Aselkon τούρκικη καραμπίνα

Βάγγο καλημέρα έχω δύο benelli την crio και την μ2,όπως είπα σε παραπάνω μήνυμα επειδή μοιάζει με τις καινούργιες Rafaello και μόνο για αυτό το σκέφτηκα!!και ένα ακόμη πιο βασικό 2500€ δεν έχω!!!!χαχα. για αυτό την χαλβαδιασα,η benelli για μένα είναι κορυφή και σε μηχανισμό και σε ομορφιά.
Από την στιγμή που έχεις δύο benelli, δεν πιστεύω ότι αξίζει να δώσεις ούτε ένα ευρώ, για να πάρεις μία απομίμηση επειδή σου θυμίζει την benelli που θές να πάρεις αλλά κάνει 2500€
Καλύτερα να διαθέσεις τα χρήματα κάπου αλλού
Εάν είχες αερίων και ήθελες και μία αδράνειας, που να θυμίζει rafaello τότε να το σκεφτόσουν, τώρα γιατί,μόνο λόγω ομοιότητας;
Αλλά εάν την έχεις κάψα πάρτην
Προσωπική άποψη πάντα.....
 
Από την στιγμή που έχεις δύο benelli, δεν πιστεύω ότι αξίζει να δώσεις ούτε ένα ευρώ, για να πάρεις μία απομίμηση επειδή σου θυμίζει την benelli που θές να πάρεις αλλά κάνει 2500€
Καλύτερα να διαθέσεις τα χρήματα κάπου αλλού
Εάν είχες αερίων και ήθελες και μία αδράνειας, που να θυμίζει rafaello τότε να το σκεφτόσουν, τώρα γιατί,μόνο λόγω ομοιότητας;
Αλλά εάν την έχεις κάψα πάρτην
Προσωπική άποψη πάντα.....
Μπορεί να θέλει να δει το παιδί ,πια σκοτώνει καλύτερα! Η αυθεντική! Η ιμιτασιον! .big smile.
 
Κωστα εχει κανενα 550 το συγκεκριμενο? Η μ1 εχει 800 στον καλκατζακο .Εχω την εντυπωση οτι κανει δοσεις εαν ημουν στην θεση του Νικου θα επαιρνα την Μ1
Και εγώ μπενελι θα έπαιρνα. Το σχόλιο ήταν γενικό. Είναι κάποιοι που κατακεραυνώνουν συναδέλφους που αγοράζουν τουρκικά, λες και δεν υπάρχουν άλλα είδη που κατασκευάζονται στην Τουρκία και τα έχουμε σπίτια μας.
Καλή χρονιά να έχουμε, με υγεία, ευημερία και Ομόνοια
 
Και εγώ μπενελι θα έπαιρνα. Το σχόλιο ήταν γενικό. Είναι κάποιοι που κατακεραυνώνουν συναδέλφους που αγοράζουν τουρκικά, λες και δεν υπάρχουν άλλα είδη που κατασκευάζονται στην Τουρκία και τα έχουμε σπίτια μας.
Καλή χρονιά να έχουμε, με υγεία, ευημερία και Ομόνοια
Σε αυτο δεν εχεις αδικο ενα μικρο ποτιστηρι που εχω ειναι τουρκικο.Εχω ομως μια απορια. Γιατι η τουρκια με τοσες μαρκες οπλων δεν εχει ακομα σφραγιδες δοκιμης απο τον CIP?
 
Σε αυτο δεν εχεις αδικο ενα μικρο ποτιστηρι που εχω ειναι τουρκικο.Εχω ομως μια απορια. Γιατι η τουρκια με τοσες μαρκες οπλων δεν εχει ακομα σφραγιδες δοκιμης απο τον CIP?
Στις χώρες μέλη CIP που εισάγονται τουρκικά, σφραγίζονται εκεί, επειδή το επιβάλει η νομοθεσία αυτών των χωρων. Η Τουρκία δεν είναι μέλος και δεν υποχρεούται. Στις χώρες όμως που είναι μέλη και εισάγονται, πχ Αγγλία και Ρωσία, σφραγίζονται.
 
