Ata Arms Team

Έχω την εντύπωση ότι το κοντάκι είναι κοντό
Ίσως.....

Αν ένα κοντάκι είναι κοντό τι πρόβλημα θα δημιουργούσε;

Ρωτάω για να δω αν έχουμε και δεύτερο στοιχείο εκτός της
Ένα κοντό κοντάκι κλωτσαει περισσότερο και προκαλεί πιο βιαστικές κινήσεις. Πάντως το δικό σου δεν μοιάζει κοντό, αν και θα ήταν πιο εύκολο να κρίνω αν σε έβλεπα από την δεξιά μεριά.


Αν εννοείς τι άλλο φαίνεται στην εικόνα, έχεις λάθη στο κράτημα της λαβής, στην γωνία του κεφαλιού και στην ισορροπία της στάσης.
Το όπλο δεν με κλωτσάει καθόλου οπότε μάλλον δεν είναι κοντό.

Επίσης η κίνηση μου κάποιες φορές είναι βιαστική αλλά μόνο όταν μιλάμε για πολύ γρήγορες βολές όπου δεν έχω χρόνο για ομαλή επωμιση.

Όταν έχω το χρόνο δεν κάνω βιαστικές κίνησεις.

Στη φωτο δεν έχω μία πραγματική επωμιση.
Έχω στηθεί για να βγάλω τη φωτο.
Υποθέτω όπως όταν Ρίχνω πραγματικά δεν είμαι έτσι.

Ίσως έχω καλύτερα στοιχεία σε μια πραγματική βολή αλλά ίσως έχω και χειρότερα από την φωτο.

Δεν με έχει δει κάποιος δάσκαλος οπότε δεν ξέρω.

Αυτό που ξέρω είναι ότι συνήθως είμαι ευχαριστημένος και γι αυτό δεν πολύ ασχολουμε με φυσίγγια και τσοκς.

Χάνω βολές με αυξημένη δυσκολία και σπανιότερα εύκολες ή λίγο πιο δύσκολες τουφεκιες.
 
Οι Τούρκοι φτιάχνουν όπλα και εμείς που ηγούμαστε της 4ης βιομηχανικής επανάστασης δεν φτιάχνουμε ούτε βίδα. Μας αρέσουν τα pass.
Γενικως την Ελλαδα ΔΕΝ την θελουν να ηγείται...
Σε αλλο αιώνα όμως, με σωστους κυβερνώντες, θα .sex hard. (με) κράτοι....
 
Αυτό το δε θέλουν να ηγείται που λέμε πάντα εξαρτάται πάντα από τους εδώ όταν θέλεις αυτούς που θέλεις αυτά παίρνεις δυστυχώς αυτό το τσουκάλι βγάζει αυτό το φαι που από ότι φένεται το 50% του λαού δεν το ενδιαφέρει καν το υπόλοιπο 50% του 50 που απόμεινε του αρέσει το ίδιο φαι και μένει ένα 25% και λιγότερο του συνόλου που σκέφτεται κάπως τι μπορεί να αλλάξει πράγμα που δεν αρκεί .Άρα να είμαστε και ικανοποιημένοι να λέτε γιατί θα έρθουν και χειρότερα αλλά δυστυχώς θα αφορούν μόνο τους Έλληνες και σκεπτόμενους που είναι ίσα με 15% του συνόλου και πολύ λέω .Επομένως μια χαρά είμαστε έτσι θέλουμε να κλέβουμε τουρίστες και να κάνουμε πλιάτσικο μεταξύ μας όταν δεν έχει τουρίστες επομένως γιατί φταίνε οι Τούρκοι οι Γερμανοί οι Άγγλοι κτλ .Εξαλου ότι πετύχαμε να γίνουνε άχρηστοι μόνοι μας το πετύχαμε επειδή κοίτα ο καθένας όσους κλείνει η πόρτα του .Μη περιμένει λοιπόν κανείς να κατασκευαστεί κάτι εδώ ποτέ εκτός από νοικιαζομενα δωμάτια.
 
