Baikal Team

Αν θυμαμαι καλα απο το δικο μου ΜΡ27 δεν ειναι βαμμενο. Εχω τριψει ετσι το σιδερο της παπιας απο δυο δικανα και δεν επαθαν τιποτα. Οταν λεμε λαδωμα εννοουμε περασμα με ενα λαδψμενο πανι και μετα σκουπισμα να μη μεινει τιποτα. Το μεταλλο θα εχει το προστατευτικο φιλμ που απαιτειται.
Πάντως χθες που δοκίμασα με έναν μαγνήτη την τράβηξε σαν το καλύτερο σίδερο την βάση!!!
Σιγά μην έβαζαν οι Ρώσοι ατσάλι.
 
Λευτέρη είναι ατσάλι. Όλο το όπλο
Και πολύ καλής ποιότητας μάλιστα. Οταν του έφτιαχνα τα ξύλινα, είχα τροχίσει ένα κατσαβίδι για να χωράει ακριβώς στις εγκοπές των βιδών του αλλά, μερικές φορές μου ξέφυγε στο βίδωμα - ξεβίδωμα και σε άλλα μέταλλα θα έκαμνε γρατζουνιά σίγουρα. Του ΤΟΖ οι επιφάνειες δεν κατάλαβαν τίποτα.
 
Και πολύ καλής ποιότητας μάλιστα. Οταν του έφτιαχνα τα ξύλινα, είχα τροχίσει ένα κατσαβίδι για να χωράει ακριβώς στις εγκοπές των βιδών του αλλά, μερικές φορές μου ξέφυγε στο βίδωμα - ξεβίδωμα και σε άλλα μέταλλα θα έκαμνε γρατζουνιά σίγουρα. Του ΤΟΖ οι επιφάνειες δεν κατάλαβαν τίποτα.
Για το baikal μιλαει ο Λευτερης. Αλλα ισχυουν τα ιδια με το TOZ
 
Καινουργιο ΤΟΖ????

Εκτός του ότι είναι ποιο ελαφρύ από το παλιό τοζ 34 (3,050) δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορα.
Να μου πεις 250γρ δεν είναι κ αμελητέο, ελπίζω να το φέρουν κ στη Ελλάδα κ σε 4* 2* όπως το παλιό!
 
Εκτός του ότι είναι ποιο ελαφρύ από το παλιό τοζ 34 (3,050) δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορα.
Να μου πεις 250γρ δεν είναι κ αμελητέο, ελπίζω να το φέρουν κ στη Ελλάδα κ σε 4* 2* όπως το παλιό!
Ημουν στο τσακ πριν κανα χρονο να παρω ενα
 
Υπάρχει κάποιος που τα φέρνει; τιμή πόσο είχε;
Κωστα ειχε ενα ο Πλαστουργος (big hunter) στο περιστερι. Μου ειπε οτι ειναι ατουφεκιστο. Το εδινε 500 και σου εφερνε το κοντακι στα μετρα σου. Ηταν με μαυρη βαση. Δεν θυμαμαι τις συσφιξεις. Πρεπει να το εχει ακομα. Μου ειχε δειξει και ενα με πολλα σκαλισματα σκετο μπιμελο. σάυτο δε ρωτησα τιμη
 
Back
Top