Baikal Team

Φανη καλορίζικη η Ρωσίδα...hunter.

ενα βιντεάκι βρήκα μελέτησε το και θα σε βοηθήσει..


έχει πολλά στο διαδίκτυο..

εγώ σήμερα έλυσα πρώτη φορά 8 χρόνια όπλο..τόσα χρόνια μόνο κάνη καθάριζα..βέβαια δεν έριχνε το όπλο ιδιαίτερα..
 
Και τι προτείνετε για καθαρισμό και λιπανση;σας έχω πρήξει λίγο παιδιά και σας ευχαριστω πολύ όλους
Φιλαράκι καλορίζικο πήγαινε στην σελίδα 14 στην ενότητα λάδια καθαρισμού,και θα βρεις αυτό που ζητάς προσωπικά χρησιμοποιώ σοναχ μετά από κάθε εξόρμηση και g96 για αποθήκευση.Επειδη είχα το όπλο μην φοβάσαι εμπλοκές θα στρώσει προσοχή μόνο στο καθάρισμα της βάσης μην σου φάει τα χέρια
 
Kαι τι ξεπετάχτηκαν από μέσα??
Μια σαυρα, μια κατσαρίδα κ ένας σκίουρος?? .yelling.
Χαβαλέ κάνω......
όχι κάτι το ιδιαίτερο..αλλά είδα κάτι ψιλο ξυσίματα , θα μου πεις φυσιολογικό κινουμενα μεταλλικά μέρη..το όπλο δεν πρέπει να είχε ιδιαίτερα λαδια μεσα..μαλλον οι τεξανοί κάνανε οικονομία..

έγινε φυσιολογική λείανση

για αυτό το όπλο θέλει άνοιγμα από καινούριο..

αλλά ήμουν μικρός δεν ήξερα:cool:
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία..!
Έχει ο πατέρας μου αυτό το πλάγιο,το οποίο έχει να το χρησιμοποιήσει πααααρα πολλά χρόνια...σκέφτομαι να το πάω σε έναν οπλουργο να το συντηρήσει λίγο και να ρίξω καμία ντουφέκια..αξίζει λέτε;
 

Attachments

  • IMG_20201224_104548.jpg
    IMG_20201224_104548.jpg
    235,4 KB · Προβολές: 62
  • IMG_20201224_104620.jpg
    IMG_20201224_104620.jpg
    406,5 KB · Προβολές: 62
  • IMG_20201224_104654.jpg
    IMG_20201224_104654.jpg
    221,7 KB · Προβολές: 63
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία..!
Έχει ο πατέρας μου αυτό το πλάγιο,το οποίο έχει να το χρησιμοποιήσει πααααρα πολλά χρόνια...σκέφτομαι να το πάω σε έναν οπλουργο να το συντηρήσει λίγο και να ρίξω καμία ντουφέκια..αξίζει λέτε;
Χρονια πολλα κ γιατι να μην αξιζει απο τι φενεται το οπλο ειναι σε καλη κατασταση αν εχει καποιο τζογο οταν η κανες ειναι δεμεσνες στην βαση η δεν δουλευουν οι επικροστηρες δε νομιζω να χρειαζεσαι οπλουργο κανε ενα καλο καθαρισμο εσωτερικα τις καννες βαλε λιγο λαδη στα κλειδια κ θα ειναι ετοιμο για δοκιμη
 
Χρονια πολλα κ γιατι να μην αξιζει απο τι φενεται το οπλο ειναι σε καλη κατασταση αν εχει καποιο τζογο οταν η κανες ειναι δεμεσνες στην βαση η δεν δουλευουν οι επικροστηρες δε νομιζω να χρειαζεσαι οπλουργο κανε ενα καλο καθαρισμο εσωτερικα τις καννες βαλε λιγο λαδη στα κλειδια κ θα ειναι ετοιμο για δοκιμη
Τζόγο όχι δεν έχουν καθόλου οι κάννες,πριν δύο χρόνια είχα ρίξει 2 φυσίγγια..θα το πάω αν είναι στον οπλουργο να του ρίξει και αυτός μια καλύτερη μάτια και να του κάνει ένα καλό καθάρισμα!
 