Οι Τούρκοι φτιάχνουν όπλα και εμείς που ηγούμαστε της 4ης βιομηχανικής επανάστασης δεν φτιάχνουμε ούτε βίδα. Μας αρέσουν τα pass.
Φίλε αυτή η ηττοπάθεια και το κλάμα πρέπει κάπου να σταματήσει παράγουμε και εμείς και πολύ καλύτερα πράγματα από τους Τούρκους μπορεί να φτιάζουν λειοκανα και αεροβόλα αλλά εμείς φτιάζουμε τα καλύτερα σκάφη ταχείας επέμβασης στον κόσμο που τα χρησιμοποιούν όλες οι ακτοφυλακες σε πολύ δύσκολα μέρη επίσης φτιάζουμε πύργους τελευταίας τεχνολογίας των leo στη Θεσσαλονίκη οπότε ας αφήσουμε την προπαγάνδα των εχθρών μας
 
Φίλε αυτή η ηττοπάθεια και το κλάμα πρέπει κάπου να σταματήσει παράγουμε και εμείς και πολύ καλύτερα πράγματα από τους Τούρκους μπορεί να φτιάζουν λειοκανα και αεροβόλα αλλά εμείς φτιάζουμε τα καλύτερα σκάφη ταχείας επέμβασης στον κόσμο που τα χρησιμοποιούν όλες οι ακτοφυλακες σε πολύ δύσκολα μέρη επίσης φτιάζουμε πύργους τελευταίας τεχνολογίας των leo στη Θεσσαλονίκη οπότε ας αφήσουμε την προπαγάνδα των εχθρών μας
Ποια προπαγάνδα μήπως ζεις σε άλλη χώρα ή ζεις και εσύ στην 4 βιομηχανική επανάσταση. Έχουμε κρυφή βιομηχανία και δεν το ξέρουμε και δεν είναι ηττοπάθεια η πραγματικότητα είναι. Στην υπογραφή τριών συμβάσεων για την προμήθεια 31 περιπολικών σκαφών και τριών ταχυπλόων του λιμενικού σώματος, συνολικού ύψους 14.372.700 ευρώ, προχώρησε το υπουργείο Ναυτιλίας με την εταιρεία «VIKING NORSAFE LIFE-SAVING EQUIPMENT ΕΛΛΑΣ».

Η Norsafe είναι ο παγκόσμιος ηγέτης στην αγορά συστημάτων θαλάσσιας διάσωσης για τις εμπορικές και υπεράκτιες αγορές. Η Norsafe έχει αναπτυχθεί ραγδαία τα τελευταία 25 χρόνια – από μια μικρή νορβηγική εταιρεία σε πολυεθνικό όμιλο, με παγκόσμια παρουσία.
Η στρατηγική της Norsafe είναι να σχεδιάζει και να αναπτύσσει προϊόντα υψηλής ποιότητας σε διαβούλευση με ευρείες ομάδες συμπεριλαμβανομένων πελατών, τελικών χρηστών εξοπλισμού και ρυθμιστικών αρχών. Η Norsafe ήταν η πρώτη ευρωπαϊκή εταιρεία κατασκευής σωσίβων λέμβων που επένδυσε σε πλήρεις εγκαταστάσεις παραγωγής στην Κίνα. Η Norsafe διαθέτει επίσης μια πλήρη μονάδα παραγωγής στην Ελλάδα και ένα προηγμένο εργοστάσιο παραγωγής davit στα δυτικά της Νορβηγίας. Αυτές οι ευκαιρίες παραγωγής επιτρέπουν στη Norsafe να μειώσει το συνολικό κόστος για τους πελάτες μας, διατηρώντας παράλληλα τον αυστηρό ποιοτικό μας έλεγχο.
Τι είπες παράγεις .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Ποια προπαγάνδα μήπως ζεις σε άλλη χώρα ή ζεις και εσύ στην 4 βιομηχανική επανάσταση. Έχουμε κρυφή βιομηχανία και δεν το ξέρουμε και δεν είναι ηττοπάθεια η πραγματικότητα είναι. Στην υπογραφή τριών συμβάσεων για την προμήθεια 31 περιπολικών σκαφών και τριών ταχυπλόων του λιμενικού σώματος, συνολικού ύψους 14.372.700 ευρώ, προχώρησε το υπουργείο Ναυτιλίας με την εταιρεία «VIKING NORSAFE LIFE-SAVING EQUIPMENT ΕΛΛΑΣ».

