Ata Arms Team

Το δίκανο τους κάνει τρελλές πωλήσεις Αγγλία. Αμερική κυκλοφορεί ως weatheby orion
Φίλε μου κάθε φορά που κυνηγάω με το ατα με αφήνει με το στόμα ανοιχτό.

Έχω κάνει τις καλύτερες μου τουφεκιες.
Δεν ξέρω αν συμβαίνει αυτό λογο του ότι είμαι πιο έμπειρος.

Με άφηνει με το στόμα ανοιχτό.

Κι έπειτα η απλότητα του και ότι δε με ενοχλεί το παραμικρό.

Για παράδειγμα το 391 που Είχα ήταν ένα πολύ καλό οπλο αλλά αυτή την κάπνα δεν την ήθελα Με έκανε και βλαστημουσα.

Η Μοντεφελτρο ήταν επίσης καλό οπλο αλλά για να αδειάσω με τα γάντια πάλι βλαστημουσα.

Το elos είναι ένα καλό οπλο αλλά ούτε αυτό δεν είναι τόσο εύκολο στη χρήση του όσο το ατα.

Λύνει και δένει Όχι τόσο εύκολα.

Δεν μπορώ να το γεμίσω τόσο γρήγορα.
Κλωτσάει και κάπως παραπάνω λόγω πέλματος και βάρους.

Το ατα είναι τέλειο και απλό σε όλα.

Στο λύσε δεσε...Στο καθάρισμα...Στην απλότητα...Στις τουφεκιες σε όλα αψογο.

Και φυσικά πιο φθηνο.

Κι επειδή το συγκρίνω με ανόμοια όπλα απλώς σε εμένα που είμαι ένας παράξενος άνθρωπος που πάντα κάτι με ενοχλεί δεν με ενοχλεί τίποτα.

Ίσως μόνο που είναι πιο βαρύ και αυτό μόνο στην πέρδικα.

Αυτά από μένα.
 
Και οι Κινέζοι έτσι ξεκίνησαν και κοροϊδεύαμε όλοι και έχουν καταλάβει τον κόσμο τουλάχιστον οικονομικά και σε λίγο και στα υπόλοιπα αλλά συνεχίζουν να μη βάζουν μυαλό οι εταιρίες όπου πιο φθηνά εκεί, βλέπω σε βάθος χρόνου τους Τούρκους να σβήνουν τους Ιταλούς από το χάρτη από τη μαλάκια των βιομηχανιών που κοιτάνε μόνο κέρδος.Ας συνεχίσουν έτσι όπλο στο 1500€ + και οι τουρκοι στο ένα τρίτο της τιμής και μόλις διαπιστωθεί η αξιοπιστία των τουρκικών θα δείτε που θα πάνε τα ιταλικά.
 
Και οι Κινέζοι έτσι ξεκίνησαν και κοροϊδεύαμε όλοι και έχουν καταλάβει τον κόσμο τουλάχιστον οικονομικά και σε λίγο και στα υπόλοιπα αλλά συνεχίζουν να μη βάζουν μυαλό οι εταιρίες όπου πιο φθηνά εκεί, βλέπω σε βάθος χρόνου τους Τούρκους να σβήνουν τους Ιταλούς από το χάρτη από τη μαλάκια των βιομηχανιών που κοιτάνε μόνο κέρδος.Ας συνεχίσουν έτσι όπλο στο 1500€ + και οι τουρκοι στο ένα τρίτο της τιμής και μόλις διαπιστωθεί η αξιοπιστία των τουρκικών θα δείτε που θα πάνε τα ιταλικά.
Ισχύει αλλά όχι για Ελλάδα.Το berettobenelli είναι βαθειά ριζομένο στο dna μας.Παμε σε safe επιλογές πάντα γιατί η αλλαγή μας ξενίζει.
Λογικό βέβαια αν σκεφτούμε τα οικονομικά του καθενός ότι δεν παίρνει για δοκιμές.
Ειδικά για τούρκικο.
Και μην πάμε τώρα σε κάλτσες και ρούχα κτλ γιατί άμα είναι έτσι πρέπει να μείνουμε ξεβρακωτοι.
 