Το ίδιο έχουμε κ μια χαρά το βλέπω... Τι παραπανω θα του κάνει ο οπλουργος αφου δεν έχει κάποιο προβλημα που να χρειάζεται την βοήθεια του?
Ένα καλό καθαρισμα μπορεις να του το κάνεις κ εσυ...ειναι μια απλή διαδικασια..
Επιβάλλεται να αφαιρεθεί το κοντακι για να ελεγξεις κ αν χρειαστεί να καθαρίσεις τον μηχανισμό εσωτερικά μιας κ έχει να χρησιμοποιηθεί χρόνια όπως λες..
 
Τζόγο όχι δεν έχουν καθόλου οι κάννες,πριν δύο χρόνια είχα ρίξει 2 φυσίγγια..θα το πάω αν είναι στον οπλουργο να του ρίξει και αυτός μια καλύτερη μάτια και να του κάνει ένα καλό καθάρισμα!
αν σε κανει να νιωθεις πιο ασφαλείς να το πας
 
Το ίδιο έχουμε κ μια χαρά το βλέπω... Τι παραπανω θα του κάνει ο οπλουργος αφου δεν έχει κάποιο προβλημα που να χρειάζεται την βοήθεια του?
Ένα καλό καθαρισμα μπορεις να του το κάνεις κ εσυ...ειναι μια απλή διαδικασια..
Επιβάλλεται να αφαιρεθεί το κοντακι για να ελεγξεις κ αν χρειαστεί να καθαρίσεις τον μηχανισμό εσωτερικά μιας κ έχει να χρησιμοποιηθεί χρόνια όπως λες..
Θέλω να το πάω στον οπλουργο γιατί βλέπω ένα μικρό βαθούλωμα στην δεξιά κάννη..και μιας και θα το πάω,θα του πω να το λύσει όλο και να ρίξει και στον μηχανισμό μια ματιά Τάσο..ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας!
 
Θέλω να το πάω στον οπλουργο γιατί βλέπω ένα μικρό βαθούλωμα στην δεξιά κάννη..και μιας και θα το πάω,θα του πω να το λύσει όλο και να ρίξει και στον μηχανισμό μια ματιά Τάσο..ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας!
Για στείλε φωτό από το βαθούλωμα για εκπαιδευτικούς λόγους ....
 
Καλησπέρα και πάλι παιδιά καθάρισα την μπαικαλ και τώρα όλα μια χαρά προς το παρών..μόνο μία ερώτηση έβαλα το βραστό νερό και μετά την άφησα να στεγνώσει μόνη της η κάννη χωρίς να την σκουπίσω...θα έχει κάποιο πρόβλημα;
 
Καλησπέρα και πάλι παιδιά καθάρισα την μπαικαλ και τώρα όλα μια χαρά προς το παρών..μόνο μία ερώτηση έβαλα το βραστό νερό και μετά την άφησα να στεγνώσει μόνη της η κάννη χωρίς να την σκουπίσω...θα έχει κάποιο πρόβλημα;
Σκούπισε τη με ένα πανι και μετά λαδακι....
 
Καλησπέρα και πάλι παιδιά καθάρισα την μπαικαλ και τώρα όλα μια χαρά προς το παρών..μόνο μία ερώτηση έβαλα το βραστό νερό και μετά την άφησα να στεγνώσει μόνη της η κάννη χωρίς να την σκουπίσω...θα έχει κάποιο πρόβλημα;
Το βραστό νερό τι το ήθελες ;
 
Κάπου το είχα διαβάσει κι εγώ ότι το πλύσιμο με ζεστό νερό αδρανοποιεί τις βαφές η κάτι τέτοιο....δεν το δοκίμασα ποτέ σε κανένα από τα όπλα μου....
Πιεστικό με ζεστό νερό και σαπούνι ...
Βρε θα μας τρελάνετε ;;;
 
Back
Top