Δεν καταλαβαινω, πραγματκα, γιατι συζηταμε αν εχουμε η οχι αντικειμενα απο χωρες που βρεθηκαμε - και μπορει να ξαναβρεθουμε - σε πολεμο.
Και Γερμανικα εχουμε ( χιτλερ ) και τα εκθειαζουμε και Ιταλικα ( Μουσολινι ) και Βουλγαρικα, και χιλια δυο αλλα.
Δηλαδη, θες φιλε μου τουρκικο οπλο?
Μεγεια σου και χαρα σου! Καλοριζικο!
Θες Γερμανικο? και παλι καλοριζικο!
Ποιος ο λογος που θες να πουν ολοι οι αλλοι οτι καλα εκανες?
Παρε το , να κανεις επενδυση.
Και ασε τι λενε οσοι εχουν αλλη γνωμη για αυτα. Δικαιωμα τους, αλλα δεν σε αφορα.

Εν τελη , οτι μας αρεσει παιρνουμε και λογαριασμο δεν δινουμε σε κανεναν.
Αλλα...και αυτον που εχει αντιθετη γνωμη τον αφηνουμε να την εκφραζει.
 
Στις χώρες μέλη CIP που εισάγονται τουρκικά, σφραγίζονται εκεί, επειδή το επιβάλει η νομοθεσία αυτών των χωρων. Η Τουρκία δεν είναι μέλος και δεν υποχρεούται. Στις χώρες όμως που είναι μέλη και εισάγονται, πχ Αγγλία και Ρωσία, σφραγίζονται.
Την ξερω την νομοθεσια :)Αλλο ρωταω Κωστα.Εχει η χιλη σφραγιδες και δεν εχουν οι τουρκοι?:)
Δεν εκθειαζω τα τουρκικά όπλα επουδενί μάγκες, αυτά που ξέρω και βλέπω με τα μάτια μου λέω.
Ρε παιδια κουβεντα κανουμε προς θεου ,ο καθενας κανει το πορτοφολι του οτι γουσταρει και δεν κολαμε ταμπελες :)
 
Εδώ συζητάμε αν είναι καλό ένα όπλο υπέρ και κατά, αξιοπιστία ,στο θέμα ασφάλειας εξαγωνται σε τόσες χώρες τα προβλήματα δεν μένουν κρυφά.Το μεγαλύτερο μειονέκτημα ιδίως στην Ελλάδα είναι η πολυετής υποστήριξη σε ανταλλακτικά , βλέπεις μοντέλα για 2-3-4 χρόνια και μετά εξαφανίζονται.Ενω παλιά μοντέλα πχ Beretta , benelli βρίσκεις τα πάντα.
 
Την ξερω την νομοθεσια :)Αλλο ρωταω Κωστα.Εχει η χιλη σφραγιδες και δεν εχουν οι τουρκοι?:)

Ρε παιδια κουβεντα κανουμε προς θεου ,ο καθενας κανει το πορτοφολι του οτι γουσταρει και δεν κολαμε ταμπελες :)
Θεωρείς μικρη χώρα την Χιλή με ανάπτυξη σχεδον 7% στην οικονομια της ?
 