Και οι Κινέζοι έτσι ξεκίνησαν και κοροϊδεύαμε όλοι και έχουν καταλάβει τον κόσμο τουλάχιστον οικονομικά και σε λίγο και στα υπόλοιπα αλλά συνεχίζουν να μη βάζουν μυαλό οι εταιρίες όπου πιο φθηνά εκεί, βλέπω σε βάθος χρόνου τους Τούρκους να σβήνουν τους Ιταλούς από το χάρτη από τη μαλάκια των βιομηχανιών που κοιτάνε μόνο κέρδος.Ας συνεχίσουν έτσι όπλο στο 1500€ + και οι τουρκοι στο ένα τρίτο της τιμής και μόλις διαπιστωθεί η αξιοπιστία των τουρκικών θα δείτε που θα πάνε τα ιταλικά.
φιλεμου γιαννη ξεκιναω μια κουβεντα μαζισου χωρις να παρεξιγηθουμε ;) για τους κινεζους ασεεεεε σαβουρες ολα τους,, η τουρκαλαδες ζβηνουνε σιγα σιγα παρα μωνο λεζαντααααα και φουλλλλ γλυψιμοοο παγκοσμιοςςς ωσο για τους ιταλους ειχανε και εχουνε τουφεκια καλααα και ενταξη ρε φιλε πηρανε χαμπαρι και αυτη τον ανταγωνιζμω και ριχνουν τιμεςςςς, και σαβουρια οπλα δεν αγωραζης απο αυτους,,ΥΓ και αυτη εχουνε αφυση ονωμα mafiozoooo ;)
.sarcastic.
 
Δεν είναι το θέμα αν είναι καλά, λειτουργικά, εύχρηστα κτλ, το θέμα είναι αν είναι ασφαλή, και εγώ προσωπικά την ασφάλεια μου, δεν την εμπιστεύομαι σε Τούρκο, όχι γιατί είναι Τούρκος, αλλά γιατί δεν ξέρω αν όντος φτιάχνει ασφαλή οπλα ή απλά παίρνει έναν νερό σωλήνα και τον κάνει όπλο
 
φιλεμου γιαννη ξεκιναω μια κουβεντα μαζισου χωρις να παρεξιγηθουμε ;) για τους κινεζους ασεεεεε σαβουρες ολα τους,, η τουρκαλαδες ζβηνουνε σιγα σιγα παρα μωνο λεζαντααααα και φουλλλλ γλυψιμοοο παγκοσμιοςςς ωσο για τους ιταλους ειχανε και εχουνε τουφεκια καλααα και ενταξη ρε φιλε πηρανε χαμπαρι και αυτη τον ανταγωνιζμω και ριχνουν τιμεςςςς, και σαβουρια οπλα δεν αγωραζης απο αυτους,,ΥΓ και αυτη εχουνε αφυση ονωμα mafiozoooo ;)
.sarcastic.
Δεν συζητάμε περί παρεξηγεσεως αλλά πληροφορουμε οτι πολλά εργοστάσια τους κατασκευάζουν και πυροβόλα ,άρα τεχνογνωσία υπάρχει και είναι θέμα χρόνου να υπάρξει και αξιοπιστία διότι δίνουν μεγάλο βάρος από ότι φαίνεται στην οπλοβιομηχανια και όπλα φθηνά και αξιόπιστα είναι θέμα χρόνου έτσι όπως εξελισεται οικονομικά ο κόσμος να προτιμούνται.Ασχετως αν κάποιοι λόγο αντίληψης δεν θα πάρουν ποτέ.
 
Ισχύει αλλά όχι για Ελλάδα.Το berettobenelli είναι βαθειά ριζομένο στο dna μας.Παμε σε safe επιλογές πάντα γιατί η αλλαγή μας ξενίζει.
Λογικό βέβαια αν σκεφτούμε τα οικονομικά του καθενός ότι δεν παίρνει για δοκιμές.
Ειδικά για τούρκικο.
Και μην πάμε τώρα σε κάλτσες και ρούχα κτλ γιατί άμα είναι έτσι πρέπει να μείνουμε ξεβρακωτοι.
Μην κοιτάς που εδώ μέσα γράφουν μόνο berettobenelli με καμάρι ,είναι σίγουρο ότι έχουν πουληθεί αρκετά όπλα στην Ελλάδα μπορεί και χιλιάδες ,έγινε κάποιο ατύχημα; Είδαμε να βγαίνουν στο car όσο όσο ;Μιλάω πάντα για πιο πρόσφατα μοντέλα.Εμπλοκες παθαίνουν και οι καλύτερες οικογένειες , αστοχίες ,λάθος συντήρηση , κακά φυσίγγια.
 
