελαστικότητα!
 
Εγω δεν αλλαξοπιστησα φιλε Μητσο εχω αλλες τρις benelli και παλι στο beretta group ειμε ειτε το ενα ειτε το αλλο η μαμα beretta κονομαει
Η οπτιμα η 2 είναι από τις καλύτερες κανες φιλε. Καλορίζικο το όπλο. Καλαμπούρι κάνουμε πάντα. Γνώμη μου είναι ότι το κοντάκι κ η τεχνική πάνω από όλα. Μου έχει φύγει η τρέλα με τα τουφέκια
 
Τελικά όσο δεν εχει κυνήγι, θα "αναβαθμίζουμε" τον εξοπλισμό για να περνάει η ώρα...
"Πήραμε" το mid bead για την supersport, και περιμένουμε το φιλαράκι να κατέβει απο θεσσαλονικη για να το βιδώσουμε στη ρίγα.
80127557_1029937564005285_7573493889495990272_n.jpg
 
Η οπτιμα η 2 είναι από τις καλύτερες κανες φιλε. Καλορίζικο το όπλο. Καλαμπούρι κάνουμε πάντα. Γνώμη μου είναι ότι το κοντάκι κ η τεχνική πάνω από όλα. Μου έχει φύγει η τρέλα με τα τουφέκια
Μητσο ειμαι μεγαλος καλαμπουρτζης να ξερεις απλα βαριεμε και ειθελα κατι αλλο που δν ειχα το κοντακι ομως ειναι νομος εγω πλεων βλεπω τουσ αυλους τσοκ και τετια σα μια απλη σωληνα που πεταει μια χουφτα σκαγια το θεμα ειναι που τα πεταει!!!
 
Τελικά όσο δεν εχει κυνήγι, θα "αναβαθμίζουμε" τον εξοπλισμό για να περνάει η ώρα...
"Πήραμε" το mid bead για την supersport, και περιμένουμε το φιλαράκι να κατέβει απο θεσσαλονικη για να το βιδώσουμε στη ρίγα.
80127557_1029937564005285_7573493889495990272_n.jpg
Ρε Ηλια μη το βαζεις το σπυρακι το ρημαδι
 
Ρε Ηλια μη το βαζεις το σπυρακι το ρημαδι
Τόλη μεσα σε 2 μηνες αλλαξα γνωμη 15 φορες για το αν θα το βάλω..θα το βαλω για να μου φύγει η φαγούρα..θα βγω ενα περπατητο σε τσιχλοκοτσιφα για να ρίξω μερικες τουφεκιες να δω αν με ενοχλει και θα δω αν το αφησω...παντως δεν νομιζω να με ενοχλησει μιας και οταν επομίζω ουτε το κόκκινο σκοπευτικό "δεν βλέπω"...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top