Baikal Team

Μη βαλεις ντρεμελ. Δοκιμασε με ντουκοχαρτα πολυ ψιλο για αρχη και αν δεν φευγουν κατεβα σε νουμερο. Σταδιακα ανεβαινεις νουμερα μεχρι να σε ικανοποιησει το γυαλισμα. Τα ντουκοχαρτα μουσκεψε τα με νερο. Μαλακα μαλακα και σε μια γωνιτσα πρωτα να δεις τι γινεται
Μαλακας-Μαλακας;;;;;
Χαχαχαχαχαχα
 
Σε τέτοια κυνήγια είναι προτιμότερες οι καραμπίνες.
δεν θα το ελεγα! πουθενα δεν ειναι καλυτερες οι καραμπινες ,εγω εχω ριξει παρα πολλα τετοια φυσιγγια με το δυκανακι μου γιατι μου "ερχεται" πολυ καλα χωρις κανενα προβλημα , εφοσον ειναι μαγκνουμ το τουφεκι δεν υπαρχει κανενα προβλημα ,και ειναι φτιαγμενο να αντεχει σε αυτες τις καταπονησεις !!
 
Και παλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατι να κάνεις τέτοιες δραστικές επεμβάσεις με ντουκοχαρτα σε ένα καινούργιο όπλο, ατουφεκιστο, εντός εγγύησης.
Προσωπικά θα το γύριζα πίσω. Δεν λείπουν από το στοκ.
Εγώ όταν πήρα το mp 27 em 1c το διάλεξα ανάμεσα σε 3 που κατέβασε ο έμπορος από το ράφι.
 
Αν δε βρεις ακρη πηγαινε παρε ψιλα ντουκοχαρτα 600 800 1000 1500 2000 και αυτη τη αλοιφη
https://dagiopoulos.gr/products/gla...254TIk2bV8BwXEN8Be93BNdKpbSKvXXRoCPWAQAvD_BwE
ειναι καμια 10αρια ευρω ολα μαζι
Μαγεία,σε λίγο θα σου στείλω φωτογραφίες από την αρχή που έκανα στο όπλο!
Με 800αρι ντουκοχαρτο.
Δευτέρα θα πάρω ακόμα ποιο ψιλό ντουκοχαρτο.
Ευχαριστώ,αν σου πω ότι μου έδωσες χαρά με την βοήθεια σου επειδή έγινε,θα το πιστέψεις;;;;
Καλή χρονιά φίλε,να είσαι καλά.
 
Μαγεία,σε λίγο θα σου στείλω φωτογραφίες από την αρχή που έκανα στο όπλο!
Με 800αρι ντουκοχαρτο.
Δευτέρα θα πάρω ακόμα ποιο ψιλό ντουκοχαρτο.
Ευχαριστώ,αν σου πω ότι μου έδωσες χαρά με την βοήθεια σου επειδή έγινε,θα το πιστέψεις;;;;
Καλή χρονιά φίλε,να είσαι καλά.
Χαίρομαι πολύ που σε βοήθησα. Αυτη τη διαδικασια την εχω κάνει αρκετες φορες. Μη ξεχνας να μουσκευεις τα ντουκοχαρτα. Μετα και ενα γυαλισμα με γκλανολ και πανι με μικροινες και θα γινει κουκλι.
 
Χαίρομαι πολύ που σε βοήθησα. Αυτη τη διαδικασια την εχω κάνει αρκετες φορες. Μη ξεχνας να μουσκευεις τα ντουκοχαρτα. Μετα και ενα γυαλισμα με γκλανολ και πανι με μικροινες και θα γινει κουκλι.
 

Attachments

  • IMG_20220101_221725.jpg
    IMG_20220101_221725.jpg
    270,6 KB · Προβολές: 58
  • IMG_20220101_221719.jpg
    IMG_20220101_221719.jpg
    200 KB · Προβολές: 54
  • IMG_20220101_221631.jpg
    IMG_20220101_221631.jpg
    185,5 KB · Προβολές: 58
  • IMG_20220101_221623.jpg
    IMG_20220101_221623.jpg
    176 KB · Προβολές: 58
Αφού το έτριψες και του έβγαλες την βαφή που είχε το ατσάλι τώρα ναι θα πρέπει να το διατηρείς λαδωμένο συνέχεια και να το προσέχεις αλλιώς θα σκουριάζει. Δεν νομίζω να ειναι stainless steel αυτό που έχει. Αν και το ασημί χρώμα που έχει μοιάζει με stainless steel δεν ξέρω αν όντως είναι. Ίσως κάποιος άλλος που γνωρίζει να βοηθήσει.
 
Αν θυμαμαι καλα απο το δικο μου ΜΡ27 δεν ειναι βαμμενο. Εχω τριψει ετσι το σιδερο της παπιας απο δυο δικανα και δεν επαθαν τιποτα. Οταν λεμε λαδωμα εννοουμε περασμα με ενα λαδψμενο πανι και μετα σκουπισμα να μη μεινει τιποτα. Το μεταλλο θα εχει το προστατευτικο φιλμ που απαιτειται.
 
Καινουργιο ΤΟΖ????

Κώστα δυστυχώς δεν βλέπω τίποτα καινούριο πέρα από την βαφή της βάσης , το λογότυπο και ίσως κάποια περισσότερη προσοχή στο σχήμα της πάπιας , τις ψάθες και τα τελειώματα. Δεν βοηθάει και η γλώσσα αλλά και ο τύπος δεν δείχνει κάποια ενδιαφέροντα σημεία όπως, το πλάι των καννών εκεί που αναγράφονται οι πιέσεις και τα τσοκ - τα τσοκ μάλλον τα λέει δια ζώσης αλλά ... -. Επίσης η δοκιμή θα έπρεπε να ξέρουμε σε τι απόσταση γίνεται αλλά και ο στοχος θα έπρεπε να είναι στο ύψος των ματιών και όχι τόσο χαμηλά . Μπορεί να βγαίνουν λάθος συμπεράσματα για το αν χαμηλο - ψηλο- τουφεκάνε τα όπλα. Ετσι φάνηκε ότι το ΙΖ27 ψηλοτουφεκάει και το ΤΟΖ λίγο χαμηλοτουφεκάει αλλά αν ο στόχος ήταν στο ύψος των ματιών μπορεί να είχαμε άλλη εικόνα. Αν κάποιος συνάδελφος κατέχει τα ρώσικα και μπόρεσε να καταλάβει κάτι από τα παραπάνω ευχαρίστως να τον ακούσουμε γιατί βλέπω ότι είμαστε αρκετοί εδώ μέσα που το γουστάρουμε αυτό το όπλο.

ΥΓ Ας μην μένει ασημείωτο ότι στην συσκευασία μέσα εμπεριέχονται και τα δύο εφεδρικά ελατήρια . Κάτι λέει αυτό.
 
Όπως τα λες είναι. Εγω του εβαλα και αυτοματη μεταφραση αγγλικα αλλα δεν ελεγε πολλα. Ποιος τα αντιπροσώπευε στην Ελλάδα? Γιατι σταματησαν?
Νομίζω ήταν η ΚΑΛΚΟ χωρίς να είμαι σίγουρος. Και είχα την εντύπωση ότι σταμάτησε το εργοστάσιο να τα βγάζει αλλά, απ' ότι φαίνεται το εργοστάσιο τα βγάζει αλλά εδώ δεν έρχονται. Ισως η χαμηλή τιμή δεν αφήνει πολλά περιθώρια κέρδους και δεν ενδιαφέρονται.
 
Back
Top