Δεν συζητάμε περί παρεξηγεσεως αλλά πληροφορουμε οτι πολλά εργοστάσια τους κατασκευάζουν και πυροβόλα ,άρα τεχνογνωσία υπάρχει και είναι θέμα χρόνου να υπάρξει και αξιοπιστία διότι δίνουν μεγάλο βάρος από ότι φαίνεται στην οπλοβιομηχανια και όπλα φθηνά και αξιόπιστα είναι θέμα χρόνου έτσι όπως εξελισεται οικονομικά ο κόσμος να προτιμούνται.Ασχετως αν κάποιοι λόγο αντίληψης δεν θα πάρουν ποτέ.
Αρχές καί αξίες είναι κι'όχι αντίληψη .
Να δίνω λεφτά σ'αυτόν που με ξεσπίτωσε ,μου σκότωσε δικούς μου καί εξακολουθεί
να με απειλεί ;
 
Οι Τούρκοι αντιγράφουν πετυχημένα όπλα, δεν ανακαλύπτουν τον τροχό. Αυτό γίνεται και στην πολεμική βιομηχανία τους. Στις αρχές ήταν για τον π@@@τσο. Τα τελευταία χρόνια έχουν εξελιχθεί πάρα πολύ στα κυνηγετικά και αεροβόλα. Στα πολεμικά είναι ακόμα για τον π@@@τσο και θα εξακολουθήσουν να είναι.
Τα φτηνά εργατικά χέρια και οι πρώτες ύλες τους επιτρέπουν να έχουν πολύ καλες τιμες.
Έκαναν και φασον για μεγάλες εταιρίες και απόκτησαν τεχνογνωσία και μηχανήματα και αυτό ήταν.
Πάρε λοιπόν δικανακι και καραμπίνα σαν μπενελι Μπερέτα με μισή τιμή και βγαλε.
Και απ' ότι ακούω και βλέπω κάποια δεν είναι μονο απλως καλά.
Έτσι είναι η κατάσταση όπως την έχω αντιληφθεί εγώ.
 
Αρχές καί αξίες είναι κι'όχι αντίληψη .
Να δίνω λεφτά σ'αυτόν που με ξεσπίτωσε ,μου σκότωσε δικούς μου καί εξακολουθεί
να με απειλεί ;
Λάμπη συμφωνώ απόλυτα! Αλλά ρε φίλε,οι Ιταλοί μας φέρθηκαν καλύτερα;Άσε τους Γερμανούς.Ακομα μας πηδάνε.Για τους γερμανοτσολιαδες τους δικούς μας ...Με απόλυτο σεβασμό και κατανόηση.
 
Λάμπη συμφωνώ απόλυτα! Αλλά ρε φίλε,οι Ιταλοί μας φέρθηκαν καλύτερα;Άσε τους Γερμανούς.Ακομα μας πηδάνε.Για τους γερμανοτσολιαδες τους δικούς μας ...Με απόλυτο σεβασμό και κατανόηση.
Γιατί οι Άγγλοι αποικιοκράτες δια πυρός και σιδήρου ,αλλά όλοι θέλουν να σπουδάσουν καί νά εργαστούν εκεί τα δε όπλα τους,το γ@μισι από όπου και να το φας ίδιο είναι ,η μήπως όχι;
 
Γιατί οι Άγγλοι αποικιοκράτες δια πυρός και σιδήρου ,αλλά όλοι θέλουν να σπουδάσουν καί νά εργαστούν εκεί τα δε όπλα τους,το γ@μισι από όπου και να το φας ίδιο είναι ,η μήπως όχι;
Στην Κύπρο..το αίμα είναι ζεστό!
 
Back
Top