Ata Arms Team

Στέλιο θυμάσαι που είχα το ίδιο. Φέτος το έστειλα.
Έβγαλε ένα πρόβλημα . Έπεφταν και οι δύο βελόνες ταυτόχρονα.
Σέρβις, ανταλλακτικά, επισκευές που γίνονται στα ΑΤΑ; Το διπλό τουφεκισμα είναι το πρόβλημα των μονοσκανδαλων δικανων μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες .
 
Σέρβις, ανταλλακτικά, επισκευές που γίνονται στα ΑΤΑ; Το διπλό τουφεκισμα είναι το πρόβλημα των μονοσκανδαλων δικανων μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες .
Να ρωτήσω κάτι....Μπορεί να ευθύνεται για το διπλοτουφεκισμα το να μην Ρίχνουμε τις σφυρες;

Η είναι άσχετο το ένα με το αλλο;
 
Να ρωτήσω κάτι....Μπορεί να ευθύνεται για το διπλοτουφεκισμα το να μην Ρίχνουμε τις σφυρες;

Η είναι άσχετο το ένα με το αλλο;
Σε αυτή τη περίπτωση πιο πολύ βλέπω εξασθένηση ελατηρίων.Στη διπλό τουφεκιά εγώ θα έκανα ένα καλό πλύσιμο στον μηχανισμό με καθαρή βενζίνη και ελαφριά λίπανση με λάδι που δεν πήζει.Αν συνεχίζει να το κάνει τότε στον οπλουργο σε συνενόηση με τον αντιπρόσωπο γιατί κάποιο εξάρτημα θα έχει φθορά ,η κάποια ρύθμιση χρειάζεται από αυτόν που γνωρίζει το όπλο.
 
εριχνες πολλα φυσιγγια?
Ναι το έπαιρνα για τσίχλες και είχαμε καλή χρονιά πέρυσι. Έριχνα από 28 gr μέχρι 32 gr.
Μου το έκανε πολλές φορές. Το έστειλα σε οπλουργό αλλά και πάλι δεν. Τελικά το ξαπόστειλα.
 
Σέρβις, ανταλλακτικά, επισκευές που γίνονται στα ΑΤΑ; Το διπλό τουφεκισμα είναι το πρόβλημα των μονοσκανδαλων δικανων μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες .
Άστο μην το ψάχνεις. εγώ το έστειλα σε δικό μου οπλουργό. Πολύ καλός επαγγελματίας. Συμβαίνει μόνο στα φτηνά sp. Χρόνια κυνηγώ με δίκανα και δεν μου έτυχε άλλη φορά.
 
Σε αυτή τη περίπτωση πιο πολύ βλέπω εξασθένηση ελατηρίων.Στη διπλό τουφεκιά εγώ θα έκανα ένα καλό πλύσιμο στον μηχανισμό με καθαρή βενζίνη και ελαφριά λίπανση με λάδι που δεν πήζει.Αν συνεχίζει να το κάνει τότε στον οπλουργο σε συνενόηση με τον αντιπρόσωπο γιατί κάποιο εξάρτημα θα έχει φθορά ,η κάποια ρύθμιση χρειάζεται από αυτόν που γνωρίζει το όπλο.
Στέλιο τα κάναμε όλα. Καθάρισμα με βενζίνη όλη την σκανδάλη,αλλά και πάλι δεν . Μου το έκανε πάλι αρκετές φορές. Εντ μεταξύ όλα τα εξαρτήματα ήταν σε εξαιρετική κατάσταση. Τεσπα δεν το ξανα έπιασα στα χέρια μου.
 
Σέρβις, ανταλλακτικά, επισκευές που γίνονται στα ΑΤΑ; Το διπλό τουφεκισμα είναι το πρόβλημα των μονοσκανδαλων δικανων μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες .
Έτσι. Εμένα το SKB 605, ύστερα από 16 χρόνια και σίγουρα πάνω από 50 χιλιάδες φυσίγγια, φέτος μου διπλοτουφέκισε 2-3 φορές, και μάλιστα με φυσίγγια 24 γρ. στο σκοπευτήριο. Το έλυσα, το εξέτασα, βρήκα το σημείο του "προβλήματος", το λιμάρισα λίγο ... και δεν το ξανάκανε. Κι έχω ρίξει από τότε πάνω από 1000 φυσίγγια, τελειώνω ήδη την 5η κούτα NSi Japan Skeet !!!
 
Σε αυτή τη περίπτωση πιο πολύ βλέπω εξασθένηση ελατηρίων.Στη διπλό τουφεκιά εγώ θα έκανα ένα καλό πλύσιμο στον μηχανισμό με καθαρή βενζίνη και ελαφριά λίπανση με λάδι που δεν πήζει.Αν συνεχίζει να το κάνει τότε στον οπλουργο σε συνενόηση με τον αντιπρόσωπο γιατί κάποιο εξάρτημα θα έχει φθορά ,η κάποια ρύθμιση χρειάζεται από αυτόν που γνωρίζει το όπλ

Έτσι. Εμένα το SKB 605, ύστερα από 16 χρόνια και σίγουρα πάνω από 50 χιλιάδες φυσίγγια, φέτος μου διπλοτουφέκισε 2-3 φορές, και μάλιστα με φυσίγγια 24 γρ. στο σκοπευτήριο. Το έλυσα, το εξέτασα, βρήκα το σημείο του "προβλήματος", το λιμάρισα λίγο ... και δεν το ξανάκανε. Κι έχω ρίξει από τότε πάνω από 1000 φυσίγγια, τελειώνω ήδη την 5η κούτα NSi Japan Skeet !!!
Εντάξει για το SKB μιλάς και μετά από τόσα χρόνια.
Εδώ μιλάμε για ένα χρόνο όπλο με λίγα φυσίγγια στο ενεργητικό του.
 
Back
Top