Ποιος ο λογος που θες να πουν ολοι οι αλλοι οτι καλα εκανες?
Παρε το , να κανεις επενδυση.
Και ασε τι λενε οσοι εχουν αλλη γνωμη για αυτα. Δικαιωμα τους, αλλα δεν σε αφορα
Φίλε Παναγιώτη επειδή είναι κάπως επιθετικός ο λόγος σου, δεν ζήτησε κάνεις,τουλάχιστον εγώ,να συμφωνήσεις στην ποιότητα των τουρκικών ούτε μίλησε κανείς για επένδυση.Ξεκινησα την συζήτηση μην γνωρίζοντας τα συγκεκριμένα όπλα μήπως κάποιος από δω το έχει να μας πει εντυπώσεις(ξανά λέω αν κάποιος το έχει). Νομίζω ότι ο κάθε κυνηγός έχει την εμπειρία και την σωστή κρίση να καταλάβει ποιο πραγματικά είναι επένδυση.Δεν ξέρω με τι όπλο κυνηγάς να σου πω μόνο ότι πούλησα 2 beretta γιατί με είχαν ξεσκίσει στις εμπλοκές,η δε teknys καινούργια αλλάξανε στην δεύτερη φορά όλη την σκανδαλοθηκη και πάλι τα ίδια ούτε να τις βλέπω δεν θέλω.Τουφεκαρες γαμω τις Κάννες κτλ.Τα ακούω βερεσε!κι όμως τις έχουν πολλοί και είναι ενθουσιασμένοι.Απο όπλο 500€ δέχομαι να μπλέξω από μια [επένδυση] 1780€ που πήρα τότε την teknys δεν το δέχομαι.
 
Last edited:
Είναι επένδυση όπλα των 1.500-2.000-2.500€???
Κι όταν λέμε επένδυση τι εννοούμε?
Δώσαμε Χ χρήματα και περιμένουμε να πάρουμε Χ+?
Φίλε Γιάννη σίγουρα όχι!!δεν είναι επένδυση απλά όσο πιο ποιοτικό περιμένεις μια χ μεταπώληση ανάλογα τα λεφτά που έδωσες πάντα και όχι Χ+.
 
Γιατί να υπάρχει πάντα στο βάθος του μυαλού μας αυτή η μεταπώληση; Τα όπλα τα παίρνουμε με σκοπό να είναι καλό και να μας αρέσει στο κυνήγι και όχι για το πόσο θα το πουλήσουμε.
 
Γιατί να υπάρχει πάντα στο βάθος του μυαλού μας αυτή η μεταπώληση; Τα όπλα τα παίρνουμε με σκοπό να είναι καλό και να μας αρέσει στο κυνήγι και όχι για το πόσο θα το πουλήσουμε.
Καταναλωτισμός Βασίλη. Πάντα θα μας τρώει ο κολος μας για κάτι καινούργιο. Καλύτερα θα μπορούσε να το εξηγήσει ο Κωστάκης ο λαδεμπορας 😍 .yel.
 
Γιατί να υπάρχει πάντα στο βάθος του μυαλού μας αυτή η μεταπώληση; Τα όπλα τα παίρνουμε με σκοπό να είναι καλό και να μας αρέσει στο κυνήγι και όχι για το πόσο θα το πουλήσουμε.
Σωστός!!!αλλά μετά σου μπαίνουν τα ζιζάνια για το καινούργιο μοντέλο και εκεί μετά ψάχνεις πόσο το κρατάνε και που θα βρεις τα υπόλοιπα.Ατιμο μάρκετινγκ ΧΑ ΧΑ.
 
Καταναλωτισμός Βασίλη. Πάντα θα μας τρώει ο κολος μας για κάτι καινούργιο. Καλύτερα θα μπορούσε να το εξηγήσει ο Κωστάκης ο λαδεμπορας 😍 .yel.
Σωστός!!!αλλά μετά σου μπαίνουν τα ζιζάνια για το καινούργιο μοντέλο και εκεί μετά ψάχνεις πόσο το κρατάνε και που θα βρεις τα υπόλοιπα.Ατιμο μάρκετινγκ ΧΑ ΧΑ.
Εντάξει το καταλαβαίνω. Αλλά δεν μπορεί να περιμένουμε να πλουτίσουμε από την πώληση ενός όπλου. Ένα φτηνό όπλο θα το πουλήσουμε φτηνά ενώ ένα ακριβά αγορασμένο όπλο, θα πιάσει περισσότερα.
 
Back
Top