Η Norsafe είναι ο παγκόσμιος ηγέτης στην αγορά συστημάτων θαλάσσιας διάσωσης για τις εμπορικές και υπεράκτιες αγορές. Η Norsafe έχει αναπτυχθεί ραγδαία τα τελευταία 25 χρόνια – από μια μικρή νορβηγική εταιρεία σε πολυεθνικό όμιλο, με παγκόσμια παρουσία.
Η στρατηγική της Norsafe είναι να σχεδιάζει και να αναπτύσσει προϊόντα υψηλής ποιότητας σε διαβούλευση με ευρείες ομάδες συμπεριλαμβανομένων πελατών, τελικών χρηστών εξοπλισμού και ρυθμιστικών αρχών. Η Norsafe ήταν η πρώτη ευρωπαϊκή εταιρεία κατασκευής σωσίβων λέμβων που επένδυσε σε πλήρεις εγκαταστάσεις παραγωγής στην Κίνα. Η Norsafe διαθέτει επίσης μια πλήρη μονάδα παραγωγής στην Ελλάδα και ένα προηγμένο εργοστάσιο παραγωγής διαβάζεις davit στα δυτικά της Νορβηγίας. Αυτές οι ευκαιρίες παραγωγής επιτρέπουν στη Norsafe να μειώσει το συνολικό κόστος για τους πελάτες μας, διατηρώντας παράλληλα τον αυστηρό ποιοτικό μας έλεγχο.
Τι είπες παράγεις .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Αυτά εμείς τα φτιαζουμε ξύπνα διαβάζεις και δεν ξέρεις τι διαβάζεις χρόνια πολλά κιόλας
 
άλλος κοιμάται όρθιος μικρέ
https://rafnar.com/about-rafnar/

Rafnar ehf. is an Icelandic company, originally founded in 2005 to develop and design the ÖK Hull, a unique hull-and-keel design capable of significantly reducing wave slamming and providing better seakeeping performance. Development of the ÖK Hull took 10 years and involved extensive cooperation with the Icelandic Coast Guard and Icelandic Search and Rescue Association.
 
Δηλώνω σίγουρος ότι αν αποχωριστώ αυτό το όπλο θα το μετανιώσω πίκρα.

Διότι ποτέ δεν είχα τέτοια ευστοχία στις βολές μου.

Πότε δεν είχα λιγότερα τραυματισμένα θηράματα.

Είναι πρακτικό.

Δεν κλωτσαει....

Έχει καλό ζύγισμα....

Και όλα αυτά μου δίνουν σιγουριά και ρίχνω χωρίς άγχος.

Σίγουρα παίζει ρόλο ότι είμαι πιο έμπειρος τώρα από ότι παλιότερα που είχα άλλα όπλα για να μην τα αδικώ... μια που με όλα ήμουν ευχαριστημένος αλλά με αυτό το όπλο νιώθω καλύτερα.

Ίσως λόγω του ότι μου έρχεται και λόγω του ότι είναι απόλυτα πρακτικό για τα δικά μου γούστα.
1000002062.jpg
 
Ζητούσα τα μεγάλα τα κυνήγια
κι όπως δεν ήμουν μάγκας και νταής
περνούσα τα δικά σου δικαστήρια
αφού στον Άδη μέσα θα με βρεις
να με δικάσεις πάλι με μαρτύρια
και σαν κακούργο να με τιμωρείς...
Κι όπως θα παίρνω τις στροφές
Εσύ αν θέλεις κοίταζε με
Τα μάτια σου δύο μαχαιριές
Κι εκεί επάνω στο χορό
Αποτελείωσε με
ΔΏΣΕ
 
Back
Top